Przez długi czas rok 2000 stanowił dla pisarzy science fiction horyzont przyszłości, nieprzekraczalną barierę dla wyobraźni; dzisiaj należy już do przeszłości. Wyśniony rok 2000 zestarzał się, zanim nastał ten prawdziwy, i utracił moc rozbudzania marzeń. Trzeba więc wyruszyć na poszukiwanie dalszych horyzontów, nowych, nieodkrytych jeszcze ziem, wyruszyć na podbój czwartego tysiąclecia. Dokładnie mówiąc, roku 3001, by uczcić pamięć Stanleya Kubricka (1928-1999), który przewidywał, że początek wielkich przemian ludzkości, jej wielka odyseja ku źródłom przestrzeni i gatunku nastąpi w 2001 roku..

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dariusz | 2012-03-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-Books

Zbiór opowiadań, których motywem przewodnim jest czwarte tysiąclecie. Da się czytać, ale wysokich lotów literatura to nie jest.

Fidel-F2 | 2016-01-15

Zestaw ok 20 opowiadań o tym jak to będzie za cirka 1000 lat. Brak pozycji świetnych, brak też katastrof, dużo rzetelnej roboty, kilka fajnych pomysłów. Raczej nie jest to pozycja obowiązkowa ale przeczytać nie zaszkodzi.

anajo | 2016-12-08
Stardust | 2016-07-28