Potwór

Monster
978-83-7595-160-8
Chrześcijaństwo, horror, thriller
Mamajusta

Po raz kolejny Frank Peretti sięga po klimat małego amerykańskiego miasteczka, położonego niedaleko lasu, w którym skrywa się tytułowy „Potwór”. Opisuje mrożącą krew w żyłach historię turystów, którzy zamiast urlopu, rozpoczynają walkę ze złem. Czy mieszkańcy miasteczka pospieszą z pomocą obcym ludziom.

Karolina | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Frank Peretti - autor, który towarzyszy mi od nastoletnich lat. Jego książki kojarzyły mi się zawsze z wciągającą historią, niespodziewanymi zwrotami akcji, zjawiskami nie z tego świata, emocjami, które nie opuszczają mnie przez wiele dni a nawet tygodni.
Każda z jego książek ma jakieś przesłanie, które trafia do mnie bardziej lub mniej ale pozwala się zastanowić nad sobą.
Tymczasem "Potwór" ... to wielkie rozczarowanie. Średnia historia, z dość przewidywalnym rozwiązaniem. W momencie nadania leśnym potworom imion, które wywołują pozytywne skojarzenia już wiedziałam jacy będą to bohaterowie i emocje opadły.

Nic z tej książki nie wyniosłam...zamknęłam ją i więcej do niej nie wrócę. Nie widzę tu niczego nad czym mogłabym się poważniej zastanowić...lub w ogóle jakoś zatrzymać i nad czymkolwiek ( nie tylko poważnym ) zastanowić.Gdyby nie był to mój ulubiony autor, tylko książka napisana przez kogoś innego, pomyślałabym, że człowiek nie ma nic sensownego i ciekawego do powiedzenia,...

Kaena | 2014-04-28
Przeczytana: 17 lutego 2014

Zdecydowanie nie jest to książka jedna z wielu. Nie jestem jedynie pewna czy to jej atut, czy też wręcz odwrotnie.

Już od samego początku książka w rewelacyjny sposób trzyma w napięciu. Autor tworzy nastrój grozy, tajemniczości. Ukazuje nieprzebrane połacie lasów i umieszcza w nich ludzi, którzy muszą walczyć o przetrwanie z tytułowym potworem. Kiedy Beck zostaje porwana przez tajemniczą, akcja nabiera tempa. Niestety później karty zostają odkryte i robi się mniej ciekawie.

Rozczarowuje kreacja samego potwora, a właściwie potworów. Do tego, jak się później okazuje, po lasach grasują również inne dziwadła (te z kolei stworzone ludzką ręką).

Reasumując: jedni uciekają przed innymi, a ci - przed następnymi. Poza tym nie dzieje się nic, co mogłoby przykuwać uwagę czytelnika. Książka rozpoczęła się bardzo dobrze, ale im dalej w głąb, tym mniej ciekawie się robiło.

Nesihonsu | 2013-12-01
Na półkach: Przeczytane, Horror, Tajemnica

Trudno ocenić to coś bo jako thriller jest nawet sprawnie i interesująco napisane. Suspens jak się patrzy, co zawsze się chwali. Jest jednak jeden podstawowy problem, który dyskwalifikuje całość i sprawia, ze powinno się od niej trzymać jak najdalej. Otóż pan Peretti jest religijnym fundamentalistą, który biblię rozumie dosłownie. A to znaczy, że jest, przepraszam za wyrażenie, kreacjonistą. I oto w swoim sensacyjnym dziełku występuje przeciwko faktowi ewolucji. Najczarniejszym charakterem jest tu wredny biolog, który próbuje sprawić aby małpy ewoluowały w istoty dwunożne, zmuszając je do przyjmowania postawy wyprostowanej i posuwając się nawet do okaleczania ich w tym celu. Zanim autor zajął się negowaniem wszechstronnie udowodnionej naukowej teorii może najpierw zapoznałby się z tym, co atakuje i przyjął do wiadomości że pojedyncze osobniki nie ewoluują. Żałosne są takie próby bronienia się rękami i nogami przed niewygodną prawdą tylko dlatego, że nie zgadza się z wyznawanymi...

benia86 | 2015-09-21
Przeczytana: 17 września 2015

Można przeczytać tą książkę, ale wybór w świecie literatury jest tak ogromny, że z pewnością łatwo znajdzie się coś lepszego. Fabularnie dramatu nie ma, alejest przewidywalnie, zwrotów akcji niewiele, a thriller z tego mniej niż średni. Nie w moim guście, ale jak już wspomniałam- przeczytać można.

AgaT | 2013-12-25

Zawiodłam się na panu Perettim... Czy Bóg potrzebuje aż takich metod aby uwolnić człowieka od jego zahamowań?

alamuhan | 2010-09-29

Książka bardzo mi się spodobała. Była inna, mniej oczywista i tak nietypowa w dobie młodzieżowych wampirów, wilkołaków i innych "dziwolągów".
Nie przeszkadzały mi wątki religijne w tej książce. Każdy je może inaczej odebrać i stwierdzić, że np. przeszkadzały, a ja uważam że wypełniły treść.

justi | 2011-07-04
Przeczytana: 2010 rok

Rewelacyjna powieść, trzymająca w napięciu i niepewności do końca, z zaskakującym rozwiązaniem. I skłaniająca do refleksji.

Michał Z | 2013-01-22
Przeczytana: 2011 rok

Jak dla mnie bardzo fajna książka. Ciekawa z nutką grozy (niestety tylko z początku)

Christina Sonsyadlo | 2017-04-12
Przeczytana: 2014 rok