Forsa

Amis, forsa, pieniądze
Greg

źródło okładki: www.atticus.pl248 × 400

daab | 2012-11-18

Doskonała satyra na thatcheryzm, na lata 80., na konsumpcję, kult pieniądza, yuppies - tę nową klasę średnią, na erę fast-foodów i alkoholowego eldorado, wszędobylską kulturę seksu i przemysłu porno, mizoginizm, chciwość, korporacje i schyłek całego wieku XX - stulecia, które choć zostało przeorane przez 2 krwawe totalitaryzmy, to kończy się wielką prosperity. Amis to bezlitosny krytyk współczesności, który chłoszcze ją przez 700 stron niemiłosiernie, nie zapominając ani na chwilę o czarnym jak smoła, brytyjskim poczuciu humoru. Martin Amis rządzi.

Dziki_tymianek | 2014-01-10
Przeczytana: styczeń 2014

Sięgnęłam po tę pozycję z powodu takiegoż oto opisu: „Jest to groteska w brawurowym stylu, przypominającym "Świat według Garpa" Johna Irvinga…” no i niestety, wg mnie to troszkę nadużycie, tu się bardzo rozczarowałam. Książkę czytałam bardzo długo, z tym, że nie wiem czy to przyczyną był okres świąteczno-noworoczny i moje rozkojarzenie, bo drugą połowę udało mi się skończyć w dwa dni. Na początku nudziłam się niemiłosiernie, książka mnie nie interesowała, nie wiedziałam o co chodzi, a w mojej głowie od opisów panował większy chaos niż w życiu Johna Selfa. :/ Im bliżej końca, tym to się zmieniało i ogólnie uważam, że to jednak dobra lektura i godna uwagi (poczucie humoru - mniam, mniam), z tym, że jednak początek zdecydowanie „przegadany” i gdyby nie to, to wylądowałaby u mnie wysoko, a tak, to niestety tylko tyle gwiazdek, ile widać.

Laszlo | 2016-03-15

Wspaniała, elokwentna, szalona powieść w duchu postmodernizmu i Houellebecqa. Zwariowana jazda bez trzymanki.

asia_las | 2016-11-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2016
Lady_bookworm | 2015-12-26
10 współczesnych pisarzy-scenarzystów

Przenoszenie literackich dzieł na ekrany ma niemal tak długą tradycję jak samo kino. Równie stary związek łączy pisarzy z zawodem scenarzysty. Niemal od początku autorzy książek pracowali w przemyśle filmowym. Przedstawiamy 10 współcześnie żyjących pisarzy, którzy przynajmniej raz współpracowali przy pisaniu scenariusza filmowego.

Ojcowie i synowie pisarze

Jaki ojciec, taki syn – w przypadku pisarzy pociąga to za sobą nieraz dodatkowe konsekwencje. Syn podąża w ślady ojca i również zaczyna pisać książki. Jakie są tego skutki dla ich relacji? Dziś o duetach pisarzy, których łączą więzy krwi.