Początek

Tłumaczenie: Agnieszka Klonowska
Cykl: Pocałunki wampira (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Vampire kisses
9788310119209
pocałunki, wampiry
wampirzyca_55

Nowy chłopak w mieście. Pogłoski o wampirach. I pierwsza, niebezpieczna miłość. Dwór na szczycie wzgórza wiele lat stał pusty, ale pewnego dnia okazało się, że ktoś w nim zamieszkał. Tajemniczy Alexander Sterling natychmiast stał się tematem plotek. Raven, zafascynowana wampirami gotka, usiłuje odkryć całą prawdę o skrytym Alexandrze. Kiedy go poznaje, zaczyna między nimi iskrzyć. Czy Alexander spełni jej największe marzenie? Miłość bywa pokrętna – zwłaszcza taka, która ożywa dopiero po zmierzchu…

aktorka246 | 2018-09-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 13 września 2018

Czytając ta książkę, miałam poczucie jakbym czytała jakaś parodie zmierzchu, tylko taką nieudaną, bo w żadnym momencie nie miałam ochoty się śmiać. Ot, takie czytadło, po miesiącu nie będzie się z niego nic pamiętać.

Aniaa | 2018-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Ostatnio mam szczęście do irytujących bohaterek...

anta_a | 2017-10-30
Przeczytana: 28 października 2017

Okładka książki sugeruje dużo bardziej mroczną i dorosłą treść niż jest w rzeczywistości. Książka jest o 17-latce (gotce), która jest inna niż reszta mieszkańców "Grajdoła". Opowieść jest napisana językiem pogodnym. Nie ma w niej patoligi, tak ostatnio często występujących w książkach. Rodzina dziewczyny jest normalna, a że nie rozumieją swojej nastoletniej pociechy... no cóż to niestety jest częste. Nie ma scen seksu, mrocznego pożądania i depresyjnych dialogów wewnętrznych. Nikt nie umiera. Książka wywoływała u mnie uśmiech w stylu "ach te nastolatki". Czyta się szybko.

nomi1997 | 2017-02-14
Przeczytana: 2017 rok

| 2016-11-11

Czytałam już dość dawno temu i pamiętam, że pierwsze 3 części połknęłam w dwa dni - nic dziwnego, są to bardzo cieniutkie książki. W miarę mi się podobały, ale nie było to nic specjalnego. Jeśli nie będziecie mieli nic innego pod ręką, to nie widzę przeciwwskazań by przeczytać, ale nie oczekujcie od tych książek za wiele. ;) Bardzo szybko przeczytacie i równie szybko o nich zapomnicie.

impresja4 | 2016-10-04
Przeczytana: 03 października 2016

Lekka książeczka dla nastolatek, które lubią wampiry. Powiedzmy, że czytywałam lepsze z tego gatunku. Na plus jest lekkość, z jaką się czyta i to, że nie ma dłużyzn, na minus - trochę infantylna. Jednak w pewnym wieku to nie przeszkadza ;). Suma sumarum - bez szału, ale ok.

chatnoir44 | 2016-07-09
Przeczytana: 2011 rok

Pocałunki wampira. Początek, jest to moja pierwsza książka zakupiona za ciężko uzbierane kieszonkowe ;) To nie tylko początek serii, był to moment w którym po uszy zakochałam się w książkach.
Wampiry, wieczne życie, udręka, miłość, brak akceptacji to tylko kilka słów, które opisują tę opowieść. Banalnie? Oczywiście, że tak. Jednak na 12-latce robi to ogromne wrażenie. W tamtym momencie wsiąkłam w tą historię bardzo głęboko. Dlatego darzę tę publikację wielkim sentymentem.
Fabuła nie wyrywa z butów. Grono adresatów jest (raczej) mocno okrojone, historia Alexandra Sterlinga i Raven Madiosn przypadnie do gustu dziewczętom w wieku 12-14 lat. Myślę, że takie też było założenie autorki. Jeśli szukacie czegoś lekkiego i przyjemnego to ta książka jest dla Was.

luci1301 | 2016-06-11

Przeciętna

Paula010203 | 2016-05-03

Nie porwała mnie ta książka i chyba nie sięgnę po dalsze części.

Maromira | 2016-04-24
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Tu nic nie ma sensu - ani fabuła ani poszczególni bohaterowie - którzy zachowują się wbrew zasadom psychologii. Także wątki pourywane nie składają się w żadną spójną całość. Jedynie sarkastyczna bohaterka sprawiła, że książka nie otrzymała 1/10.