Miłość po grób

Tłumaczenie: Agnieszka Klonowska
Cykl: Pocałunki wampira (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kissing Coffins
9788310119315
Noelle

Dwóch tajemniczych chłopaków. Poważne podejrzenia. I pierwsza, niebezpieczna miłość. Raven nie potrafi się pogodzić z odejściem Alexandra. Pragnie go odnaleźć za wszelką cenę. Niespodziewanie na jej drodze staje Jagger – dziwny, mroczny i bardzo pociągający. Czyżby tym razem spotkała prawdziwego wampira? I gdzie się podziewa jej ukochany? Miłość bywa pokrętna – zwłaszcza taka, która ożywa dopiero po zmierzchu…

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2011

źródło okładki: www.nk.com.pl

Madeline_Black | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Miłość po grób, czyli druga część Pocałunków Wampirów opowiada dalsze losy Raven, po tym jak jej chłopak, Alexander, opuścił Grajdół. Jest to również część o wiele słabsza, gorzej napisana i właściwie nieco bezsensowna.
Część pierwsza była całkiem zabawna, a i historia wydawała się może nie jakoś szalenie wciągająca, ale z pewnością przyjemna i lekka. Ta część jest niemal nie do czytania. Ciężko się skupić na narracji, dialogi są niepełne, nie ma opisów miejsc, przez co postaci często wydają się zawieszone w próżni.
Głupota Raven wcześniej była rozczulająca, teraz męczy. Jej chłopak jest totalnie nudny, wampir czy nie, a Jagger to nawet nie ma spójnej osobowości i, swoją drogą, jego konflikt z Alexandrem jest jak żywcem wyjęty spod pióra dwunastolatki.
Ciężko wierzyć w akcje rozgrywającą się w książce, trudno polubić bohaterów i w ogóle jest kłopot z doczytaniem powieści do końca. Bardzo nieudana kontynuacja.

Claudia Ficek | 2014-01-26
Przeczytana: 19 stycznia 2014
Other | 2013-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2013

Na początku ciężko mi się ją czytało,ponieważ miałam dużą przerwę pomiędzy pierwszym tomem a tym lecz po paru rozdziałach zaczęłam się wkręcać i książka była coraz bardziej ciekawsza.Niedługo czytam ostatni tom mam nadzieję na świetny koniec :)

Atyde | 2014-05-02

Alexander odszedł, a Raven nie chce się z tym pogodzić. Nagle spotyka na swej drodze mrocznego Jaggera. Zaciekawiła mnie ta książka, dość szybko ją pochłonęłam.

Zosia | 2015-09-06

Brak mi słów żeby opisać beznadziejność tej książki.
Jeszcze gorsza od części 1.
Niemniej budzi takie same uczucia.
Gniot totalny..

Gracenta | 2013-07-07

Fabuła nie jest najgorsza. Jest lepsza niż mogłabym spodziewać się po wampirach, ale nie idealna. Sięgnęłam po drugą część z ciekawości co się stanie dalej niż z sympatii do głównej bohaterki.
Co kilkanaście stron miałam ochotę odejść od książki lub rzucić nią w najdalszy możliwy kąt przez sztuczne dialogi i "cielęce" zachowania Raven. Sorry, ale jak można być tak dziecinnym? Niby autorka (przynajmniej ja tak to widzę) próbuje ją ukazać jako inteligentną, rozumną, doroślejszą w porównaniu do swoich rówieśników oraz znającą cierpienie wynikające z odrzucenia przez kolegów dziewczynę, a wychodzi to tak sobie. Kto pisze na kartkach w zeszytach czy tam w pamiętniku "wyznania miłosne" lub rzuca się nie zważając na okoliczności na chłopaka, żeby go przytulić? Zero godności. Jak już mówiłam, a raczej pisałam... na niektóre odpowiedzi Raven zgrzytałam zębami, dosłownie. Ale po chwili wmawiałam sobie, że za kilka linijek sytuacja się zmieni i będzie lepiej. I było, bo fabuła jest całkiem...

SweetDreams | 2016-04-06
Na półkach: E-book, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Naprawdę sądziłam, że ta część będzie jeszcze gorsza od pierwszej. Jednak zauważyłam zmiany w głównych bohaterach, co sprawiło chęć dalszego czytania. Byłam bardzo zaskoczona, bo ta część zdecydowanie była ciekawa i co ważniejsze tworzyła zwartą całość.

Tirindeth | 2012-09-01

Raven, szaleńczo zakochana w tajemniczym Alexandrze gotka, jest zdesperowana, gdy nagle jej ukochany znika z miasteczka, nie pozostawiając po sobie żadnych wiadomości. Nastolatka okłamuje rodzinę, nie chcąc przyznać się do tego, że chłopak ją zostawił, a jednocześnie zdaje sobie sprawę, iż nie zrezygnuje z niego – będzie musiała go odnaleźć i sprowadzić z powrotem do domu! Kiedy więc niespodziewanie natrafia na ślad obecności Alexandra w mieście, gdzie mieszka jej ciocia, dziewczyna od razu postanawia tam pojechać i – jeśli będzie taka potrzeba – przeszukać każde możliwe miejsce, by odzyskać ukochanego. Nie wie jednak, że spotka kogoś, kto może zmienić całe jej życie. Na zawsze.

Po drugą część Pocałunków wampira autorstwa Ellen Schreiber sięgnęłam z ociąganiem, ale i ciekawością – poprzedni tom bardzo mi się spodobał, choć nie nazwałabym go arcydziełem. Z drugiej jednak strony utwory Ellen ciężko nazwać nawet "powieściami" – to w zasadzie bardziej opowiadania, dosyć zwięzłe i...

Martha Oakiss | 2013-06-23
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 czerwca 2013

A niech mnie czosnek!

„Całe życie spędziłam jako zakochana w nocy, ubrana w zbuntowana outsiderka, pozostająca poza elitarnym kręgiem konserwatywnych mieszkańców Grajdołu o perłowo białych uśmiechach.”(str. 12)

Jak to jest, gdy książkę o wampirach pisze kobieta, która nie wierzy w te stworzenia, ale podejrzewa, że z kilkoma się umawiała? Gdy autorka tworzy miasta, które dla każdego z nas mogą być innym miejscem? W Pocałunkach Wampira Ellen Schreiber wszyscy czytelnicy mogą odnaleźć swój własny Grajdoł i Kultowo.

Miłość po grób to drugi tom jej serii. Główna bohaterka, Raven, to nastoletnie gotka, której jedynym marzeniem jest spędzenie reszty życia ze swoim ukochanym Alexandrem posądzonych przez wszystkich o bycie wampirem. Partner ucieka, więc trzeba się wziąć do roboty i ruszyć na poszukiwania. Spotykamy się z Raven dwa dni po wydarzeniach z pierwszego tomu, towarzyszymy jej podczas ratowania miłości z rąk podłego i niezbyt ogarniętego psychicznie Jaggera.

Powieść...

Część druga przygód Raven - młodocianej i lekko zwariowanej Gotki. Niestety spodziewałam się czegoś lepszego po kontynuacji. Można przeczytać jeżeli kogoś ciekawią dalsze losy bohaterów, ale nie ma tu nic zachwycającego. Taka mini lekturka na pochłonięcie na raz i pewnie nigdy więcej. Następny tom przeczytam, ale tylko dlatego, że go wypożyczyłam hurtem razem z tym, a pozatym półtorej godziny to nie jest wcale duzo czytania :P