Miłości ich życia

corrum

Romantyczne związki od czasów Antoniusza i Kleopatry

Śnieżka | 2012-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2012

A miało być tak pięknie, romantyczne uniesienia, cudowne wspomnienia, wyznania miłosne... tak,właśnie tego spodziewałam się po tej książce,opisu niezwykłych miłości znanych osób, niestety zawiodłam się bardzo.
W lekturze może i by się znalazło parę ciekawych momentów, ale była by ich garstka. Bardzo spłycone opisy historii ludzi, bardziej wyglądające jak wycinki z biografii, niż historie które powinny porywać,wzruszać (a może i dawać świadectwo)
Nie czuć w tej książce romantyzmu...a szkoda,bo mogła być całkiem ciekawa...

Jola | 2010-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2010

Bałam się, że książka swoją formą będzie przypominała podręcznik do historii. Obawy były bezpodstawne. Książkę czytało się miło, lekko i z pewną nutką przyjemności. :) Niektóre opisane w niej historie są nudne i trywialne, niektóre wzruszające do łez swoim tragizmem lub mocą uczuć, inne, jak np. Oscara Wilda, zaskakują (nie wiedziałam, że był homoseksualistą bez pamięci zakochanym w niejakim Albercie).
Myślę, że warto do niej zajrzeć. Ja nie żałuję. ;)

Joana | 2012-07-02
Przeczytana: 30 czerwca 2012

Kolejna książka po którą sięgnęła po słowach polecającego ale tym razem mam naprawdę bardzo mieszane uczucia.
Książka jest pełna romantycznych historii o miłości nie tuzinkowych par, które bardzo mnie zaskoczyły ale i takich które spowodowały że książkę odkładałam zmęczona.
Ponad to Książka ma drobny druk, który mnie osobiści bardzo męczy. Może to było powodem, że zamiast czerpać przyjemność z czytania odkładałam ją niekiedy z rozdrażnieniem i wracała dopiero do niej po kilku dniach.
Mimo wszystko polecam, ponieważ niektóre z tych historii naprawdę warto poznać.

Czasem zaglądam do tej książki.W bardzo przystępny sposób opisuje losy znanych nam par,m.in.Abelarda i Heloizy,Tristana i Izoldy,Kleopatry i Antoniusza,Lorda Alfreda Douglasa i Oskara Wilde'a.Około 40-tu par znanych nam z historii dawnej i współczesnej.Bardzo dobrze napisana,nie zanudza,raczej wciąga.Podoba mi się,bo streszcza krótko owe miłosne związki,nie epatując scenami miłosnymi.To książka biograficzna,a nie romans,wiec Ci którzy spodziewają się czegoś pikantnego rozczarują się.Ale chyba warto wiedzieć co nieco,o niektórych wielkich tego świata?,więc polecam wszystkim.

Xymena | 2011-05-04
Przeczytana: 2010 rok

Nuuuudy...

Spodziewałam się dużo ciekawostek i sporo pikantnych szczegółów - jak na opisy związków miłosnych, przedstawione w naprawdę nieatrakcyjnej formie.

jolajka | 2011-04-11

"Miłość nie uznaje żadnych praw"-napisał przed 400 laty John Lyly.
losy bohaterów tej książki od Kleopatry i Antoniusza pokazują, że miłość nie zna rozsądku,nie kieruje się logiką, dla każdego jest czymś innym

którakolwiek | 2012-08-16

Czyta się lekko, ale trzeba się interesować albo tematem w ogóle, albo opisywanymi postaciami. Dla mnie tylko garstka tych osób była interesująca, dlatego książki w całości nie przeczytałam, ale to jest też wina tego, że moje zainteresowania są ograniczone głównie do literatury, a w książce znajdziemy ludzi, którzy zajmowali się innymi dziedzinami, np. polityką, muzyką, nauką. Pozycja na pewno zasługuje na uwagę i niejednemu przyda się, by poszerzyć swoją wiedzę o danej postaci historycznej - i to w przyjemniejszy niż znany z podręczników sposób.

nika1405 | 2014-07-04
Przeczytana: 20 maja 2014

Książka, którą można czytać podczas innych bardziej wciągających, krótkie rozdziały. Przekrój przez epoki, ale tyle historii, że żadna nie utkwiła mi szczególnie w pamięci.

Monika | 2014-01-05

Licha pozycja nie warta trzymania, wiec wydana do bibilioteki.
Spodziewalam sie czegos lepszego.

belka | 2013-11-20

Nie porwała mnie.