Góry Majipooru

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Cykl: Kroniki Majipooru (tom 4)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Mountain of Majipoor
Majipoor, Góra Zamkowa
Feanor

Fatalny zbieg okoliczności sprawia, że Harpirias, błyskotliwy młodzieniec z arystokratycznego rodu, zamiast objąć urząd na Górze Zamkowej, zostaje wysłany na odległy kontynent Zimroel w roli ambasadora. Niespodziewanie otwiera się przed nim szansa zmiany losu: ma poprowadzić wyprawę na daleką Północ w poszukiwaniu zaginionej grupy paleontologów. W górach Majipooru czyhają jednak niebezpieczeństwa, które trudno przewidzieć... Bogactwu świata słonecznej planety Majipoor i rozmachowi narracji dorównuje psychologiczna prawda w konstrukcji postaci jego bohaterów.
Właściwy tom 4 cyklu, który wypadł (?) z edycji Solarisu (MSN)

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

Feanor | 2010-05-06
Przeczytana: 2003 rok

Czytadło nadal niezłe, ale już daleko od klasy "Zamnku Lorda Valentine'a".

marta_456 | 2015-07-07

Chociaż nie ma tu postaci z poprzednich części cyklu, to jednak warto przeczytać tę pozycję. Nie ma tu może tak ciekawych rozgrywek natury politycznej, jednak sam opis świata i wydarzenia są na tyle ciekawe, że czytelnikowi nie grozi nuda podczas czytania. Ja jednak przywiązałam się do tamtych postaci i trudno mi było przyzwyczaić się do nowych, dlatego gwiazdka mniej.

Troll23 | 2016-07-29
Marcin | 2016-01-06