Mroczne Serce. Przeznaczeni

Tłumaczenie: Joanna Lipińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mroczne Serce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mak
Dark Heart Forever
978-38-638-0005-5
BlackBerry

Jane Jonas, która niedługo skończy szesnaście lat, ma niepokojące powtarzające się sny. Pojawia się w nich tajemniczy chłopak i mówi jej, że są sobie przeznaczeni. Jej matka jest coraz bardziej zaniepokojona niebezpiecznymi nocnymi wędrówkami dziewczyny. Ale świat snów i rzeczywistość już niedługo się spotkają… Gdy Jane zaprzyjaźni się z tajemniczym nowo przybyłym chłopakiem, niezmiernie...

Gdy Jane zaprzyjaźni się z tajemniczym nowo przybyłym chłopakiem, niezmiernie interesującym blondynem, fascynującym i innym niż wszyscy, zapragnie go bardziej niż kogokolwiek… dopóki na jej drodze nie stanie towarzysz ze snów.

Dziewczyna musi wybrać jeden z dwóch światów – ten znajomy, w którym pojawiła się romantyczna ekscytująca nuta lub ten drugi, mroczny i groźny, gdzie anioły, wilkołaki i czarujący nieznajomy starają się ją uwieść.

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2011/04/16/zapowiedz-mroczne-serce/

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl/2011/04/16/zapowiedz-mroczne-serce/

Opinie czytelników (1988)
Samhain | 2011-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Żałuje. Żałuje żałuje żałuje, że kupiłam tę książkę, że marnowałam na nią swój czas.

Czyta się ją dosyć szybko (dzięki Bogu), niestety uczucia bohaterów są opisane nijako - 'jesteś wilkołakiem? Ale fajnie, co teraz porobimy, bo trochę nudno?' - na tej zasadzie. Wszystko co tam się dzieje przechodzi gładko, jak nóż przez masło - nie wzbudzając w czytelniku żadnych emocji, ani chociaż minimalnego zainteresowania. Jedyna w miarę udana postać, to Luca.

Nie polecam. Myślałam, że to będzie coś lepszego i tak też się w pierwszym rozdziale zapowiadało, niestety potem było coraz gorzej, coraz nudniej.

WampirkaJustynka | 2014-09-16
Przeczytana: 15 września 2014

Książka przeciętna, ale nawet ostatecznie może być. Momentami wkurzała mnie główna bohaterka. To jej niezdecydowanie było denerwująco. Początkowo też miałam mieszane uczucie co do Luki. Evana nie lubiłam odkąd się tylko pojawił. Ale moją ulubioną postacią jest zdecydowanie pies Jane.

Jeden z bardziej nudnych i schematycznych romansów paranormalnych,jakie przeczytałam.W skrócie-znowu nieśmiała szara myszka , na której drodze nagle stają dwaj chłopacy,przystojni i intrygujący.I to akurat wtedy kiedy Bella ,przepraszam Jane kończy 16 lat.
To co wyróżnia książkę to brak ciekawego stylu autorki.Nic w świecie przedstawionym przez Lee Monroe nie jest intrygujące..Prawie nie ma akcji,natomiast opisy nie naszego świata są bardzo ubogie i kiepsko nakreślone.
Jane jest naprawdę zwyczajną,dość irytującą nastolatką.Nie znajdziecie w niej ani poczucia humoru ani ciekawych przemyśleń czy też odpowiednio wyeksponowanej pasji.Co do postaci męskich to przystojny Evan i jego sympatyczny rywal są odrobinę bardziej intrygujący od uosobienia banału czyli głównej bohaterki.
Język jest bardzo prosty.Dzięki temu łatwo przewraca się kolejne kartki.Niestety monotonna fabuła i brak niespodziewanych zwrotów akcji powoduje ,że ta nieskomplikowana powieść może być nużącą lekturą.
Jest...

Jeśli bym miała wystawić własną opinię w skali 1:10 tej książce to dałabym jej 8, może 9. Dlaczego? Na pewno za to, że potrafi wciągnąć. I za to, że fabuła nie jest przewidywalna, a język prosty, zwięzły i na temat. Poza tym łatwo się wczuć w sytuację bohaterki i jej przygody, przeżycia, czy tez odczucia, co bardzo pomaga w czytaniu tak, że na końcu czuć niedosyt. Nie dałabym jej maksymalnej ilości punktów z prostego powodu. Po pierwsze, że świat wilkołaków, aniołów i tych wszystkich cudnych stworzeń jest strasznie oblegany przez innych pisarzy i ciężko znaleźć w nim coś nowego. Po drugie poległo tutaj wydawnictwo, ponieważ znalazłam kilka literówek mniej, czy bardziej kujących w oczy. Po trzecie i oby ostatnie… Nie mam chyba więcej zastrzeżeń, co do tej książki.

Mimo wszystko jest naprawdę godna polecenia dla każdego fana fantasy i romansów.
Tak po prawdzie każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. A ja mam nadzieję, że pani Monroe napisze kolejne powieści tak dobre, jak ta, które z...

AGA | 2011-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Urocza 3latka Janey była bardzo smutna. Inne dzieci nie chciały się z nią bawić. Nikt jej nie lubił. To wszystko przez tę okropną dziewczynę - Sarę.
Lecz nagle słońce uśmiechnęło się do dziewczynki, poznała dwóch cudownych chłopczyków. Pierwszy - Luka, tak ładnie się do niej uśmiechał, opowiadał jej bajki o wilkach, aniołkach i baśniowych krainach. Evan lubił bawić się z małą dziewczynką, zabierał ją na wycieczki i tak miło na nią patrzył. Jak tu nie polubić takich chłopców?
Ale niestety, nie wszystkie uśmiechy i spojrzenia były prawdziwe, jeden z chłopczyków tak naprawdę był podstępnym 7latkiem, który chciał ukraść Jane jej ulubione zabawki.
Tylko który z nich? Czy mała dziewczynka odkryje podstęp na czas?

Czytając książkę Lee Monroe czułam się jak matka 10 córek, z których ostatnią była Jane. To wszystko już tyle razy widziałam i za każdym razem nic nie mogłam zrobić. Córki muszą, po kolei każda, popełnić swoje błędy by coś się dzięki temu nauczyć, ja tylko z pobłażliwym...

kasandra_85 | 2011-07-23
Przeczytana: lipiec 2011

młoda_pisarka | 2014-02-25
Przeczytana: 16 stycznia 2012

Książka potrafi wciągnąć temu nie można zaprzeczyć. Pośród całego szału na modę o wilkołakach, czarownicach i aniołach, w "Mrocznym Sercu" zostało to wszystko zebrane w stylowy i kolorowy bukiet. Lektura jest naprawdę wielką przyjemnością. Niestety może ona nie dotrzeć do wszystkich. Co nie zmienia faktu, że jest lekko i dobrze napisana. Osobiście polecam!
P.S. Okładka to istne cudo!

Urmurmina | 2014-05-16

Książka bardzo przeciętna, przewidywalna i prawie nie ma emocjonującej akcji, której się spodziewałam. Szybko i lekko się czyta, to fakt, ale nawet finał, do którego dążyłam czekając na jakieś większe fajerwerki, okazał się mało ambitny jak na mój gust. Jest to interesująca historia, ale bardzo delikatnie napisana i jakby z ominięciem co ciekawszych rozwiązań.

"Mroczne Serce Przeznaczeni" to typowe paranormal romance. Poza wątkiem miłosnym nie dzieje się nic więcej, jednak polubiłam tą książkę. Niektórzy po przeczytaniu jej mogą uznać, że jest nudna, jednak jak dla mnie, jest po prostu spokojna.
Z bohaterów najbardziej polubiłam Luka. Nie jest to typ "niegrzecznego chłopca", jest on dla odmiany dosyć spokojny, jednak urzekła mnie jego wrażliwość. Jest również silny i kiedy trzeba potrafi stanąć w obronie swojej ukochanej.
Do Jane mam mieszane uczucia. Jest dosyć nijaką postacią i szczerze nie wiem co oni w niej widzą. Jest to osoba.. no właśnie i tutaj mam problem. Niby niedostępna, a ulega przystojnemu blondynowi. Niby zamknięta w sobie, a już na pierwszej randce ujawnia dlaczego zrezygnowała z nauki w szkole. Według mnie jest trochę naiwna, ale mimo to nie skreślam tej postaci, gdyż bardzo podobały mi się jej przemyślenia i o niektórych rzeczach miałam takie samo zdanie.
Evan to taki chodzący ideał. Przystojny Australijczyk, dobrze...

Tirindeth | 2011-06-07
Przeczytana: 2011 rok

Na pewno nie raz słyszeliście o tym, że zwierzęta potrafią postrzegać rzeczywistość pozazmysłową, że maja tzw. „szósty zmysł”. To dlatego wiedzą, kiedy ktoś jest chory, bądź mogą wyczuć czyjeś intencje, albo rejestrują obecność duchów. Wszystko to brzmi bajkowo i raczej mało prawdopodobnie, a jednak ludzie ufają przeczuciom, nieco z niedowierzaniem i strachem. Ale czy ktoś powiedział, że zwierze jest nieomylne?

Jane Jonas mieszka z rodzicami na obrzeżach małego miasteczka. Jest zwyczajną szesnastoletnią dziewczyną z przeciętnego domu, gdzie nie zawsze się przelewało, ale poza tym drobnym faktem jest też dziewczyną, która nie uczęszcza do szkoły ze względu na wydarzenia, jakie pozostawiły w niej ślad strachu i niepewności. Jane stroni od ludzi, jest zamknięta w sobie, nie ma przyjaciół poza swoją młodszą siostrzyczką, a dni spędza samotnie, nierzadko z psem u boku, wędrując po lesie.

Dlatego też, gdy nagle w jej życiu pojawiają się na raz dwaj interesujący chłopcy, bohaterka czuje...

zobacz kolejne z 1978