Nocny pociąg

Wydawnictwo: Rebis
Night Train
literatura piękna
joly_fh

Ta książka jest rodzajem medytacji na temat tajemnicy życia, pustki, jaką zostawia po sobie gwałtowna śmierć. Nocny pociąg można by uznać za "czarny kryminał". Śledztwo w sprawie śmierci Jennifer Rockwell - pięknej badaczki kosmosu - ukazuje brutalną prawdę o życiu, ciemne i żałosne motywy działania kryjące się pod pozorami przyzwoitości oraz złudzenie, że mamy do czynienia z istotą lepszą od...

Nocny pociąg można by uznać za "czarny kryminał". Śledztwo w sprawie śmierci Jennifer Rockwell - pięknej badaczki kosmosu - ukazuje brutalną prawdę o życiu, ciemne i żałosne motywy działania kryjące się pod pozorami przyzwoitości oraz złudzenie, że mamy do czynienia z istotą lepszą od nas - zwykłych grzeszników.

Ta książka jest rodzajem medytacji na temat tajemnicy życia, pustki, jaką zostawia po sobie gwałtowna śmierć. Zbiegają się tu wątki i obsesje z innych utworów Martina Amisa: kosmologia, seks, władza i przemoc.

źródło opisu: Rebis, 2013

źródło okładki: www.rebis.com.pl

niania09 | 2016-08-29

Tak jak zaznaczyłam w gwiadkach książka jest beznadziejna. I tyle w temacie.

Dobrze wyjść z pisarzem: Amis & Amis

Często zdarza się, że profesja zostaje w rodzinie. Dzieci prawników nierzadko również zostają prawnikami, dzieci aktorów w ślad za swoimi rodzicami wchodzą na scenę. Takie tendencje widać też – rzadziej czy równie często? - wśród pisarzy. Kingsley Amis i Martin Amis to chyba najoczywistszy przykład piszącego ojca i syna.