Cień nocy

Wydawnictwo: Amber
Nightshade
cienie, wilkołak, noc, Calla Tor
adela

To nie kolejna zwyczajna książka o wilkołakach. I nie kolejna opowieść o miłości nastolatków. Cień Nocy jest o dziewczynie, która sama chce decydować o swoim życiu, chce mieć wolny wybór w miłości i poszukuje prawdy, żeby odnaleźć swoje prawdziwe ja. I jeszcze jedno… Cień Nocy jest piekielnie seksowny, choć nie ma w nim ani jednej sceny seksu. Nowa gorąca, mocna seria kipiąca walką, akcją...

To nie kolejna zwyczajna książka o wilkołakach.
I nie kolejna opowieść o miłości nastolatków.

Nowa gorąca, mocna seria kipiąca walką, akcją i potężną zakazaną miłością, która ma przeciwstawić się przeznaczeniu.

Jest seksowny, wywołuje dreszcz emocji i przerażenia. Cień Nocy ma więcej suspensu, niż trzeba było, żeby przykuć mnie na całą noc. Do końca nie mogłam ani przewidzieć, ani doczekać się zakończenia.
Becca Fitzpatrick, autorka Szeptem.
Cień Nocy to mroczny klejnot iskrzący miłością, pożądaniem, akcją, suspensem i grozą.
Cynthia Leitich Smith, autorka Wiecznych wygnańców.
Niezależna, silna, piękna srebrnowłosa i złotooka siedemnastolatka nocą przemienia się w Strażniczkę, groźną i dziką...
Calla od zawsze znała swoje przeznaczenie, które wkrótce ma się wypełnić. W osiemnaste urodziny zwiąże się Renem, władczym i seksownym przywódcą innego klanu. Razem z nim będzie walczyć i rządzić. I strzec świętych miejsc dla Opiekunów - potężnych czarowników. Oni są panami życia i śmierci młodych Strażników. I okrutnie karzą za każdy sprzeciw.
Ale Calla łamie prawo swoich mistrzów, ratując pięknego tajemniczego chłopca zaatakowanego przez niedźwiedzia. Wtedy w dziewczynie rodzi się bunt przeciwko przeznaczeniu, tradycji i nakazom świata, w którym żyje. Rozdarta między obowiązkiem i posłuszeństwem a uczuciem - musi wybierać. Wybierając miłość, może stracić wszystko, nawet własne życie.
Czy zakazana miłość warta jest ostatecznego poświęcenia?

źródło opisu: AMBER, 2011

źródło okładki: http://amber.sm.pl/ksiazka/1005/cie%C5%84-nocy

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawy pomysł na całość, całkiem dobrze poprowadzona fabuła, dobrze stworzone napięcie i dobre zakończenie. Dobra powieść. Nie żałuje, że przeczytałam, gdyż zwykle po książkach z tego gatunku żałuje. Jestem ciekawa, jak wyszła kolejna część.

charlotte12 | 2011-03-24
Przeczytana: 31 stycznia 2011

„Cień nocy” złodziejem snu

Książka napisana przez Andreę Cremer i wydana w Polsce w styczniu 2011 z powodzeniem może zaliczać się do najlepszych lektur z kategorii „paranormal romance” ostatniego roku. Książka, choć obszerna (prawie 400 stron) wciąga od pierwszego zdania i do ostatniego trzyma nas w napięciu. Zostałam mile zaskoczona – opis tej lektury był na pierwszy rzut oka wygórowany w porównaniu z tym, co mogło znajdować się na stronach. Tak dzieje się od premiery „Zmierzchu”. Wszystkie wydawnictwa próbują zachęcić czytelnika ( a potem dać mu obejść się smakiem), miast nas zaskoczyć. Jednak tu natrafiłam na wyjątek, który jest potwierdzeniem reguły.

Fabuła posiada wszystko, o czym może zamarzyć czytelnik-wartką akcję, ciekawych bohaterów, nieprzewidywalność, dzięki której do ostatniej strony nie wiemy, co się stanie, jaka decyzja zostanie podjęta. Andrea postawiła siebie i swoje dzieło ponad wszechogarniającą manię boskich, wyglądających jak greckie bożyszcza wampirów i...

nadzieja1925 | 2013-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Akcja dzieje się w małym górskim miasteczku leżącym na terenie Stanów Zjednoczonych. Czas akcji nie zaskakuje – XXI wiek. To dość powszechne rozwiązanie, lecz sztuką jest zmienić je w coś wyjątkowego. Andrea właśnie to uczyniła – tak wspaniale przedstawiła współczesność, jednocześnie tkając swój własny świat, że momentami zapierało mi to dech w piersiach. Nie sposób czytać „Cień nocy” i pozostać niewzruszonym. Niemożliwym jest chłonąć te wszystkie barwne, żywe opisy i pozostawać w fotelu, pociągu czy też tramwaju, nie przenosząc się do Liceum Górskiego.Calla to główna bohaterka, niezłomna wojowniczka, alfa klanu Cień Nocy. Służy ona Opiekunom, a więc jest Strażnikiem. Musi poślubić Reniera Laroche’a – wspaniałego, władczego i absolutnie rozbrajającego przewodnika klanu Kara Nocy. Ma to na celu stworzenie nowego, większego klanu tworzonego na cześć Haldisa. Nie żeby Calla miała jakieś obiekcje w stosunku do Rena. Cóż, dopóki nie pojawia się Shay. A Wy kogo byście wybrały? Silnego,...

joanna453462 | 2012-03-31
Meredith | 2014-07-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Wahałam się, czy dać tej książce sześć czy może siedem gwiazdek... W końcu zdecydowałam się na siedem (jak zresztą widać). Dlaczego? Za zakończenie, które mnie zaintrygowało i zachęciło do przeczytania drugiej części.
Ogółem pozycja ta jest niewymagająca, idealna na letnie popołudnia. Do bohaterów raczej szczególnie się nie przywiązałam, choć byłam ciekawa, jak potoczą się ich dalsze losy. Zainteresowali mnie jednak ci cali Opiekunowie...
Może autorka zaskoczy mnie jakoś w drugiej części. :)

Beata | 2015-05-09
Przeczytana: 09 maja 2015

Wampiry i wilkołaki to postacie, które od jakiegoś czasu zawładnęły rynkiem piśmienniczym i można śmiało rzec, że coraz trudniej jest zaskoczyć czytelnika formą egzystencji i możliwości postaci ,która jest ową nadprzyrodzoną istotą.

W ‘’Cieniu Nocy ‘’ spotykamy się z wilkołakami. Powinnam nazwać ich Strażnikami. Dlaczego? Strzegą najważniejszych miejsc, które są w posiadaniu opiekunów, pełnią patrole i wykonują rozkazy swoich przełożonych. Wilki te należą do dwóch klanów ,,Cienia Nocy’’ oraz ‘’Kara Nocy’’ .Główna bohaterka jest alfą jednego z nich. Calla to postać, którą się kocha lub nienawidzi. Jest nieprzewidywalna , rozdarta między sercem a obowiązkiem wobec klanu i właśnie za to ją polubiłam. Walczy o miłość i jest to cecha ,dzięki której zyskała w moich oczach.

Książka mi się podobała , była inna od historii wilków jakie do tej pory czytałam, a oczy dziewczyny z okładki hipnotyzują tak jak cała historia. Są jak tajemnicze drzwi , zachęcające do ich otwarcia.

Całości daję 7/10

Kasia1101998 | 2016-02-18

Dawno takiego szajsu nie czytałam. Opis został lepiej napisany od samej książki. Pomysł dobry, za to należy się plus. Nie zniechęcam, tylko uważam, że autorka nie potrafiła przekazać emocji bohaterów. Przykro mi :(

elyria | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, 52 (2014 rok)

Pierwsze zdanie, które pojawia się na okładce: „To nie kolejna zwyczajna książka o wilkołakach. I nie kolejna opowieść o miłości nastolatków.” Wcale nie jestem tego taka pewna. Ale do rzeczy.

Wyruszamy do świata wilkołaków, Poszukiwaczy, Opiekunów i zakazanej książki. Calla ma siedemnaście lat i jest córką alf klanu Cień Nocy. Dziewczyna od zawsze znała swoje przeznaczenie, które musi się wypełnić. Już w dzieciństwie postanowiono, iż w przyszłości zwiąże się z Renem, alfą konkurencyjnego klanu Kary Nocy. Wspólnie z nim ma założyć nowy klan, który będzie miał za zadanie strzec świętych miejsc dla Opiekunów - potężnych czarowników. Oni są dla nich władcami, i nie zezwalają na jakikolwiek sprzeciw. Dziewczyna pogodziła się ze swoim losem, akceptuje wszelkie normy. Wówczas zjawiają się Poszukiwacze. Na dodatek pojawia się zakazana książka, która zupełnie burzy dotychczasowy porządek świata Calli. Gdyby tego było mało dziewczyna ratuje tajemniczego chłopaka zaatakowanego przez...

snll | 2013-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Ciężko mi ocenić tą książkę. Z jednej strony mega wciągająca i interesująca, z drugiej zaś coś mi nie grało i nie przekonywało a mam tutaj na myśli wątek romantyczny.

Co na plus? Na pewno świat stworzony przez autorkę - nowe postaci i nazewnictwa (Strażnicy, Opiekunowie, Poszukiwacze itd.) oraz hierarchia między nimi. Poza tym, historia powstania tychże postaci, ich obowiązki, powołanie. Na plus oceniam także bohaterów, każdy z nich jest inny i na swój sposób ciekawy. Autorka sprawiła również, że czułam się częścią tej ekipy i historii. "Cień nocy" to także akcja, zagadki i tajemnice.

Jak już wspomniałam, na minus oceniam (momentami)wątek romantyczny i (momentami)seksualność powieści. Mamy tutaj trójkąt miłosny i o tyle o ile relacja Calla-Ren mnie przekonała, to relacja Calla-Shay to dla mnie jakaś pomyłka. Ja się pytam - gdzie niby ta namiętność i iskry między nimi? Kompletnie tego nie kupiłam i bardzo mi to przeszkadzało w trakcie czytania.

Podsumowując, uważam że książka ma...

Ewebooki Neva | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

GENIALNA!!!
Wielu autorów książek marzy o tym, aby ich dzieło powodowało w czytelniku uczucie niecierpliwości. Żeby jednocześnie nie można było oderwać się od książki, chcąc poznać dalsze losy bohaterów, jak i chęć przedłużenia radości z czytania.
"Cień nocy" sprawił że chciałam pochłonąć tą historię od razu, jednej nocy, przeczytać ją jednym tchem, ale z drugiej strony chciałam aby trwała i trwała...ile bólu i cierpienia przysporzyła mi ta książka a ile radości. Zabrała mnie do całkiem innego świata, pełnego emocji i przygód. Z zapartym tchem śledziłam losy głównych bohaterów, ich miłości i jakoś nie mogłam się zdobyć, aby wybrać pomiędzy Renem a Shayem. Obaj genialni i tacy różni, wcale nie dziwiłam się zmaganiom Calli. Wielka tajemnica w tle i klan wilków wcale nie ułatwiały sprawy. Pokochałam postacie tej książki, jednych mniej innych bardziej, na pewno do niej będę wracać, ale najpierw zabiorę się za drugą część. Kompletnie oderwałam się od rzeczywistości czytając "Cień...