Planeta przeklętych

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Brion Brandd (tom 1)
Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
Planet of the damned
planeta
Shirkus

Brion Brandd jest zwycięzcą Twenties - ogólnoplanetarnych zawodów sportowych, obejmujących większość znanych i nieznanych sportów, od poezji i szachów po szermierkę. Zwycięzca zawodów staje się bohaterem całej planety i do końca życia chodzi w glorii i chwale. Takiej właśnie nagrody spodziewał się Brion, jednak los zadecydował inaczej. Za namową jednego z poprzednich Zwycięzców udaje się na Dis, pustynną planetę, na której istoty żywe połączone są ze sobą skomplikowanymi więziami symbiozy. Jego zadanie - uratować Dis przed zbombardowaniem termonuklearnymi głowicami. Zostało 10 dni. Czy Brion zdąży?

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sławek_82 | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Zamienię
Przeczytana: sierpień 2013

Początek słaby, ale później naprawdę dobrze napisane, polecam przeczytać.

amo71 | 2015-07-20

Cały Harrison