Dziewczyny

2005-01-01
2005-01-01
83-912785-6-5
dziewczyny prostytucja

Chyba najstarszy zawód świata panie do towarzystwa. Opowieść o dziewczynach i ich życiu choć tak w okrojonym opisie. Poznajemy też pana i tak naprawdę jego życie miłość i chyba uzależnienie od ...? Problematyka która ciągle istnieje

Świat elit pokazany jak jest powiązany z prostytucją, która pokazana jest od kuchni w tej książce

Książka ukazuje świat polskich prostytutek, ich "opiekunów" i klientów niejako "od środka". Dla mnie sprawy opisane są dość oczywiste, nie znalazłam nic zaskakującego lub odkrywczego. Mocno amatorska lektura.

Początek monotonny, ale książka się rozkręcała z każdą kolejną stroną.

Początek monotonny, ale książka się rozkręcała z każdą kolejną stroną.

1937

Świat prostytutek "od środka", co czyni tę książkę fascynującą, szokującą. Niewielu z nas zna "takie" dziewczyny. A może znamy?...

"Dziewczyny" pożyczyłam od przyjaciółki, ale wiem, że nasze gusta literackie się różnią, więc nie spodziewałam się pozytywnego zaskoczenia.
A jednak. Książka ma specyficzny klimat. Zauważyłam kilka błędów, ale ogółem język jest naturalny, a jednak dosyć staranny, nie jest przestylizowany.
Historia nie trąci banałem, czytelnik nie dostanie tu łzawego, nieautentycznego love story. Wobec postaci odczuwa się mieszaninę sympatii, pogardy i irytacji, są po prostu niesamowicie ludzkie i tym samym zaskakujące.
Może wprawić w lekką paranoję: ile wiemy o znanych sobie kobietach, kogo naprawdę mamy w środowisku? A może ta elegancka koleżanka z kursu, może niepozorna, młoda sąsiadka z klatki obok, może dawna znajoma ze studiów? Ile naprawdę dziewczyn pracuje w agencjach i jak dobrze się ukrywają?

próba spojrzenia na swiat prostytutek.

próba spojrzenia na swiat prostytutek.

• Wymienię
  • Na faktach - różne
  • Przeczytane w 2022
  • 🔎 Zdobyć
  • Literatura polska (współczesna)

Dodaj cytat z książki Dziewczyny