Dom. Droga ucieczki jest w Tobie

House
978-83-60652-08-4
horror
dorotie

Frank Peretti i Ted Dekker, dwaj najbardziej uznani autorzy thrillerów paranormalnych - połączyli siły, aby stworzyć opowieść, która was zaskoczy. Przyjmijcie zaproszenie do ich Domu. Przyłączcie się do gry, w której zwycięstwo równa się porażce, a jedyna droga ucieczki jest w was samych. Gra toczy się o najwyższą stawkę, a jej zasady mógł opracować jedynie szaleniec. Zasady, których musicie przestrzegać. Jedna Gra. Siedmioro uczestników. Trzy zasady. Gra kończy się o świcie.

Justitia | 2016-10-03
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 03 października 2016

Tak mniej więcej do połowy czytało mi się całkiem dobrze, chociaż horrory na mnie nie działają. Nawet się wciągnęłam, mimo niedojrzałej i śpiewającej sobie w sytuacjach zagrożenia Stephanie, która irytowała mnie za każdym razem, gdy pojawiała się na horyzoncie. Oprócz niej i Jacka (polubiłam go) żaden inny bohater nie wzbudził we mnie jakichkolwiek emocji. Sam pomysł był ciekawy i początkowo mnie zaintrygował. Potem jednak coś się zepsuło. Autorzy upchnęli w fabułę za dużo dziwacznych zdarzeń. Nawet jak na tego typu książkę były one przesadzone. Od momentu pojawienia się Susan (jej postać to kolejny absurdalny element) myślałam już tylko o tym, żeby jak najszybciej to skończyć. Autorzy chyba też chcieli skończyć jak najszybciej i dlatego niezbyt dobrze przemyśleli owo zakończenie. Zepsuło mi ono początkowo pozytywne wrażenia z lektury. Koniec jest absurdalny, patetyczny i w ogóle mnie nie usatysfakcjonował. Jeśli miałabym do czegoś porównać „Dom”, to niech będzie do tandetny,...

carolaxine | 2011-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Książka wciągająca, bardzo mi się podobała. Trzymająca w napięciu, gdzie cały czas coś się dzieje. Zakończenie rozczarowuje, naprawdę.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2011-02-17
Na półkach: Gnioty, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 lutego 2011

Książka mnie rozczarowała. Owszem, nie była zła, ale jak na książki Perettiego tylko "średnia". (Choć podejrzewam, że innemu autorowi dałabym co najmniej "dobra" ale Peretti mnie przyzwyczaił do wyższego poziomu. Ta - zdecydowanie niedopracowana.) Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia, czy opisu, ale chwilami gubiłam się zarówno w topografii Domu, jak i w wynikających z tego konsekwencjach. Wiele rzeczy mi zwyczajnie nie pasowało, irytowało nielogicznością, a wnioski wysnuwane przez bohaterów często wydawały się nieuprawnione.
Najlepszy był początek - intrygował, zaciekawiał, trzymał w napięciu - za sam początek, powiedzmy nawet za 3/4 ksiażki dałabym maksymalną liczbę pięciu gwiazdek. Niestety taki początek obiecywał też fajerwerki i wodotryski pod koniec. A tymczasem koniec wydał mi się naciągany, jakby autorom zabrakło konceptu. Albo raczej jakby pisali pod presją czasu i nie mieli kiedy przedyskutować nielogiczności. Innymi słowy koniec nie spełnił złożonych obietnic, okazał...

Michał | 2010-09-17
Przeczytana: 21 września 1990

Książkę czyta się nad wyraz przyjemnie i szybko - co wiąże się z tym, że nie jest zbytnio skomplikowana. Oczywiście zmusza do myślenia i składania faktów do kupy, ale sporej liczby rzeczy można się domyśleć. Jednakże historia jest na tyle wciągająca, że czyta się ją bez najmniejszych oporów. Rozczarowuje tylko zakończenie, spodziewałem się czegoś mocniejszego, bardziej chwytającego za serce, a tu zakończenie jak na moje oko takie.. prostackie. Nie tego się spodziewałem, ale mimo wszystko książkę uznaję, za bardzo dobrą ze względu na ogólną fabułę.

Maria | 2013-09-30
Przeczytana: 09 września 2013

Wciągające stadium zachowań ludzkich w momencie zagrożenia, z uwzględnieniem ich charakterów i relacji z przeszłością.

Spodobało mi się nawiązanie (zamierzone?) do gotyckiego czasu i przestrzeni: mamy więc dom na odludziu. Labirynt. Noc. Mamy nawiązywanie do demonów wewnętrznych człowieka. Gdy dodamy do tego jeszcze makabryczną grę psychologiczną powstaje świetna książka, jaką bez wątpienia jest "Dom".

Nawet jeśli zakończenie może niektórych rozczarować, książka i tak jest warta lektury.
Rzadko sięgam po thrillery, ale "Dom" naprawdę mi się podobał.

Henioo | 2013-09-11
Przeczytana: 2013 rok

Nie wiem, co brali ci, którzy napisali to "dzieło", ale musiało to być coś bardzo dobrego...
Beznadziejna książka. Naprawdę, szkoda czasu na czytanie.

elizjusz | 2013-03-31
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam, 2013
Przeczytana: 16 marca 2013

"Dom" to zdecydowanie najgorsza książka, z jaką miałam do tej pory do czynienia. Fabuła zaczyna się źle, a później... jest już tylko coraz gorzej. Para ludzi, których dziwny wypadek zatrzymuje w lesie, a w konsekwencji zmusza ich do skorzystania z najbliższego pensjonatu, jest przerażona. Jednak schronienie okazuje się dla nich zbawieniem (pozornie). Następnie zaczynają dziać się podejrzane rzeczy itd. itp. Nie będę uraczać was dalej tą opowieścią, bo po prostu mi się nie chce :P Dodam tylko, że człowiek w masce był taki straszny, że aż śmieszny.
W ogóle nie widziałam, o co chodzi w tej jakże pasjonującej lekturze. O zakończeniu już nie wspomnę. Śmiechu warte.

Ogólnie książka niewarta uwagi, a zagłębianie się w niej to tylko strata czasu ;)

Crematoria | 2015-04-14
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Słabo, bardzo słabo. Niemal zmuszałam się, żeby to dokończyć, ale liczyłam ciągle liczyłam, że akcja się rozwinie w coś wartego uwagi. Niestety, zaczyna się nieciekawie i dalej jest tylko gorzej, aż po samo koszmarnie tandetne zakończenie.

Forget_me | 2010-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2010

Książka strasznie wciągająca, jednak zakończenie rozczarowuje. Niemniej polecam.

yoursdreamss | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Ostatnimi czasy jak zaczytywałam się w horrorach pana S. Kinga, faktycznie wiało grozą i czułam te bicia przestaszonych serc bohaterów, a czytając ksiązki Kinga miałam wrazenie ze oglądam te sceny przez ukrytą dziurkę w ścianie... No tak, to było kiedyś.
Postanowiłam powrócić do chwil grozy lecz już z innym autorem, urzekła mnie okładka oraz te 3 zasady panujące w grze. Ale na tym kończe z zachwytami. Bo być może i pomysł dobry, ale czułam się jak na kiczowatym filmie(z kolejną nudną fabuła) ehh... a szkoda, ojj wielka szkoda! Widziałam w opisie potencjał powieści lecz ze strony na stronę byłam coraz to bardziej rozczarowana. Nie zaskoczyła mnie końcówka, nie zachwycił środek, a po przeczytaniu początku książki brnęłam dalej w opowieść( bo a nóż się rozkręci).
To jest moje odczucie, być może po ksiązkach Kingach ja licze na naprawdę mrożącą krew w żyłach opowieść. Sama nie wiem.