83-912785-6-5
dziewczyny, prostytucja
niechcaca

Żeby napisać o dziewczynach utrzymujących się z prostytucji musiałam wejść w ich środowisko, bo tylko tak mogłam poznać prawdę o nich i ich klientach. Wprowadził mnie znajomy, który od wielu lat odwiedza agencje i to on był moim przewodnikiem po świecie płatnej miłości, a jednocześnie jednym z bohaterów książki "Dziewczyny". W Warszawie znajduje się ponad dwa tysiące agencji towarzyskich i...

W Warszawie znajduje się ponad dwa tysiące agencji towarzyskich i pracuje w nich ponad dwadzieścia tysięcy kobiet, ale różnymi rodzajami prostytucji zajmuje się znacznie więcej dziewczyn. Można je spotkać wszędzie; na dyskotece, w klubach, na bankiecie, w eleganckich salonach u boku znanych osób, a także na przyjęciu u znajomych. Wiele z nich to młode i ładne studentki, niektóre mają za sobą epizod bycia modelką, twarze innych przemknęły przez ekran kinowy czy telewizyjny.

[opis wydawcy]

Świat prostytutek "od środka", co czyni tę książkę fascynującą, szokującą. Niewielu z nas zna "takie" dziewczyny. A może znamy?...

Noemi | 2013-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2013

"Dziewczyny" pożyczyłam od przyjaciółki, ale wiem, że nasze gusta literackie się różnią, więc nie spodziewałam się pozytywnego zaskoczenia.
A jednak. Książka ma specyficzny klimat. Zauważyłam kilka błędów, ale ogółem język jest naturalny, a jednak dosyć staranny, nie jest przestylizowany.
Historia nie trąci banałem, czytelnik nie dostanie tu łzawego, nieautentycznego love story. Wobec postaci odczuwa się mieszaninę sympatii, pogardy i irytacji, są po prostu niesamowicie ludzkie i tym samym zaskakujące.
Może wprawić w lekką paranoję: ile wiemy o znanych sobie kobietach, kogo naprawdę mamy w środowisku? A może ta elegancka koleżanka z kursu, może niepozorna, młoda sąsiadka z klatki obok, może dawna znajoma ze studiów? Ile naprawdę dziewczyn pracuje w agencjach i jak dobrze się ukrywają?

Titka Brak | 2016-04-26
Przeczytana: 2014 rok

Początek monotonny, ale książka się rozkręcała z każdą kolejną stroną.

patryk | 2011-08-02
Przeczytana: 05 marca 2009

próba spojrzenia na swiat prostytutek.

Paulina | 2016-10-24
elsylwio | 2016-10-21