Tygrysy morza

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski
Wydawnictwo: Pomorze
Tigers of the Sea
978-83-7003-123-7
tygrysy, morze, noc wilka, fragment
dona

Zbiór opowiadań, na który składają się utwory wydane wcześniej w dwóch zbiorach: "Tygrysy morza" oraz "Robaki ziemi". - Ludzie cieni (Men of Shadows) - Zaginiona rasa (The Lost Race) - Królowie nocy (Kings of the Night) - Fragment (Fragment) - Tygrysy morza (Tigers of the Sea) - Miecze Morza Północnego (Sword of the Northern Sea) - Noc wilka (The Night of the Wolf) - Świątynia obrzydliwości...

- Ludzie cieni (Men of Shadows)
- Zaginiona rasa (The Lost Race)
- Królowie nocy (Kings of the Night)
- Fragment (Fragment)
- Tygrysy morza (Tigers of the Sea)
- Miecze Morza Północnego (Sword of the Northern Sea)
- Noc wilka (The Night of the Wolf)
- Świątynia obrzydliwości (The Temple of Abomination)
Posłowie (napisał Tadeusz Zysk)

Antoniuss | 2016-03-15
Przeczytana: grudzień 2015

Z mało którą powieścią fantasy męczyłem się tak jak z tą... Zwłaszcza, że powieści Howarda nie należą do szczególnie ciężkich. A tu takie coś. Ale po kolei. Historia ta teoretycznie opowiada o Cormacu, bohaterskim wodzu plemienia Piktów, które tak dało się we znaki Rzymowi, że cesarz Hadrian postanowił się odgrodzić od nich murem. Napisałem teoretycznie, bo w rzeczywistości Cormac mógłby być bliźniakiem Conana. Bardziej rozważnym, elokwentnym, itp., ale wszystkie sprawią rozwiązują w zasadzie tak samo. W każdym opowiadaniu.

Fasoletti | 2011-06-26
Przeczytana: 2010 rok

Kawał świetnej roboty w wykonaniu mistrza heroic fantasy. Jeden z najlepszych zbiorów tego autora, jakie do tej pory miałem okazję przeczytać. Pełno tutaj krwawych walk, tajemniczych kultów i mrożących krew w żyłach tajemnic, czyli tego, co w opowiadaniach fantasy lubię najbardziej. Polecam każdemu miłośnikowi wikingskich klimatów oraz porządnej sieczki.

kreon | 2016-04-25

Książka zaczytana na śmierć. Jedna z tych książek, które wyrobiły mnie jako czytelnika. Opowiadania. Krótkie, krwawe, tajemnicze i... mają to coś, co wciąż czuję na plecach - klimat dziwnego zagrożenia, dzikości i mroku.

Wikingowie, Celci, Piktowie... Dawne wyspy brytyjskie, mgła, puszcze,drzewa...

Nawet nie umiem tego nazwać. Trudno wrócić do dziecięcej wrażliwości. Ale myślę, że bez tej lektury nie chwyciłbym po inne książki.

Po żadne inne książki.

babelg | 2013-11-24

Coś dla miłośników mitologii nordyckiej i celtyckiej z fantasy.Jest to zbiór opowiadań o przygodach najemników (wikingów,celtów itp.).Jak dla mnie godna polecenia.

Pożeracz | 2014-03-20
Przeczytana: 18 marca 2014