Jola 
Jestem ogromną fanką fantastyki wszelkiej maści. Lubię dobrze napisane, wielowątkowe powieści lub serie książek, od których nie można się oderwać przez wiele godzin porannych i nocnych:) Zapraszam do mojej biblioteczki.
31 lat, kobieta, Wrocław, status: bibliotekarka, dodała: 36 książek i 6 cytatów, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • I wrzucą was w ogień
  I wrzucą was w ogień
  Autor:
  Sama wiara już nie wystarczy Długo szliście przez ciemną dolinę i zła się nie ulękliście, ale dalej już nie dojdziecie. Lepiej dla was było, gdy ukrywaliście się w Górach, musieliście dzień po dniu p...
  czytelników: 335 | opinie: 43 | ocena: 7,02 (106 głosów)
 • Ogień z niebios. Opowieść o Aleksandrze Wielkim
  Ogień z niebios. Opowieść o Aleksandrze Wielkim
  Autor:
  Pierwszy tom trylogii o Aleksandrze Wielkim. Książka ta jest opowieścią o młodzieńczych latach Aleksandra uwikłanego w walkę pomiędzy władczym biseksualnym ojcem Filipem a zaborczą demoniczną matką Ol...
  czytelników: 96 | opinie: 2 | ocena: 7,06 (32 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-12 22:28:11
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Galeria Książki
Cykl: Królowa Tearlingu (tom 1)
 
2018-09-12 22:17:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Wydawnictwo Literackie
 
2018-09-12 21:57:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, SQN
Cykl: Czaroziemie (tom 1)

"Prawdodziejka" to troszkę powieść-wydmuszka, wiele zapowiada, a niewiele daje. Liczyłam na emocjonującą przygodę w wypełnionym magią, barwnie wykreowanym świecie, a otrzymałam książkę, w której główne bohaterki wiecznie przed kimś uciekają, świat kupy się nie trzyma, a w stworzonej przez autorkę magii jest wiele sprzeczności. Nie oznacza to jednak, że jest to kiepska pozycja (czytałam dużo... "Prawdodziejka" to troszkę powieść-wydmuszka, wiele zapowiada, a niewiele daje. Liczyłam na emocjonującą przygodę w wypełnionym magią, barwnie wykreowanym świecie, a otrzymałam książkę, w której główne bohaterki wiecznie przed kimś uciekają, świat kupy się nie trzyma, a w stworzonej przez autorkę magii jest wiele sprzeczności. Nie oznacza to jednak, że jest to kiepska pozycja (czytałam dużo gorsze), bohaterowie w większości dają się lubić, w dodatku ciężko jest ocenić, która postać jest dobra czy zła, bo motywacje nimi kierujące wcale nie są tak proste i oczywiste, jak wydawałoby się na pierwszy rzut oka. Podsumowując, wg mnie "Prawdodziejka" zasłużyła raczej na 5 gwiazdek, ale ze względu na ten brak podziału na białe i czarne podciągam o jedną gwiazdkę w górę. Nie polecam kupować książki w ciemno, ale może przeczytać fragment przed zakupem, a nuż wam się spodoba?

pokaż więcej

 
2018-09-09 09:39:00
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-09 09:35:14
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Fabryka Słów
Cykl: Miecz i kwiaty (tom 1) | Seria: Asy Polskiej Fantastyki
 
2018-09-09 09:19:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-08 16:09:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, MAG, Posiadam, Ulubione
Cykl: Seraphina (tom 1)

Nie spodziewałam się zbyt wiele po "Serafinie". Znowu powieść o nastoletniej bohaterce odkrywającej w sobie magiczne zdolności, ratującej królestwo i zakochującej się przy okazji w księciu, pomyślałam. Wszystko to już było, tłumaczyłam sobie, byłam wręcz przekonana, że zanudzę się na śmierć przy tej lekturze. A okazało się, że jak zaczęłam czytać koło 21:00, tak skończyłam "Serafinę"... Nie spodziewałam się zbyt wiele po "Serafinie". Znowu powieść o nastoletniej bohaterce odkrywającej w sobie magiczne zdolności, ratującej królestwo i zakochującej się przy okazji w księciu, pomyślałam. Wszystko to już było, tłumaczyłam sobie, byłam wręcz przekonana, że zanudzę się na śmierć przy tej lekturze. A okazało się, że jak zaczęłam czytać koło 21:00, tak skończyłam "Serafinę" po drugiej nad ranem, tak bardzo nie mogłam się oderwać. Ta książka WCIĄGA, i to niesamowicie, jest świetnie napisana, autorka ma bardzo lekkie pióro, a jednocześnie udało jej się napisać powieść wybijającą się z nurtu młodzieżowego fantasy, a nawet fantastyki jako takiej.
Podsumowując, bardzo serdecznie "Serafinę" polecam, a że nastolatką nie jestem już od ponad dekady, myślę że powieść ma szansę się spodobać także rasowym wyjadaczom fantastyki, niezależnie od wieku.

pokaż więcej

 
2018-09-05 01:53:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Solaris
Autor:
Cykl: Pierścień (tom 1) | Seria: Klasyka Science Fiction

Być może miałam zbyt wysokie oczekiwania co do "Pierścienia", ale w recenzjach ciągle przewijało się określenie "klasyk", co stawia poprzeczkę dość wysoko. Niestety, proza pana Nivena niezbyt do mnie przemówiła, fabuła była dość nudna, a bohaterowie płascy i nijacy. Najbardziej zabolało mnie, jak autor przedstawił główną postać kobiecą: jako młodą, głupiutką, ograniczoną dziewczynę, po której... Być może miałam zbyt wysokie oczekiwania co do "Pierścienia", ale w recenzjach ciągle przewijało się określenie "klasyk", co stawia poprzeczkę dość wysoko. Niestety, proza pana Nivena niezbyt do mnie przemówiła, fabuła była dość nudna, a bohaterowie płascy i nijacy. Najbardziej zabolało mnie, jak autor przedstawił główną postać kobiecą: jako młodą, głupiutką, ograniczoną dziewczynę, po której nikt się nic mądrego nie spodziewa, ale która przez to, że jest "zmysłowa jak kotka", została kochanką głównego bohatera. Przykre.
Jedyny plus, który powstrzymał mnie od wystawienia bardziej negatywnej oceny, to humor, który parę razy wywołał na mojej twarzy uśmiech. Niestety, parę wesołych momentów to za mało, żeby "Pierścień" otrzymał ode mnie ocenę wyższą niż 5 gwiazdek - książka przeciętna.

pokaż więcej

 
2018-09-03 23:57:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Galeria Książki, Posiadam
Cykl: Trylogia Valisarów (tom 2)
 
2018-08-12 15:12:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, MAG
Autor:
 
2018-08-08 20:02:40
Ma nowego znajomego: sensejMichał
 
2018-08-06 20:04:39
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Zysk i S-ka
Autor:
Cykl: Trylogia o Aleksandrze (tom 1)
 
2018-08-06 19:44:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Galeria Książki, Posiadam
Cykl: Trylogia Valisarów (tom 1)

"Królewski wygnaniec" to lektura raczej lekkiego kalibru. Autorka momentami usiłuje zrobić ze swojej serii drugą "Grę o tron", bowiem trup ściele się gęsto, a krew leje się strumieniami, jednakże bohaterami "Królewskiego wygnańca" są przede wszystkim nastoletni chłopcy, którzy mają jeszcze pstro w głowie i biegają za dziewczynami. Autorka kilkakrotnie powtarza, iż są "dorośli ponad swój... "Królewski wygnaniec" to lektura raczej lekkiego kalibru. Autorka momentami usiłuje zrobić ze swojej serii drugą "Grę o tron", bowiem trup ściele się gęsto, a krew leje się strumieniami, jednakże bohaterami "Królewskiego wygnańca" są przede wszystkim nastoletni chłopcy, którzy mają jeszcze pstro w głowie i biegają za dziewczynami. Autorka kilkakrotnie powtarza, iż są "dorośli ponad swój wiek", ale ja jakoś tego nie odczułam. Ich wypowiedzi są egzaltowane i naiwne, mam nadzieję, że w kolejnych częściach dojrzeją i okrzepną wewnętrznie, a wraz z nimi cała historia.
Muszę bowiem przyznać, że pomimo całego mojego narzekania, fabuła powieści wciągnęła mnie i zaangażowała bardziej, niż inne tytuły, które czytałam jednocześnie z nią, a to już spory komplement. Widzę potencjał w tej serii; jest tu całkiem sporo postaci drugoplanowych i wątków pobocznych, które czynią z niej coś więcej niż kolejną powieść fantasy dla młodzieży. Ode mnie pierwszy tom cyklu otrzymuje na razie sześć gwiazdek - książka dobra, a tom drugi czeka już w kolejce do przeczytania.

pokaż więcej

 
2018-07-29 19:58:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, MAG, Posiadam
Cykl: Skrzydła ognia (tom 3)
 
2018-07-27 22:08:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Wydawnictwo Literackie
 
Moja biblioteczka
345 281 1107
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (14)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd