Śladami Stasia i Nel, Z Panem Biegankiem w Abisynii

Sienkiewicz, podróże, Afryka
literatura faktu
sabuszka

Inne wydania

Wybitny reportażysta i autor pasjonujących książek historycznych odbył - po 60-70 latach od przedstawionych przez Henryka Sienkiewicza wydarzeniach - podróż śladami dwojga ulubionych przez dzieci bohaterów powieści "W pustyni i w puszczy". Książka jest bogatą w obserwacje relacją z pełnej przygód podróży odbytej we współczesnym Egipcie i pasjonującą rekonstrukcją niezapomnianych przygód Stasia i Nel.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Czytałam to w innym wydaniu, ze zdjęciami i w sztywnej okładce.

ems | 2012-02-09
Przeczytana: 1974 rok

Fabularyzowany reportaż z podróży M. Brandysa do Egiptu (a następnie i Sudanu) w 1956 roku. Obowiązkowa lektura dla czytelników 'W pustyni i w puszczy' Sienkiewicza. Szkoda, że w późniejszych wydaniach zrezygnowano z zamieszczenia fotografii (biało czarne fotografie z archiwum autora były tylko w wydaniach z lat 60.).
Jedna z ulubionych książek mojej młodości.
Ostatnio mój egzemplarz wzbogacił się o autograf Ahmeda al-Mahdiego - wnuka Proroka.

Przy okazji chciałbym się odnieść do recenzji autorstwa Izabelli Trzaski, kilka linijek niżej. Wynika z niej (recenzji), że autorka jednak przez tę książkę nie przebrnęła (może zasnęła po drodze) albo po prostu nic z niej nie zrozumiała. No, chyba, że recenzję pisała na podstawie streszczenia dostarczonego jej przez jej małoletnie dzieci.

IzkaKocha Książki | 2013-01-23
Przeczytana: 16 stycznia 2013