Amulet szalonego Boga

Wydawnictwo: Amber
The Mad God's Amulet
fantasy
Indyviduum

Druga część czterotomowego cyklu "Historia Runestaffa". Cykl opowiada o przygodach Doriana Hawkmoona w krainie, która przypomina Europę dalekiej przyszłości.

Fasoletti | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 27 marca 2014

Kryształ umiejscowiony w czaszce Doriana Hawkmoona został zdezaktywowany. Wymagało to jednak podjęcia dalekiej i niebezpiecznej wyprawy. A teraz trzeba z tej wyprawy wrócić. Do przybranej ojczyzny, Kamargu, do ukochanej Yisseldy. Niestety, kiedy ma się do czynienia z mocą Magicznej Laski, a w dodatku jest się najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Europie, nic nie jest proste.

Druga część sagi Runestaffa w niczym nie ustępuje pierwszej, a powiedziałbym nawet, że nieco ją przewyższa. Wszystko za sprawą nowego członka drużyny Hawkmonna D'Averca. Ten nieprzewidywalny oficer granbretańskiej armii wprowadza nieco żywszych kolorów do czarno/białych charakterów głównych postaci. Do samego końca nie wiemy, po czyjej tak naprawdę jest stronie.

Co do tła fabularnego, to nie zabraknie tajemniczych kultów, starożytnych miast oraz potężnych artefaktów, a mnóstwo potyczek z pewnością zadowoli miłośników scen bitewnych.

Opinia do przeczytania w całości tutaj: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/06/114-amulet-szalonego-boga-michael.html

"Amulet szalonego Boga" to już druga odsłona cyklu o Magicznej Lasce i jej sługach. Pełna niebezpieczeństw droga księcia Doriana kiedyś musi się zakończyć. Klejnot został zdezaktywowany, czas więc powrócić. Nic nie jest tak proste, jak się może wydawać... Odległa przyszłość przedstawiona jako równie odległa przeszłość? Nieoczekiwani przyjaciele wśród wrogów? Panie Moorcock! Rozpieszcza nas pan!
[...]

Jola | 2016-03-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Amber
Przeczytana: 20 marca 2016

Ten tom jest niestety gorszy od pierwszej części. Główny bohater zaczyna irytować swoją huśtawką nastrojów, niezdecydowaniem. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie się zrehabilituje...

jovvi | 2015-12-31

Niezwykła, wciągająca historia. Klasyczny przykład fantsy pełnej tragicznych bohaterów walczących ze złem. Historia nie wymaga wielkiego skupienia ani głebokich przemyśleń. To lekka lektura dajaca radość. Polecam

BrazyCrain | 2015-01-06

Łatwo wpaść w świat Runestaff'u niesamowita opowieść, każda część serii pochłania nas doszczętnie :)

Narmo | 2016-12-28
RyhoSlav | 2016-10-29