Zdrada Nieśmiertelnego

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Nieśmiertelny (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Betrayal
miłość, nieśmiertelni, zdrada
Klaaakla

Serce podpowiada ci: zaufaj. Rozum mówi: uciekaj… Niektóre zdrady są małe - przykre słowo, uśmieszek za plecami, wredne kłamstewko. Ale są i zdrady, które łamią serca, burzą światy i obracają jasne dni w wieczny mrok. Kiedy szesnastoletnia Evie zaczęła naukę w Wyldcliffe Abbey, szkole dla dziewcząt położonej wśród porośniętych wrzosowiskami posępnych wzgórz, jej życie zupełnie się zmieniło....

Serce podpowiada ci: zaufaj.

Rozum mówi: uciekaj…

Kiedy szesnastoletnia Evie zaczęła naukę w Wyldcliffe Abbey, szkole dla dziewcząt położonej wśród porośniętych wrzosowiskami posępnych wzgórz, jej życie zupełnie się zmieniło. Przebyła niewiarygodną Drogę Magii. A miłość do Sebastiana przewróciła jej świat do góry nogami. Lecz Wyldcliffe Abbey staje się miejscem coraz bardziej groźnym dla nich obojga. Evie żyje w ciągłym strachu, czy zdoła zapanować nad coraz potężniejszą magią zaklętą w talizmanie. Jednak największe niebezpieczeństwo może jej grozić ze strony tego, który kocha ją najbardziej…

źródło opisu: Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

O wiele lepsza od poprzedniej części. Ciekawsza, bardziej wciągająca.

Eeyore | 2011-06-14
Przeczytana: 2011 rok

Według mnie trochę słabsza od pierwszej części, brak mi było tego nastroju. Mimo wszystko połknęłam w jeden dzień.

yootsuu | 2011-04-09
Przeczytana: 23 marca 2011

długo szukałam drugiej części tej przyjemnej i łatwej w czytaniu książki! razem z mamą jesteśmy fankami. ;)

nie zawiodłam się, wręcz przeciwnie - koniec inny niż typowy happyend, była akcja, było ciekawie, chwilami nerwowo. podoba mi się lekki, typowy w książkach dla nastolatek styl. czasami trzeba przeczytać coś lżejszego.

polecam. ;)

młoda_pisarka | 2014-02-26
Przeczytana: 07 maja 2012

Druga część utrzymuje poziom pierwszej. I zostawia mały niedosyt, jeśli chodzi o zakończenie. Przez cały czas trwania akcji nie mogłam domyśleć się, co może wydarzyć się dalej. Książka nieprzeiwdywalna i wspaniale napisana.
Polecam!

ppBasia | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

Pierwsza częśc mnie nie zachwyciła i ta również okazała się straszną klapą.
Nie ma w niej nic co by mnie zachwyciło chociaż trochę.
Główna bohatera jest dla mnie beznadziejna, nic się w niej nie zmianiło od momentu poznania jej w pierwszym tomie.
Nawet postać Sebastaian nic nie pomogła(choć w pierwszej części to on ratował cała historie), bo było go za mało.
Tak więc jak ktoś chce się wynudzić czytając książki to polecam te pozycje.

breakheart | 2012-03-23
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 22 marca 2012

Książka okej. Szybko się czytało, cały czas coś się działo. Kilka razy nawet mnie zaskoczyła a to oczywiście idzie na plus. Czekam na następną część.
Polecam.; )

| 2013-07-22

Czasami myślę, że estetyka jest pojęciem zapomnianym. Słuchamy nieestetycznej, przynajmniej w najbardziej popularnej części, muzyki pop, czytamy gazety, w której jest taki natłok fluorescencyjnych kolorów i słodziutkich gwiazdeczek, że oczy bolą, chłoniemy telewizyjne programy, w których kolejne laski kręcą tyłeczkami, a faceci aż się ślinią (albo seriale, które zapewne będą się ciągnęły lata po mojej śmierci; chyba każdy wie, o czym mówię...), oglądali filmy, w których nastolatki mają problemy w stylu tych z „Hannah Montany” , albo „High School Musical” (nie chcę nikogo obrażać, broń mnie Panie Boże). Wszystko jest takie płytkie, bezmyślne. Piosenki o seksie. Bez przesłania teksty o imprezach, wciąż na ten sam temat. Teledyski przesycone różem, złotem, srebrem, pełne pornografii, tańca i śpiewu. Strony internetowe pełne treści, które są kompletnie bezużyteczne. Muzyczne beztalencia (tutaj...

Ecia96 | 2011-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Świetna książka. Bardzo mnie wciągała już od pierwszego zdania. Uważam że jest o 100% lepsza od poprzedniej części. Polecam.

Cassiel | 2011-04-05

Lepsza niż pierwsza część.