Dziewczyna z Wyspy Słońca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
9788322203842
Shirkus

Sonea | 2011-07-01

'Dziewczyna z Wyspy Słońca" to bardzo ciepła opowieść o tym, jak łatwo można się zagubić w pościgu za marzeniami i zmarnować szansę na prawdziwe, choć zwyczajne, szczęście.
Okolice lat 70-tych, jak mi się wydaje, chociaż w zasadzie brakuje dat do odniesienia (chyba, że ktoś pamięta, kiedy była premiera 'Barw Ochronnych' pojawiających się w trakcie fabuły) - szarzyzna Stolicy i zwykłe, studenckie życie głównej bohaterki ubarwione harcerskimi zbiórkami i planowanym letnim obozem na Mazurach; nagle z tła wybija się niesamowita historia miłosna, jak z kart romansu... tyle, że romans dotyczy osób bohaterce bliskich, a szok i zaskoczenie spowodowane odkryciami burzą jej spokój i sprawiają, że zaczyna inaczej spoglądać na samą siebie.

Powieść zgrabnie i subtelnie napisana, podoba mi się styl autorki, bezpretensjonalny i nie silący się na kwieciste porównania, momentami nawet chłodny i zdystansowany, dzięki czemu czytelnik nie otrzymuje narzuconego, określonego światopoglądu i może -...

Reese | 2016-03-11
Przeczytana: 2016 rok

Tą książkę miałam od dawna w pamięci. Zaszczepiła we mnie ciekawość do dawnych cywilizacji! Czytając tym razem doceniam też wątek harcerstwa, młodzieńczych wyborów. Piękna!

Znerwicowana | 2011-04-15

Lekka książka o ciekawej fabule. Ciekawa i warta przeczytania, przyjemna i lekka, ale nie głupia i bezsensowna.

Emilia | 2011-11-28
Przeczytana: 25 listopada 2011

dintah | 2013-02-02

przygodowe romansidło dla nastolatków. w miarę

Aliath | 2016-11-27
Kamik | 2016-10-11