Amulet szalonego Boga

Wydawnictwo: Amber
The Mad God's Amulet
fantasy
Indyviduum

Druga część czterotomowego cyklu "Historia Runestaffa". Cykl opowiada o przygodach Doriana Hawkmoona w krainie, która przypomina Europę dalekiej przyszłości.

Fasoletti | 2014-03-28
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 27 marca 2014

Kryształ umiejscowiony w czaszce Doriana Hawkmoona został zdezaktywowany. Wymagało to jednak podjęcia dalekiej i niebezpiecznej wyprawy. A teraz trzeba z tej wyprawy wrócić. Do przybranej ojczyzny, Kamargu, do ukochanej Yisseldy. Niestety, kiedy ma się do czynienia z mocą Magicznej Laski, a w dodatku jest się najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Europie, nic nie jest proste.

Druga część sagi Runestaffa w niczym nie ustępuje pierwszej, a powiedziałbym nawet, że nieco ją przewyższa. Wszystko za sprawą nowego członka drużyny Hawkmonna D'Averca. Ten nieprzewidywalny oficer granbretańskiej armii wprowadza nieco żywszych kolorów do czarno/białych charakterów głównych postaci. Do samego końca nie wiemy, po czyjej tak naprawdę jest stronie.

Co do tła fabularnego, to nie zabraknie tajemniczych kultów, starożytnych miast oraz potężnych artefaktów, a mnóstwo potyczek z pewnością zadowoli miłośników scen bitewnych.

Jola | 2016-03-20
Na półkach: Amber, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 marca 2016

Ten tom jest niestety gorszy od pierwszej części. Główny bohater zaczyna irytować swoją huśtawką nastrojów, niezdecydowaniem. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie się zrehabilituje...

jovvi | 2015-12-31

Niezwykła, wciągająca historia. Klasyczny przykład fantsy pełnej tragicznych bohaterów walczących ze złem. Historia nie wymaga wielkiego skupienia ani głebokich przemyśleń. To lekka lektura dajaca radość. Polecam

BrazyCrain | 2015-01-06

Łatwo wpaść w świat Runestaff'u niesamowita opowieść, każda część serii pochłania nas doszczętnie :)

Narmo | 2016-12-28
RyhoSlav | 2016-10-29