Wampiry z Morganville. Księga 1: Przeklęty dom. Bal umarłych dziewczyn

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Wampiry z Morganville (tom 1-2)
Wydawnictwo: Amber
Glass Houses. Dead Girl's Dance

Morganville jest straszne po zmroku. Wtedy miastem zaczynają rządzić ci, którzy nie do końca umarli. Czy śmiertelna siedemnastolatka przetrwa w mieście wampirów? Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że zamiast w akademiku, zamieszka w starym domu, którego ściany skrywają mroczne sekrety. I nie wiedziała, że gdy zachodzi słońce, miasto bierze w...

Czy śmiertelna siedemnastolatka przetrwa w mieście wampirów?

Claire przyjechała do Morganville studiować i świetnie się bawić. Nie przypuszczała, że zamiast w akademiku, zamieszka w starym domu, którego ściany skrywają mroczne sekrety. I nie wiedziała, że gdy zachodzi słońce, miasto bierze w posiadanie zło spragnione świeżej krwi...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/873/wampiry...»

Shimik | 2015-09-03

Przeczytałem tylko Przeklęty dom, a na resztę nie starczyło mi już siły. Wampiry jako takie pojawiają się dopiero coś koło setnej strony! Poza tym młodociana główna bohaterka, która jest o kilka klas wyżej niż powinna pod względem wieku. Bita i upokarzana przez dziewczynę uważaną za jakąś tam piękność, a w rzeczywistości przewódczynię gangu sobie podobnych. Ach nie dzieję się tam nic ciekawego, a przynajmniej nic co by mnie zainteresowało!

Lubie bardzo ten cykl i myślę, że mój ulubiony jeśli chodzi o tematykę wampirów.

Spodobało mi się, że ktoś w końcu zrezygnował z wątku miłosnego pomiędzy wampirem a śmiertelniczką. Co nie znaczy, że główna bohaterka nie będzie miała chłopaka :)

Fabuła jest ciekawa, dynamiczna, wciąga czytelnika.

Język prosty, lekki i łatwy w odbiorze. Autorka rezygnuje z zbędnych opisów, a pisze z humorem.

Kocham w tych książkach to, że kiedy jesteśmy już tak blisko końca i wszystko powoli zaczyna się uspokajać wydarza się coś, co znowu wywraca świat bohaterów do góry nogami.

Ale główna bohaterka nie przypadła mi do gustu. Caine niejednokrotnie powtarzała, jaka to ona jest bystra, inteligentna... ale później okazuje się coś innego.

Dodam jeszcze, że tu wampiry to prawdziwe krwiożerczo złe wampiry, choć są też wyjątki :)

Jeśli ktoś szuka czegoś lekkiego, co pomoże oderwać mu się od jego życia, a wkroczyć w ciekawy świat to polecam :)

książek: 1984
Morenka | 2012-05-06
Przeczytana: 06 maja 2012

Super! Bardzo mi się spodobało Morganville! :D Polecam gorąco wszystkim! :)

Serię ''Wampiry z Morganville'' poleciła mi przyjaciółka.Dlatego postanowiłam,że gdy tylko zauważę je w bibliotece,to sięgnę po te książki.Okazja nadażyła się niedługo potem i w moich rękach znalazła się I część (czy też księga).
Książka mnie NIESAMOWICIE wciągnęła ! Do tego stopnia,że o 4:00 nad ranem wczytywałam się w nią z takim impetem,że w ogóle tego nie kontrolowałam.Na palcach jednej ręki mogę wyliczyć książki,które sprawiły,że nie potrafiłam się od nich oderwać.Ta książka do nich należy.
Największą zaletą tejże książki są z pewnością występujący w niej bohaterowie.Autorce udało się ich świetnie wykreować i sprawić,że nie są zbyt infantylni,ale również nie zachowują się w pełni jak dorośli.Najbardziej polubiłam Claire,która stała się jedną z moich ulubionych postaci z książek.Uwielbiam też jej trójkę przyjaciół : Eve,Mitchela i Shane'a.Właściwie uwielbiam tutaj wszystkich,nawet wampiry :D
W książce jest cała masa wydarzeń,zwrotów akcji,walk,przelanej krwi i miłości ......

Neftyda | 2010-06-17

Wow. Ta książka jest... kiepska.

Pomijając nieco harlequinowy styl autorki, pseudo-młodzieżowe słówka w dialogach i nagminnie powtarzające się wielokropki w połowie zdania, mogę stwierdzić uczciwie, że książka nie ma absolutnie nic do zaoferowania. Owszem, seria jest przeznaczona dla młodzieży, ale to nie usprawiedliwia w żaden sposób naciąganej fabuły. Liczyłam na jakieś ciekawe ujęcie wampirów (ten temat daje przecież tyle możliwości), a otrzymałam jakąś marną obyczajówkę w stylu "problemy typowej nastolatki daleko od domu", poprzetykaną sporadycznie kulawymi elementami akcji. Autorka na samym początku wyraźnie podkreśliła, że Claire (główna bohaterka) jest genialna. Później jeszcze kilkakrotnie postaci nazywają ją bystrą. Niestety nie ma to swojego odbicia w fabule. Właściwie to Claire sprawia wrażenie lekko przygłupiej, bardzo naiwnej i zupełnie bezbarwnej. Wiązałam spore nadzieje z Eve. Dziewczyna wykazywała przynajmniej jakieś oznaki osobowości. Niestety została zepchnięta...

młoda_pisarka | 2014-03-14
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Pośród tych wszystkich książek o wampirach, gdzie zwykła nastolatka zakochuje się w przystojnym i lśniącym wewnętrznym blaskiem nieśmiertelnym znajdują się "Wampiry z Morganville".
Claire chce studiować... w mieście, którym rządzą wampiry.
Rzeczywiście, w tym cyklu wampiry na powrót stały się niebezpieczne, a przynajmniej widać, że nie są to domowe zwierzątka, które wszystkie da się okiełznać. Są wampiry dziwne i porywcze, ale tez takie, które panują nad sobą.
Podoba mi się styl pisania pani Caine. Lekkie, a jednocześnie wcale nie będący stylem bezmózgiej pisarki, która opisuje romans, czy książkę dla młodzieży (przede wszystkim dla młodzieży, bo nie tylko). Styl pisania pani Caine ma smaczek, dość wysublimowany, nie zanudza nas ona głupimi i zbędnymi opisami uczuć bohaterki, czy miejsc. Pozwala czytelnikom więcej sobie wyobrazić. Claire nie jest głupia, o nie! Claire to zdecydowanie jedna z bardziej zdeterminowanych i mocniejszych bohaterek, wybija się ponad Bellę, czy Elenę....

Świetna książka !!!!

Gorąco polecam !!!!

zabielka | 2013-10-16

Jak dla mnie przyjemnie się ją czyta. :)

snll | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Początkowo seria mnie do siebie nie przekonała. Nie wciągnęła i nie zafascynowała, jednak druga część księgi okazała się znacznie lepsza.

Pomimo tego, że nie zakochałam się w Morganville, to muszę przyznać, że w książce sporo się dzieje, a niektóre wątki są naprawdę ciekawe, zaskakujące i tajemnicze. Bohaterowie są bardzo naturalni i sympatyczni, ponadto książka napisana jest lekko, w młodzieżowym stylu, a dialogi są niewymuszone.

Zakończenie księgi I stanowi obiecujący wstęp do kolejnego tomu, po który na pewno sięgnę, gdyż jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

książek: 2025
Miśkaa | 2012-06-10

Podoba mi się tu pomysł na fabułę i to, jak zostały wykreowane wampiry.
Nie za bardzo lubię też główną boaterkę. Ale zakończenie było fenomenalne. Nie mogłam się doczekać, kiedy będę miała w rękach kolejną część :)