Katarem i magią

Tłumaczenie: Jacek Gałązka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Ebenezuma, Fantasy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
A Malady Of Magics
83-85100-15-6
espeja

"Katarem i magią" jest to pierwszy tom "Trylogii Ebenezuma" opowiadającej o niejakim Ebenezumie zajmującym się magią, lecz czyniącym to w nieodpowiedzialny sposób. Wszystkie kłopoty powoduje uporczywy katar wywołujący alergię na wszelką magie. Zaklęcia mieszają się, a każdy czar wymaga ogromnego wysiłku mistrza. Zakatarzony czarnoksiężnik Ebenezum wraz ze swoim uczniem Winicjuszem wędrują do...

Zakatarzony czarnoksiężnik Ebenezum wraz ze swoim uczniem Winicjuszem wędrują do Vushta - miasta tysiąca zakazanych rozkoszy i grzechów nieznanych. Spotykając po drodze różne dziwne osoby i zjawy, przeżywają zabawne, lecz czasem niebezpieczne przygody. Obecna wciąż magia uniemożliwia jakąkolwiek skuteczną kurację...

Sonia Jaxa-Rożen | 2014-01-15

Ebenezum, wielki mag Zachodniego Królestwa ma problem, o którym woli by nikt z jego potencjalnych klientów się nie dowiedział. Mianowicie ma alergię na magię. Jest to wyjątkowo nieprzyjemne schorzenie dla człowieka, który magią się zajmuje, ale na szczęście na terminie u Ebenezuma, uczy się młody adept sztuk niezwykłych, Winicjusz (dla przyjaciół Winek), który widzi w swoim nauczycielu wzór i ideał maga. Aby odnaleźć lekarstwo na nietypową dolegliwość wielkiego maga, czarodzieje wyruszają w długą podróż do Vushta – miasta tysiąca zakazanych rozkoszy. Po drodze napotykając smoki, trolle, olbrzymy, demony i wiele wiele innych magicznych i nie magicznych stworzeń.
Nie jest to wielce ambitne fantasy. Nie jest napisane jakimś nie wiadomo jak pięknym językiem. Można by nawet powiedzieć, że momentami jest niedopracowane, dziecinne i… nudne. Jednak mnie humor tej książki powala na łopatki za każdym razem, gdy po nią sięgam (a robię to stosunkowo często). Co by was zachęcić, pozwolę sobie...

Silver | 2013-01-10
Przeczytana: styczeń 2013

Ta książka jest... jak by to powiedzieć... troszkę dziwna. Dość specyficzne poczucie humoru. Nie każdego rozbawi. Ktoś mógłby powiedzieć że jest trochę dziecinna. Choć ja tak nie twierdzę. Mi książka się nawet podobała. I parę razy na prawdę rozśmieszyła. Najbardziej w takim oto fragmencie:
"-Uwielbiam dusić dziki - powiedział - To mnie bardzo uspokaja, nie mówiąc o wewnętrznej satysfakcji"

Livienne | 2014-04-22

Nietypowa pod każdym względem - mimo to potrafi rozbawić i zaskoczyć. Jest dosłowna i specyficzna. Szkoda, że wydano tylko pierwszy tom, bo ja jestem ciekawa jak się to wszystko rozegra. Polecam, aczkolwiek podejrzewam, że wielu może irytować ten typ humoru - dość wyrafinowanego i nie podanego na tacy.

Oren | 2016-05-14

Książkę tą kupiłem przez zupełny przypadek w antykwariacie. Krótka, zabawna o bardzo Pratchetowskim klimacie. Totalne zaskoczenie i to pozytywne.

Gratiano | 2013-01-21

Jedna z lepszych książek jakie czytałem. Bardzo dowcipna, z nietypową i ciekawą fabułą. Szkoda że przetłumaczono tylko 1 tom trylogii.

Agnieszka Bajkowska | 2013-09-29

Nie ma to jak Mag uczulony na magie :) polecam