Noc zombie

Wydawnictwo: Amber
The Rising
Horror, Zombie, Żywe trupy, Gore
horror

Światem rządzą zombie... Umarli wracają - przerażająco inteligentni, przebiegli... i bardzo głodni. Atakują każdego, kto wpadnie w ich ręce. Jim Thurmond, jeden z nielicznych ocalałych, wie, ż e jego syn żyje. Porzuca bezpieczną kryjówkę i rusza ratować dziecko - przez całą Amerykę . Po drodze dołącza do niego troje ludzi, którym też udał o się przeżyć . Czy zdołają jednak uciec krwiożerczym...

Światem rządzą zombie...

Jim Thurmond, jeden z nielicznych ocalałych, wie, ż e jego syn żyje. Porzuca bezpieczną kryjówkę i rusza ratować dziecko - przez całą Amerykę . Po drodze dołącza do niego troje ludzi, którym też udał o się przeżyć . Czy zdołają jednak uciec krwiożerczym potworom? I pokonać najstraszliwsze zł o, które czeka na końcu drogi...

Brian Keene, amerykański autor kilkunastu horrorów i opowiadań, jest zdobywcą wielu nagród, w tym dwukrotnym laureatem nagrody Brama Stokera. Na podstawie jego kilku powieści powstały filmy, gry wideo i komiksy. Noc zombie i jej kontynuacja Miasto umarłych są najwyżej oceniane przez miłośników mocnych, brutalnych horrorów.

źródło opisu: https://www.sklep.gildia.pl/literatura/94491-brian-keene-noc-zombie

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/literatura/94491-brian-keene-noc-zombie

LelandLester | 2015-05-08

Nadszedł czas panowania zombie. Umarli powstają w oryginalnej odsłonie, nie są już tylko workami śmierdzącego mięsa. Nieliczni jeszcze ocaleli, wśród nich Jim, który na razie jest w miarę bezpieczny. Gdy dowiaduje się, że jego syn wciąż jeszcze może być cały i zdrowy, wyrusza w szaleńczą misję odnalezienia dziecka. Na swojej drodze spotka kilku sprzymierzeńców oraz masę wrogów: żywych i martwych. Wokół pełno łotrzyków a wojsko w swoich dotychczasowych zadaniach niebezpiecznie „ewoluowało”. Między ludźmi a zombie trwa zażarty wyścig o palmę „Największego Potwora” książki.

Brian Keene, amerykański autor kilkunastu horrorów i opowiadań, dwukrotnie otrzymywał nagrodę Brama Stokera, m.in. za „Noc zombie”. Nie przez przypadek zresztą. Poza tym książka dorobiła się kontynuacji pt. „Miasto umarłych” (jeszcze nie czytałem, ale mam zamiar).

Zombie to tylko pretekst dla ludzi do zdjęcia swoich masek oraz powrotu do...

Reckless Bastard | 2013-04-05
Na półkach: Przeczytane, Keene, Brian
Przeczytana: styczeń 2012

6/10 – DOBRA

Świat został opanowany przez krwiożercze zombie, których jedynym celem jest wytropić nielicznych ocalałych, by uczynić ich sobie podobnymi. Rozgorzało prawdziwe piekło, a zanurzona w chaosie i anarchii ludzkość praktycznie przestała istnieć. Jedynie silni i bezlitośni mają szansę przeżyć. W miastach pojawiają się grupy okrutnych bandziorów, a gdzieniegdzie ulice patrolują równie bezwzględni żołnierze. W takich warunkach Jim Thurmond wyrusza w drogę przez niemal całą Amerykę, aby ratować swojego syna. Podczas długiej i pełnej niebezpieczeństw wędrówki dołącza do niego jeszcze trójka ocalałych. Kontynuując wspólną podróż natrafiają na śmierć, zniszczenie i bestialstwo, a wszystkiego doświadczają w niemal równym stopniu ze strony zombie jak i innych ludzi.

Zombie opanowujący ziemię to temat rzeka. Klasyczny wątek, który w literackim horrorze poruszany był już wielokrotnie na wszelkie możliwe sposoby, a mimo to jest zagadnieniem na tyle obszernym i atrakcyjnym, że nadal...

kiniamala | 2014-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2014

Do książki podeszłam z mieszanymi uczuciami, bo cóż nowego można napisać o zombie- temat oklepany. Ale jak się miło zaskoczyłam. Fajne, czasem mocne, krwawe opisy, ale to w końcu horror, a nie love strony, ale z drugiej strony przez całą książkę ciągnie się wątek miłosny- to miłość ojcowska. Fajne też zakończenie, a może i jego brak. Można by dopisać drugą część. I to co mi się bardzo podoba, dobro niestety nie zwycięża zła- przynajmniej w tej części.

lubiaca_dramaty | 2014-10-17

To bardzo mocna książka. Trudno mi ją ocenić ponieważ zazwyczaj czytam melodramaty i sięgnęłam po nią by poznać inny rodzaj książek. Przeczytałam takze kontynuacje i obie książki zmroziły mi krew w żyłach. Są one straszne ale jednocześnie bardzo dobre.

Alicja | 2013-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2013

"Panie, wiemy, że ciała, którymi nas obdarzyłeś i w które tchnąłeś życie to tylko... ciała."

Jak lubię poczytać do śniadania, tak lektura tej książki przy jedzeniu nie jest najlepszym pomysłem. Ciężko wywołać u mnie zniesmaczenie, jednak Brianowi Keene się to udało (chyba za bardzo wchodzę w świat czytanych książek..). Brawo!

W filmach czy komiksach zombie zazwyczaj są przedstawione jako ożywione zwłoki, chcące pożreć wszystko, co jeszcze żyje. W "Nocy.." poznajemy inny ich "gatunek" - są inteligentne, polują na ludzi, mówią (?!), mają wspomnienia byłych właścicieli ciała. Co gorsza ożywają także zwierzęta. Lwy, szczury, króliki, ptaki. Nawet rybki w akwarium. Wszystkie one mają te same cechy, co wymienione wcześniej.

Umarlaki to tylko tło całej historii. Na pierwszym planie jesteśmy my -ludzie. I to, jacy potrafimy być popaprani. Szukając przykładu dla tezy "Człowiek człowiekowi wilkiem" śmiało można podać przykład: "ratunek życia podczas Zombie Apokalipsy".

W dobrych filmach...

Paulina | 2013-06-14
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Jim Thurmond jest jednym z bardzo niewielu ocalałych w świecie opanowanym przez zombie. Spędza żywota w schronie, który zdążył zbudować przed wybuchem apokalipsy i jest mu tam całkiem nieźle. Pewnego dnia odbiera telefon... Jego syn, mieszkający po drugiej stronie Ameryki, żyje.
Jim porzuca schron i wyrusza po Danny'ego.
To już wystarczy na opowieść, ale Brian Keene poszedł nieco dalej. Nawrzucał do swojej wizji apokalipsy zombie troszkę... wszystkiego. Bo mamy tu kilku bohaterów, każdy z nich radzi sobie inaczej, jednocześnie każdy zaczyna rozumieć, że w tym Nowym Świecie trzeba zapomnieć o moralności, grzeczności i takich tam bzdurach. Żeby przetrwać, trzeba robić to, czego sytuacja wymaga.
Mamy zatem Frankie, byłą dziwkę-heroinistkę, która dopiero co urodziła martwe dziecko (nie trzeba dodawać, że dzieciak zmartwychwstał w postaci zombie i sterroryzował personel szpitalny). Swoją drogą - moja ulubiona postać, babka z jajami. Mamy Martina, wielebnego, który wraz z Jimem będzie...

Rewolwerowiec | 2011-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2011

Może nie jest to lektura ambitna,zapewne cześć ludzi tak właśnie sądzi,może nawet mają rację...Mnie się jednak podobała. :) I to cholernie bardzo,fajnie,że cała historia składa się z dwóch części,z przyjemnością wrócę do świata opanowanego przez hordy przebiegłych stworów.Nie polecam jedynie osobom wrażliwym,niektóre opisy wgryzają się w umysł jak zombie w ciała swoich ofiar.Miłego czytania. ;)

treeze | 2013-11-19

Dobra książka :)

Apokalipsa związana z zombie, jest zaraz po zagładzie nuklearnej moim ulubionym książkowo/filmowym gatunkiem globalnej klęski ludzkości.

Od kiedy pamiętam, zawsze miałem podejście trochę stereotyp - "retro".

W przypadku w/w tytułu byłby to obraz zniszczonych miast, zniszczonych domów, autostrad wypełnionych dawno nie używanymi samochodami, dużą liczbą ciał, martwą zwierzyna, martwym ptactwem.

No i oczywiście zombie. Pełne "obłędu" w martwych oczach, powolne, egzystujące dla samej egzystencji.

Obecne czasy "zmutowały" postać umarlaka, czego najlepszym dowodem jest ten tytuł. Dostajemy pełne "wigoru" zombie. Biegające, skaczące,myślące, używające ludzkiej broni! Do tego trzeba dodać, że nietylko ludzka postać może wrócić na glob. Mamy ptaki, szczury, zwierzynę wszelkiej maści. Brak bezpiecznych miejsc, nigdzie się nie da ukryć.

Pomysł ciekawy, wykonanie też całkiem niezłe. Akcja zmienia się szybko, książka nie nudzi :)

Katarzyna | 2014-08-23

Opinia na: www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

Przyznam się szczerze, że nie jestem fanką horrorów, w których liczy się rzeź, krew i położenie wszystkich bohaterów trupem. Oczywiście nie pogardzę dobrym dreszczykiem emocji, ale zazwyczaj trzymam się z daleka od wszelkiego rodzaju książek-horrorów, choć trudno we mnie wzbudzić przerażenie lub obrzydzenie. Może właśnie dlatego nie pociągają mnie tego typu publikacje? Może zawsze brakuje im tego czegoś? Noc Zombie kupiłam z czystej ciekawości już spory czas temu, ale w mojej głowie zostanie już chyba na całe życie.
Brian Keene jest amerykańskim autorem kilkunastu opowiadań i horrorów. Jest również zdobywcą wielu nagród, w tym dwukrotnym laureatem nagrody Brama Stokera. Na podstawie kilku jego powieści powstały filmy, gry wideo i komiksy. Noc Zombie i jej kontynuacja Miasto umarłych to najwyżej oceniane przez miłośników mocnych wrażeń publikacje.
Jim Thurmond jest jednym z nielicznych, którzy ocaleli przed rozwścieczoną hordą...

Piotr | 2011-05-15
Przeczytana: 15 maja 2011

Akcja "Nocy Zombie" toczy się bardzo szybko, a strony przewracają się właściwie same - książka wciąga od pierwszych zdań, nie pozwala się nudzić nawet przez moment. Dobrze napisana, pełnokrwiści bohaterowie, dużo krwi, mięcha i przemocy. Czytało mi się to znakomicie i już przymierzam się do zakupu drugiej części. Smakowity kąsek dla miłośników żywych trupów.