Strange Angels

Cykl: Inne anioły (tom 1)
Wydawnictwo: Penguin Books
Strange Angels
Inne Anioły, Dru Anderson
angielski
A--

Dru Anderson has what her grandmother called “the touch.” (Comes in handy when you’re traveling from town to town with your dad, hunting ghosts, suckers, wulfen, and the occasional zombie.) Then her dad turns up dead—but still walking—and Dru knows she’s next. Even worse, she’s got two guys hungry for her affections, and they’re not about to let the fiercely independent Dru go it alone. Will...

Then her dad turns up dead—but still walking—and Dru knows she’s next. Even worse, she’s got two guys hungry for her affections, and they’re not about to let the fiercely independent Dru go it alone. Will Dru discover just how special she really is before coming face-to-fang with whatever—or whoever— is hunting her?

Jeśli mam być szczera, to sięgnęłam po tę książkę, bo miała wiele części. Bardzo byłam spragniona czytania, więc nie zastanawiając się po prostu ją chwyciłam. Oglądając ją w domu zauważyłam, że ja sama w życiu bym jej nie wypożyczyła. Nie moja bajka.

"Szesnastoletnia córka łowcy demonów w walce z istotami nie z tego świata we współczesnym mieście zamieszkanym przez ludzi i potwory.

Dru Anderson zawsze była inna. I sama. Bo jak mogła mieć przyjaciół, nie wyjawiając, że jej codzienność to istoty ze świata mroku, które przenikają do świata ludzi, siejąc śmierć. Nagle życie Dru zmienia przerażająca tragedia, wobec której na nic zdadzą się jej umiejętności łowcy demonów. Będzie musiała zaufać swej niezwykłej mocy, z której dotąd nie zdawała sobie sprawy. I dwóm tajemniczym chłopakom uwięzionym tak jak ona w koszmarnej pułapce…"

Do mnie to w ogóle nie przemówiło. Byłam bardzo zawiedziona i bolała mnie moja głupota. Ale później pomyślałam, że powinnam się przekonać czy jest aż taka...

alith | 2010-09-22
Na półkach: Biblioteczne, Przeczytane
Przeczytana: 22 września 2010

Główna bohaterka irytująca i głupia, chaotyczna akcja i słaby język. Książka nudna, tandetna i bynajmniej nie wciągająca. Ciągle powtarzały się jakieś zdania, pięć razy autorka wracała do tego samego zagadnienia.
Można by spokojnie wyjąć 200 stron, książka by na tym nic nie straciła.

Patricia | 2013-12-17
Przeczytana: 2012 rok

Sięgając po tę książkę miałam nadzieje na o wiele więcej. Zawiodłam się strasznie. Ciężko mi było przebrnąć, aby w ogóle ją skończyć. Ciągle miałam nadzieję że wydarzy się coś co mnie wciągnie i skłoni do przeczytania kolejnych części. Jednak tak się nie stało. Przez co stwierdzam że straciłam tylko czas.

Akcja według mnie bardzo wolno się rozkręca. A główna bohaterka... jak dla mnie to porażka. Była dosyć głupia i strasznie irytująca. Całej powieści brakowało czegoś, wiele razy były powtarzane wydarzenia, przez co robiło się co raz nudniej.

Końcówka mnie rozczarowała i już nie interesowały mnie dalsze części. Sądziłam, że może być to jedna z takich opowieści z którymi mogę zżyć się na dłuższy okres czasu, ale po pierwszej części...czułam lekkie zniesmaczenie.

książek: 1984
ola161 | 2010-09-27
Przeczytana: 27 września 2010

Ta książka w ogóle nie przypadła mi do gustu. Była dla mnie wręcz denerwująca. Styl pisania autorki też mi się nie podobał, był chaotyczny i bardzo surowy. Może to też wina tłumaczenia.
Głowna bohaterka bardzo mnie irytowała przez całą lekturę. Wiecznie się kłóciła z innymi, przy tym ciągle szukała pomocy. Ciągle jęczała, płakała i nie wiedziała sama czego chce. Bohaterowie drugoplanowi wcale nie byli lepsi. Zero jakiegokolwiek rozwinięcia postaci, wszystko płytkie i powierzchowne.
Fabuła również nie zachwyca, jest przewidywalna i oklepana, chociaż przy odrobinie inwencji ze strony autorki miałaby fajny potencjał. Sceny akcji są chaotyczne i moim zdaniem śmieszne. Nie wiem jakim cudem główna bohaterka przeżyła, bo chyba nikt nie ma tyle szczęścia co ona.
Podsumowując książka ta jest nieciekawa, oklepana i denerwująca. Może drugi tom okaże się lepszy, ale ja osobiście szczerze w to wątpię.

Catalina | 2011-07-24
Przeczytana: 20 lipca 2011

To, co pierwsze rzuciło mi się w oczy, gdy sięgałam po tę książkę, to wyjątkowo nieładna, mało zachęcająca okładka. Tak, wiem – nie ocenia się książki po okładce. Jednak czasami oprawa jest tak zachwycająca lub fatalna, że nie sposób nie zwrócić na to uwagi. Wydawnictwo Amber zdecydowanie się nie popisało. Okładka debiutanckiej powieści Lili St. Crow jest, delikatnie mówiąc, tandetna: błyszczące tło i świecące napisy przywodzą na myśl mdły romans, a nie powieść fantastyczną dla młodzieży. Gdybym miała ocenić tę książkę tylko ze względu na okładkę, bez wahania przyznałabym jej najniższą notę. Na szczęście nie musze tego robić, gdyż ostatecznej ocenie podlega głównie treść, a „Inne anioły” to wcale nie taka znowu zła powieść…

Szesnastoletnia Dru Anderson nie jest zwykłą dziewczyną. Wraz z ojcem – łowcą demonów – przemieszcza się z miasta do miasta, by polować na duchy, wampiry, wilkołaki, poltergeisty i tym podobne. Łatwo się domyślić, że dziewczyna nie ma zbyt wielu przyjaciół. Z...

Dodi | 2013-12-18

Przeczytałam ją kilka lat temu w czasach, kiedy byłam zafascynowana demonami, aniołami, wampirami, wilkołakami i tym podobnym. Niestety ta książka nie zafascynowała mnie. Moim zdaniem w niektórych momentach była wręcz nudna i męcząca. Cieszę się, że nie zdecydowałam się na jej kupno, tylko pożyczyłam od koleżanki, gdyż uważam, że byłaby to nieudana inwestycja :(

Tanya | 2010-10-24
Przeczytana: 22 października 2010

Wyjątkowo nudna książka. Przeczytałam ją w kilka godzin i żałuję, że straciłam niepotrzebnie czas.
Bohaterka nijaka i zupełnie nie wie czego tak naprawdę chce. No i oczywiście musi być wyjątkowa, czego się (a jakże) nie spodziewa. Jej myśli są równie irytujące co dialogi.
Chwilami miałam wrażenie, że książka została napisana przez dziesięciolatkę, która co chwilę powtarza te same zdania i wyrażenia (słowo najczęściej występujące to "cholera" i jego odmiany).
Osobiście uważam "Inne Anioły" za straszną pomyłkę i zdecydowanie ją odradzam. Po prostu szkoda czasu.

Agatka | 2015-05-20

Jestem okropnie zawiedziona. Pomysły ciekawe, niektóre wątki wciągające. Ale większość okropnie nudna, a główna bohaterka absolutnie nijaka.

LilCa | 2015-03-19

Dru Anderson razem ze swoim ojcem poluje na demony jednak kiedy dzieje się coś strasznego coś czego nikt się nie spodziewał dziewczyna zastaje zdana na siebie.
Akcja szybko się rozkręca przeczytałam w cztery dni i warto było poświęcić te kilka chwil na przeczytanie.

Fiery | 2011-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Przed chwilą skończyłam czytać tą książkę. Jest napisana dziwnym językiem. Pierwszy raz czytałam książkę w której autor posugiwał się, aż tak potocznym językiem. Miejscami było to nawet fajne, ale czasami wręcz denerwowało.
Niektóre momenty były trochę... żenujące. Szczególnie kiedy główna bohaterka, w trakcie walki z wilkołakami, czy innymi stowrami, rozmyślała o tym jak bardzo chciałaby pójść do toalety.
Akcja czasami zapiera dech, a czasami w ogóle jej nie ma.
Ogólnie książka jest dobra i nic więcej. Warto ja przeczytać tylko dla niektórych momentów.
Jednak z lekkim zaskoczeniem stwierdzam, że chętnie przeczytam kolejne części.