amra_LemurianScrolls 
mężczyzna, status: bibliotekarz, dodał: 93 książki i 9 cytatów, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-28 23:22:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Star Wars
Autor:

"Dziedzic Imperium" czyli oficjalna kontynuacja "Powrotu Jedi" znowu w księgarniach

Dlaczego warto, a nawet trzeba ją przeczytać:
1. ta książka to bestseller światowy, podobała się nie tylko fanom star wars, ale odniosła olbrzymi sukces ogólnie, na początku lat 90tych ubiegłego wieku, wskrzesając z popiołów ponowne zainteresowanie gwiezdnymi wojnami na całym świecie, nawet dziadzio Lucas...
"Dziedzic Imperium" czyli oficjalna kontynuacja "Powrotu Jedi" znowu w księgarniach

Dlaczego warto, a nawet trzeba ją przeczytać:
1. ta książka to bestseller światowy, podobała się nie tylko fanom star wars, ale odniosła olbrzymi sukces ogólnie, na początku lat 90tych ubiegłego wieku, wskrzesając z popiołów ponowne zainteresowanie gwiezdnymi wojnami na całym świecie, nawet dziadzio Lucas sobie znowu o swoim dziecku przypomniał i zaczął na nowo się interesować kręceniem trylogii prequeli, w Polsce te książki była kilkanaście razy wznawiane, ostatni raz kupowałem je koło roku 2007, czyli około 10 lat przerwy
2. to najlepsza książka, a w zasadzie trylogia książkowa star wars, przyznaje tu, że nie przeczytałem wszystkich, ale przeczytałem kilkadziesiąt książek z nurtu star wars, w tym wszystkie te uważane za najlepsze i dziedzic imperium to zdecedowany numer jeden, darth bane jest blisko tego
3. ta książka/i to dowód na to, że filmy fabularne/kinowe nie muszą (a nawet nie powinny być) wyznacznikiem bazowym całego świata star wars - porównać 2 trylogie książkowe Thrawna i Dartha Bane'a i 3 trylogie filmowe (no prawie 3 trylogie;)
4. jedyna rzecz w całym budowanym od kilkudziesięciu lat rozszerzonym świecie sw, która dorównała oryginałowi Lucasa (czyli klasycznej trylogii filmowej - Gwiezdne Wojny, Imperium Kontraatakuje, Powrót Jedi)

Jestem fane star wars ale:
1. Nie jestem jakimś twardogłowym, upartym fanem i przed premierami filmów disneja liczyłem i oczekiwałem tego, że disney nakręci lepsze filmy od tego co napisał Zahn w "Dziedzicu". Niestety po dwóch filamch (Force Awakens, Last Jedi), nie stało się tak i wątpię żeby trzeci był w stanie to nadrobić.
2. Nie jestem też jakimś fanem bez charakteru, który akceptuje wszystko co mu się narzuca bo disnej ma więcej kasy i kupił sobie prawa autorskie do sagi. Dla mnie kontynuacją "Powrotu Jedi" pozostaje trylogia Thrawna, bo jest po prostu lepsza od tego co disnej pokazał w swoich filmach.

Książkę fani sw powinni przeczytać obowiązkowo, innym można spokojnie polecić, chyba, że ktoś wie z góry, że nie lubi gwiezdnych wojen.

pokaż więcej

 
2018-11-17 22:12:25
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę przeczytać / Mam
 
2018-11-17 22:11:47
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę przeczytać / Mam
 
2018-11-17 22:11:13
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę przeczytać / Mam
 
2018-11-17 22:04:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Poradniki / Rozwój osobisty

Zbiór 3 ebooków w papierowej formie : Potężna pewność siebie, Potężna pewność siebie 2 i Seksualna Pewność siebie. Z punktu wyjściowego (tytułowego) to poradnik do pewności siebie z kobietami, ale jak się głębiej wczyta to najpierw jest poradnik do tego jak mieć pozytywne nastawienie do życia, zaakceptować siebie, pozbyć się śmietnika przeszłości z umysłu i zacząć żyć dla siebie. Mnóstwo... Zbiór 3 ebooków w papierowej formie : Potężna pewność siebie, Potężna pewność siebie 2 i Seksualna Pewność siebie. Z punktu wyjściowego (tytułowego) to poradnik do pewności siebie z kobietami, ale jak się głębiej wczyta to najpierw jest poradnik do tego jak mieć pozytywne nastawienie do życia, zaakceptować siebie, pozbyć się śmietnika przeszłości z umysłu i zacząć żyć dla siebie. Mnóstwo cennych uwag, obserwacji i porad.

pokaż więcej

 
2018-11-13 17:09:40
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę przeczytać / Mam
 
2018-11-13 17:08:33
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę przeczytać / Mam
 
2018-11-11 23:45:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Poradniki / Rozwój osobisty

"Generator randek" (w wersji ebook) lub "Sztuka uwodzenia słowami" (w wersji papierowej) to wstęp do tego jak komunikować się z płcią żeńską i zaczynać tworzyć udane relacje damsko-męskie. Temat morze, tu jest tak z grubsza wszystko liznięte i naprowadza człowieka na właściwe tory, ale tak jak autor sam napisał samo przeczytanie jest nic nie warte, dopiero zastosowanie tego w praktyce pokazuje... "Generator randek" (w wersji ebook) lub "Sztuka uwodzenia słowami" (w wersji papierowej) to wstęp do tego jak komunikować się z płcią żeńską i zaczynać tworzyć udane relacje damsko-męskie. Temat morze, tu jest tak z grubsza wszystko liznięte i naprowadza człowieka na właściwe tory, ale tak jak autor sam napisał samo przeczytanie jest nic nie warte, dopiero zastosowanie tego w praktyce pokazuje o co w tym wszystkim chodzi i jak to działa. Idealna na początek, otwiera oczy lub rozjaśnia na nowo pewne sprawy, często uświadamia w jak ciemnym zaułku człowiek się znajdował.

pokaż więcej

 
2018-11-09 22:54:58
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę przeczytać / NIE MAM
 
2018-09-20 22:43:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Fantasy / sci-fi
Autor:
Cykl: Dylogia Ruhy (tom 1) | Seria: Forgotten Realms
 
Moja biblioteczka
987 170 303
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubieni autorzy (8)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd