BeataT 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 godzinę temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-26 14:59:13
Został fanem autorki: Karolina Wilczyńska
 
2018-07-19 15:19:26
Ma nowego znajomego: kama100
 
2018-07-04 14:00:04

cytat" Opowiem Ci moją historię. Ale proszę nie oceniaj mnie. Wiem co zrobiłam, jednak nie mogę cofnąć czasu." Jako całość, czyli wszystkie przeżycia bohaterów to niesamowita opowieść- takie nam zostaje końcowe wrażenie i chyba to się powinno liczyć. Ale gdy czytamy, to poszczególne historie życiowe bohaterów, jak dla mnie ciut przydługie w swych opisach uczuciowych. W tej książce emocji... cytat" Opowiem Ci moją historię. Ale proszę nie oceniaj mnie. Wiem co zrobiłam, jednak nie mogę cofnąć czasu." Jako całość, czyli wszystkie przeżycia bohaterów to niesamowita opowieść- takie nam zostaje końcowe wrażenie i chyba to się powinno liczyć. Ale gdy czytamy, to poszczególne historie życiowe bohaterów, jak dla mnie ciut przydługie w swych opisach uczuciowych. W tej książce emocji nie brakuje jest płomienny romans, piękna miłość i niestety smutek, wielki smutek ...kolejna dobra książka tej autorki.

pokaż więcej

 
2018-07-04 13:57:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Polska Literatura, Przeczytane w 2018

W 1 cz było o lekarzach i ich pracy, a teraz o tym jak lekarze widzą pacjentów i jakich spotykają.
Autor dzięki uprzejmości lekarzy i ratowników mógł dołączyć do zespołu karetki, by na własnej skórze przekonać się jaka to praca. W książce mamy plusy i minusy, czyli bezstronność do danej sytuacji - w ten sposób sami możemy wyciągnąć sobie wnioski ...

 
2018-07-04 13:53:46
Cykl: Miasteczko (tom 2)

1 cz nie znam - a ta idealnie wpasowała się w mą chwile, by być lekkim, miłym czytadłem w którym fajnie biegnie sobie życie. Oczywiście Klementyna nie ma tak słodko na co dzień, mimo wykonywanego zawodu-cukiernika.Ale marzenia się spełniają, a życzliwi są wokół nas :)

 
2018-07-04 13:45:35

I nawet nie wiedziałam, że to może być kontynuacja "Dziewczyna z kabaretu" ( po którą mam nadzieje sięgnąć ) dopiero w posłowiu o tym przeczytałam. I to lubię, mimo że to kolejna cześć, to czyta się jakby była to odrębna historia :) Lata 44-45 czas końca wojny i odbudowa nowej Polski. Trzy młode kobiety, które usiłują przeżyć i starają się na gruzach swej przeszłości zbudować nowe życie.... I nawet nie wiedziałam, że to może być kontynuacja "Dziewczyna z kabaretu" ( po którą mam nadzieje sięgnąć ) dopiero w posłowiu o tym przeczytałam. I to lubię, mimo że to kolejna cześć, to czyta się jakby była to odrębna historia :) Lata 44-45 czas końca wojny i odbudowa nowej Polski. Trzy młode kobiety, które usiłują przeżyć i starają się na gruzach swej przeszłości zbudować nowe życie. Autorka w losy bohaterów wplata prawdziwe historie ludzi którzy wtedy żyli i podzielili się swoimi przeżyciami. Warto przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-07-04 13:39:47

W 1 cz" Mistrz" historia afer, przemytu, gangów i nadmierny erotyzm- o dziwo mi się podobała. A tutaj: minęło 20 lat. Mafia porażki nie zapomina i brak czujności, przypadek sprawia, że czas na zemstę ... i mogła być to fajna opowieść ale nie tak napisana ...dla mnie to sensacja trochę naciągana plus wielka miłość razy dwa, o eroty-żmie nie wspomnę. Czyta się szybko historia nie jest zła, ale... W 1 cz" Mistrz" historia afer, przemytu, gangów i nadmierny erotyzm- o dziwo mi się podobała. A tutaj: minęło 20 lat. Mafia porażki nie zapomina i brak czujności, przypadek sprawia, że czas na zemstę ... i mogła być to fajna opowieść ale nie tak napisana ...dla mnie to sensacja trochę naciągana plus wielka miłość razy dwa, o eroty-żmie nie wspomnę. Czyta się szybko historia nie jest zła, ale oko trzeba przymrużyć. I co fajne nie trzeba znać 1 cz by tę przeczytać ;)

pokaż więcej

 
2018-07-04 13:34:43
Cykl: Mansarda pod Aniołami (tom 2)

I gdyby nie było historii w tle ...babci która została zesłana na Sybir ( tragicznych chwilach jakie tam przeżyła jak i wielkiej miłości )...to mieli byśmy nastolatkę, która się lekko zbuntowała, bo jej rodzice się zagubili.... i naszą młoda dziewczynę, która jednoczy ludzi wokół siebie, a zarazem szuka miłości w realu jak i na odległość. Wszędzie jest miłość tylko czy ta właściwa, a może... I gdyby nie było historii w tle ...babci która została zesłana na Sybir ( tragicznych chwilach jakie tam przeżyła jak i wielkiej miłości )...to mieli byśmy nastolatkę, która się lekko zbuntowała, bo jej rodzice się zagubili.... i naszą młoda dziewczynę, która jednoczy ludzi wokół siebie, a zarazem szuka miłości w realu jak i na odległość. Wszędzie jest miłość tylko czy ta właściwa, a może wystarczy rozejrzeć się by na nią trafić - o tym jest ta książka ;)

pokaż więcej

 
2018-07-04 13:29:38
Cykl: Mansarda pod Aniołami (tom 1)

Czasami niewiele potrzeba by nas przyciągnęło i wciągnęło w opowieść. Tak banalnie lekko, a ciekawie i chce się czytać dalej... brrr choć ja nie cierpię jak ktoś ucina wątek by stworzyć kolejną książkę. Młoda dziewczyna opiekuje się babcią po udarze, której wcześniej nie znała - poznaje sąsiadów, nawiązuje korespondencje z tajemniczym pisarzem ...trzeba sięgnąć po kolejną część by się... Czasami niewiele potrzeba by nas przyciągnęło i wciągnęło w opowieść. Tak banalnie lekko, a ciekawie i chce się czytać dalej... brrr choć ja nie cierpię jak ktoś ucina wątek by stworzyć kolejną książkę. Młoda dziewczyna opiekuje się babcią po udarze, której wcześniej nie znała - poznaje sąsiadów, nawiązuje korespondencje z tajemniczym pisarzem ...trzeba sięgnąć po kolejną część by się dowiedzieć o tajemnicy z przed lat jak mniemam ;)

pokaż więcej

 
2018-06-25 15:17:02
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-12 14:13:10
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-07 15:52:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Cygler Hanna, Polska Literatura, Przeczytane w 2018
Autor:

Przełom XIX i XX w.Ameryka to nowa przystań rodziny Halmanów i wielu Kaszubów. Ksero typ to mężczyzna zarabia, a kobieta dom- dzieci, różnie to bywało za zamkniętymi drzwiami. Felicja chciała być niezależna a zarazem stworzyć rodzinę trudne były to wybory .

 
2018-06-07 15:50:56

Tytuł mnie przyciągnął i liczyłam że żony będą nieźle knuły, co innego miałam na myśli ;) Naszym bohaterką trafił się cwaniak, co to szybko poślubi i na bruk wyrzuci, dla kolejnej młodszej. Zmowa jest, wymiana słowna jak najbardziej i ta końcówka jakże inna- może zaskoczyć ;)

 
2018-06-07 15:48:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Polska Literatura, Przeczytane w 2018

Powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach pisana dialogiem. Młody chłopak zagubiony poszukujący drogi do ... gubi się i mimo starań kochającej matki, która tez nie wszystko w porę wyłapuje .... trudno jest złapać nić porozumienia, może się wydawać ze to nie nas dotyczy i nas to nie spotka ..... " a latawce to wolność tylko człowiek nie ma skrzydeł".

 
2018-06-07 15:47:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Polska Literatura, Przeczytane w 2018
Cykl: Komisarz Walter (tom 1)

Debiut z mocnym wejściem w świat kryminału. I było by fajnie, gdyby więcej w mej pamięci pozostało. Może kolejne spotkanie z pijącym komisarzem bardziej utkwi mi w głowie.

 
Moja biblioteczka
816 313 3319
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (31)

Ulubieni autorzy (23)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd