Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki

Okładka książki Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki Holly Jackson
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Okładka książki Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki
Holly Jackson
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Wydawnictwo: Books4YA Cykl: Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki (tom 1)
A Good Girl's Guide to Murder
Books4YA
2019-06-19
2019-06-19
2019-05-02
9788381541954
Ernest Kacperski
thriller literatura dla młodzieży kobieta morderstwo tajemnica humor
Inne

Seria zainteresowała mnie już dawno. W końcu udało mi się sięgnąć po pierwszą część, w wieku 20 lat, ale mimo to zostałam totalnie pochłonięta.

"Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki" to książka młodzieżowa o siedemnastoletniej Pip, starającej się odkryć sekrety porzuconej przez policję sprawy zaginięcia Andie. Początkowo sprawa wydaje się chodzeniem po ciemku, lecz niedługo potem Pip odkrywa szokujące fakty na temat sprawy Andie, przez co sprowadza na siebie niebezpieczeństwo.

Praktycznie wszystko w tej książe mi się podobało. Nie mogłam się oderwać od stron, a humor powodował, że śmiałam się na głos.

W sprawie tej nie ma żadnych "naciąganych wątków", które są zrobione tylko po to, by pasowały do fabuły, wszystkie fakty odkrywane są bardzo naturalnie.

Uwielbiam Pip, jej poczucie humoru i całą historię przedstawioną w tej książce. Pochłonęłam tą książkę w 3 dni, co dla mnie jest spektakularnym wynikiem. Zmienna czcionka, obrazki i dowody przedstawione w książce bardzo urozmaicały czytanie. Od razu sięgnęłam po drugą część.

Wspaniała książka, mega wciąga i serio polecam sobie przeczytać pochłonęłam w jeden wieczór!!

Czytałam "Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki" Holly Jackson i to serio dobra książka.
Ciekawy pomysł na fabułę, dobrze spięte ze sobą wszystkie wątki, cała historia była dobrze poprowadzona i było pełno napięcia i zwrotów akcji i lubię główną bohaterkę - widać było, że zależało jej odnaleźć tego, kto jest prawdziwym sprawcą.
Naprawdę świetnie w tej powieści została uknuta intryga i to, że rozwiązanie sprawy nie było takie oczywiste, tylko bardziej zawiłe i skomplikowane do tego stopnia, że byłam zaskoczona, jak na koniec wyszło inaczej, niż się spodziewałam :)
Bardzo wciągająca historia i chętnie przeczytam pozostałe tomy

Naprawdę świetnie w tej powieści...

KOCHAM KSIĄŻKI TEJ AUTORKI CAŁYM SERCEM. Początek troche nudnawy ale warto, to co sie odwala w ostatnim tomie… 9,5/10

Na początku ok, ale im dalej tym gorzej. Rozumiem, że to książka dla młodzieży, ale główna bohaterka, już prawie dorosła, robiona na inteligentną, zachowuje się co najmniej głupio, nielogicznie, jakby była ograniczona intelektualnie. Sam styl autorki również nie podszedł - dużo rozwleczonych opisów i ciągłe powtarzanie znanych faktów. Bardzo szkoda bo pomysł na fabułę ciekawy, ale w połowie książki musiałam przewijać do przodu z nudów.

Jakie to było D O B R E!
Co mogę powiedzieć, świetna rozrywka, świetna główna bohaterka i równie świetna intryga, jak na kryminał młodzieżowy. Nie spodziewałem się wiele, a dostałem dużo. Szybciutko sięgnę po drugą część i wam również radzę :D

Jakie to było D O B R E!

małe miasteczko, sprawa zaginięcia sprzed 5 lat, dziewczyna po latach biorąca te sprawę jako swój projekt do szkoły. Jeżeli szukacie idealnego, wciągającego kryminału młodzieżowego właśnie z tymi motywami to jest to zdecydowanie książka dla was :)

Absolutnie cudowna. Kocham. Coś dla fanów kryminałow młodzieżowych. Jeśli podobał wam się pierwszy sezon riverdale, to też pokochacie te książke!

Łatwo się ją czyta. Mnie osobiście bardzo wciągnęła i podobał mi się zwrot akcji.

Może ze względu na mój wiek, liczbę przeczytanych książek, ta mnie rozczarowała. Świetne oceny, ale język i historia zupełnie nie dla mnie. Infantylna i skierowana do mało wymagającego czytelnika. Nie sięgnę po kolejną część. Szkoda czasu