Dar rzeki Fly

Wydawnictwo: Siedmioróg
bajki

"...Dar rzeki Fly, jeden z najbardziej interesujących zbiorów podań, bajek i legend świata, jakie zostały przygotowane dla dzieci w języku polskim."

źródło opisu: Siedmioróg, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Xaravald | 2018-01-09

Bardzo fajny zbiór ludowych opowiadań z całego świata. Podobało mi się to, że tych opowieści nie znałem, nie były to wielokrotnie maglowane "Czerwony Kapturek" albo "Królowa Śniegu", tylko całkiem nieznane historie, których koncerny filmowe jeszcze nie przemaglowały na dziesiątki sposobów.

Czytało się miło, lekko i przyjemnie.

Jedyne czego się obawiam to ich autentyczność. Czy autorka faktycznie jeździła do najdalszych zakątków puszczy by wypytać członków dzikich plemion o ich bajędy, czy tylko wymyśliła te historie i dolepiła do nich karteczkę z napisem "baśń z kraju X", tego niestety nie wiem.

ginewra | 2017-11-05
Na półkach: Przeczytane, Wspomnienia
Przeczytana: 1980 rok

Pamiętam tylko tytuł... nic z tego, co było w środku... ale pamiętam tytuł :)

anakaix | 2017-06-23

Baśnie, które wspominam do dziś.

WisemantheWise | 2015-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2015

Zestaw kilkunastu bajek i legend z różnych rejonów świata i odrębnych kultur. Niektóre ciekawe, inne trochę mniej. Mnie jako fana kultury Dalekiego Wschodu oczywiście najbardziej podobały się bajki japońskie i chińskie, ale równie fajne są te pochodzące od Indian Ameryki Północnej i Południowej.
Co ciekawe nieważne z jakiej części świata bajka pochodzi to przeważnie zestaw postaci jest ten sam - piękna i dobra dziewczyna, szlachetny wojownik, dobry władca, okrutny wróg, mówiące zwierzęta itp.

Bożena1 | 2015-04-24

Gwiazdkowy prezent od ukochanych Rodziców w czasach szkoły podstawowej. Jedna z ulubionych w mojej biblioteczce.

Ewelina7991 | 2015-04-08

Mam ogromny sentyment do tej książki. Czytałam ją w dzieciństwie z moją babcią. Do dziś wspominam ją bardzo miło i pamiętam niektóre z historii. Byłam nią oczarowana, całkowicie mnie urzekła. Zdecydowanie polecam.

Beata | 2015-01-21

Najpiękniejsze baśnie mojego dzieciństwa

Alicja | 2014-06-23

biekne basnie

eR_ | 2014-05-24

Czytałem dawno temu,jeszcze w innym systemie totalitarnym ;)
Do dzisiaj zachowałem w pamięci niektóre z tych przypowieści,myślę,że na tym właśnie polega magia na prawdę dobrych książek.

BagatElka | 2014-05-07

Czytałam kilkakrotnie w czasach szkoły podstawowej.Do dziś pamiętam te piękne opowieści i bardzo chciałam mieć ją na własność.Niestety była dostępna tylko w szkolnej bibliotece.