Pokój pełen liści

Okładka książki Pokój pełen liści Joan Aiken
Okładka książki Pokój pełen liści
Joan Aiken Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
wybór z: A Small Pinch of Weather and Other Stories (1969); A HArp of Fishbones and Other Stories (1972)
Nasza Księgarnia
1987-06-01
1987-06-01
Małgorzata Grabowska
opowiadania angielskie--II poł. 20 w. opowiadania dla starszch dzieci dark fantasy light fantasy YA fantasy

Okładka książki Ogród do składania. Opowieści zebrane o rodzinie Armitage’ów Joan Aiken, Peter Bailey
Ogród do skład... Joan Aiken, Peter B...
Okładka książki Mörderischer Winter: Die spannendsten Kriminalgeschichten für kalte Tage Joan Aiken, Agatha Christie, Arne Dahl, Knut Hamsun, Felix Huby, Viktor Arnar Ingólfsson, Ralf Kramp, Tatjana Kruse, Henning Mankell, Val McDermid, Dorothy L. Sayers, Friederike Schmöe, Jan Schröter
Mörderischer W... Joan Aiken, Agatha ...
Okładka książki Ladies of Crime Joan Aiken, Agatha Christie, Doris Dörrie, Celia Fremlin, Patricia Highsmith, P.D. James, Donna Leon, Margaret Millar, Ingrid Noll, Ruth Rendell, Fred Vargas
Ladies of Crime Joan Aiken, Agatha ...

Czytane w dzieciństwie. Nie pamiętam za bardzo treści, a tylko mgliście pierwsze, tytułowe opowiadanie. Pamiętam, że wywarło na mnie wielkie wrażenie i motyw tego pokoju długo krążył w mojej wyobraźni. Chciałabym to ponownie przeczytać, żeby sprawdzić, co tam dokładnie było, że tak mnie kiedyś poruszyło.

Czytałam ostatni raz bardzo dawno temu, ale pamiętam, że kilka opowiadań mi się podobało. Najbardziej chyba "Pokój pełen liści" i
"Orzeszki, muszelki". Wydaje mi się, że niektóre opowiadania mnie trochę niepokoiły, ale będę chciała jeszcze raz wrócić do tej książki.

Dla małych czytelników i dla dużych... polecam:)

Dla małych czytelników i dla dużych... polecam:)

Polecam :)

Polecam :)

Zbiór opowiadań - baśni, z których każda kolejna potrafi zaskoczyć zarówno fabułą, jak i zakończeniem. Z miłą chęcią przeczytałem.

Zbiór nieoczywistych opowiadań fantastycznych dla młodzieży. Przeczytałam przypadkiem całkiem niedawno z dużą przyjemnością

Moja ukochana książka z dzieciństwa, jeden z największych skarbów w bibliotece. To oczywiście nadaje jej pewien mityczny rys w moim spojrzeniu. Świetne opowiadania, nieco w klimacie "Opowieści z Narnii".

Ksiązka z dzieciństwa, ktróej wtedy nie czytałam. Niestety.
A teraz to nie smakuje tak samo. Opowiadania, ładne i ciekawe, pobudzaja wyobraźnię i inspirują. Ale trzeba to czytać grubo przed trzydziestką.

Ksiązka z dzieciństwa, ktróej wtedy nie czytałam. Niestety.

Niezwykła, trochę straszna i zadziwiająca - pozostawia w nas ślad...

Niezwykła, trochę straszna i zadziwiająca - pozostawia w nas ślad...

Fenomenalna książka!!!

Fenomenalna książka!!!

• 100 książek
  • 100 książek, które musisz przeczytać, zanim umrzesz!
  • #100

Joan Aiken Pokój pełen liści Zobacz więcej