Synowie buntu

Tłumaczenie: Aleksandra Czwojdrak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Władcy ciemności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Piercing the Darkness
978-83-7829-030-8
horror
Bastard

Synowie buntu to kolejny bestseller Franka E. Perettiego, w którym kontynuuje on tematykę rozpoczętą we Władcach ciemności. Tym razem siły ciemności postanawiają skorzystać ze struktur opieki społecznej i władz oświatowych, by zniszczyć wierzących z lokalnej społeczności. Na ratunek dla osamotnionej grupy chrześcijan zostaje wysłany Zastęp Niebieski zaprawiony w bojach z synami mroku. Prawdziwi gladiatorzy duchowego świata mogą rozwinąć swe umiejętności tylko wówczas, gdy będą wspierani przez wierzących ludzi. Czy chrześcijanie odkryją tę tajemniczą moc, która wzmacnia siły wojsk niebieskich? O tym dowiemy się z pasjonującego thrillera Franka Perettiego. To książka o dwóch światach: postrzegalnym oraz niematerialnym, które się wzajemnie przenikają i uczestniczą w walce dobra ze złem.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Vocatio, 2012

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl/

Izabela Pycio | 2016-05-25
Przeczytana: 25 maja 2016

"... najciemniejsze, najokrutniejsze zło zwykło wybierać sobie na siedzibę najpiękniejsze miejsca."

Powieść, przy której nie tylko świetnie relaksujemy się, ale również mamy okazję do przemyśleń dotyczących obranych wartości w życiu, konsekwencji podejmowanych decyzji, znaczenia właściwego podejścia do drugiego człowieka, niezamykania się na ból i cierpienie innych. To także książka przypominająca nam jak bardzo niszczycielską siłę ma plotka i pomówienie, jak łatwo zranić kogoś fałszywymi opiniami i niepotwierdzonymi oskarżeniami. Wydawałoby się, że po horrorze nie powinniśmy oczekiwać takich przesłań, ale tym właśnie między innymi ujmuje nas twórczość Franka Perettiego. Doskonała intryga, mocno wciągająca narracja, dynamiczna akcja, bardzo ciekawe dialogi i sięgnięcie po elementy sensacji, kryminału, fantasy. Wszystko ładnie ze sobą współgra, odwołuje do obyczajowych i religijnych motywów, słabości i mocnych stron ludzkich charakterów. Świat materialny i duchowy wzajemnie na...

filozof | 2015-08-20

Ale fajna okładka pomyślałem,troszkę w stylu dark fantasty.Lub dobrego horroru.No i wypożyczam i zaczynam za parę dni czytać.I cóż się okazuje,otóż miasteczko Bacon Corner zostaje opanowane przez siły ciemności.Ale nie przez wampiry czy trolle.Tylko przez demony znane z chrześcijańskiej wiary.No to super myślę ci ja.Nie jestem zbyt gorliwy w wierze.Ale takiej smakowitego literackiego kąska to nie odpuszczę.
Potem pojawiają się aniołowie.I zaczyna się świetna akcja.Płonące miecze,trzepot skrzydeł.Zarówno aniołów jak i demonów.
Ha,cóż za doskonała akcja.Przeczytałem i pomyślałem,omie człowiek dobrze piać.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2014-05-28

Dobro i zło to dwa podstawowe, nie wykluczające się przeciwieństwa. Nie mogą istnieć jedno bez drugiego. Zło jest zależne od dobra a ich walka nie podlega czasowym ograniczeniom. Trwa od zarania dziejów i trwać będzie zawsze. Jest to typowy przykład dualizmu, czyli ścierania się dwóch przeciwstawnych sobie sił.

Frank E. Peretti jest jednym z twórców gatunku fantastyki z religią w tle. Książka "Synowie buntu" należy do tych, gdzie w otoczce mistycznego klimatu siły niebieskie walczą z nieczystymi mocami, a walka toczy się o ludzkie dusze. Książka ta jest kontynuacją powieści "Władcy ciemności".

W niniejszym tomie celem sił ciemności stają się struktury społeczne wraz z władzami oświaty. Jedną z pierwszych ofiar zostaje Tom Harris, który jest dyrektorem szkoły chrześcijańskiej w amerykańskim miasteczku Bacon`s Corner. Jego historia trochę przypomina tę z filmu "Egzorcyzmy Emily Rose" i niesłusznie oskarżonego księdza. Tu pastorowi Harrisowi zostaje przedstawiony zarzut znęcania się...

Niesamowita lektura, a jej wielkość polega na tym, że przyzwyczajeni jesteśmy do książek, których tematyka jest w zasadzie łatwa do gatunkowego zaszufladkowania, a tu niespodzianka - mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym, co można by określić jako thriller religijny. To ciekawa konwencja, trzyma nas w napięciu od samego początku do końca. Zawiera wszystkie najlepsze chwyty potrzebne dobrej powieści: fascynującą fabułę, wartką akcję, dramatyczne momenty, wyrazistych bohaterów, i co najważniejsze, niezwykle przejmujący, mocno uprawdopodobniony temat, który nie pozwala nam tak szybko przejść do porządku dziennego i rozróżnić rzeczywistość od fikcji, bo sposób prezentacji nadaje rys prawdziwości wszystkiemu w czym bierzemy udział, i z czym się mocno utożsamiamy. Religijny wątek jest tu centralny, myślę, że takim było założenie autora, żeby w sposób wolny i świadomy, zaoferować czytelnikowi spotkanie na poziomie wiary. Dla osób wierzących będzie to prawdziwa uczta, dla osób...

moniska77 | 2013-11-24
Przeczytana: listopad 2012

Niesamowita książka! Może być traktowana jako zwyczajna powieść, ale jeśli kto czyta uważnie - wyciągnie dla siebie pewne wnioski. Osobiście uważam, że otwiera oczy na świat niewidzialny, ale nie mniej realny niż ten, który widzimy oczami ciała. Można ją potraktować jako pomoc w rozeznawaniu duchów (dobrych i złych).

asiek | 2011-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Peretti w najlepszym wydaniu. Zdecydowanie warto zagłębić się w tą lekturę i przebrnąć przez niektóre cięższe fragmenty, bo historia bardzo wciąga i porusza. Dla mnie to kolejna jego książka, która zmusiła do myślenia i wyostrzyła świadomość.

sautegranda | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Książkę dostałam na zakończenie gimnazjum od wychowawczyni, która sprawiała wrażenie lekko nawiedzonej religijnie. Oczywiście, z tego względu nie bardzo zainteresowała mnie ta lektura, przeczytałam trochę i odłożyłam w kąt. Może i dobrze. Książka przeleżała 9 lat, aż postanowiłam po nią sięgnąć. Trochę dla zabicia czasu a trochę ze zwykłej ciekawości.
Muszę przyznać, że jest to dobra książka, choć początkowo czyta się dość ciężko. Warto jednak poczekać aż akcja się rozwinie, bo fabuła jest naprawdę wciągająca. Ogólnie książki poruszające tematy religijne, nigdy mnie szczególnie nie interesowały i obawiałam się, że w tej książce odnajdę dużą dozę fanatyzmu. A jednak, mimo że nie jestem osobą wierzącą, książka skłoniła mnie do refleksji. Przede wszystkim na temat moralności, sensu istnienia dobra i zła oraz sile jaką posiada wybaczenie.
Czy warto żyć według zasad moralnych, które są "płotem" jakiego nie powinniśmy przekraczać? No i przede wszystkim - czy człowiek może nazywać siebie...

Rafał Splisteser | 2017-01-10
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Powieść religijna. Mamy tu wszystko co znajduje się w dobrym kryminale. Morderstwo, pomówienie o znęcanie, intrygi na szczeblach władzy, próby zabicia niewygodnego światka. Rewelacja. Ale mamy tu także coś jeszcze.Pojawiają się aniołowie, którzy strzegą człowieka, oraz demony, które go kuszą. Życie pokazane z innej strony, tej niewidzialnej - bardzo ważne dla katolika. Podczas czytania zastanawiałem się czy rzeczywiście anioły i demony otaczają każdego z nas i sterują naszym życiem. Niesamowita powieść, dająca do myślenia, ukazująca oblicze wiary, sensu życia, siły modlitwy.

kryloc | 2015-02-07
Przeczytana: 05 lutego 2015

Wartości jak najbardziej godne walki, ale książka nieznośnie dydaktyczna.

Ewagriusz | 2018-04-15

"Bawiąc, uczy", lecz nie każdemu się spodoba.