Amok

Cykl: Amok (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Hater
Horror, Epidemia, Strach, Wściekłość

Brutalne morderstwa paraliżują społeczeństwo. Napastnicy, okrzyknięci przez media Wściekłymi, uderzają bez ostrzeżenia. Zabijają każdego, kto stanie im na drodze. Ilość przypadkowych napaści przechodzi z setek w tysiące, a potem w setki tysięcy. Każdy, niezależnie od płci, wieku czy rasy, jest albo ofiarą - albo Wściekłym. W ludziach narasta lęk, że w każdej chwili przyjaciele lub najbliżsi...

W ludziach narasta lęk, że w każdej chwili przyjaciele lub najbliżsi zwrócą się przeciwko nim ze zbrodniczym zamiarem. Wszyscy muszą liczyć się z ryzykiem, że zostaną zamordowani. Albo że sami zaczną mordować...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-kryminal/amok,p384

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-kryminal/amok,p384

książek: 2076
onika | 2015-11-16
Na półkach: Horror/Groza, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2015

Patrzysz na kogoś, kogo kochasz nad życie, kto jest dla ciebie całym światem. I nagle czujesz, że ta osoba jest dla ciebie zagrożeniem, czujesz jej nienawiść i wiesz, że musisz, po prostu musisz ją zabić, albo ona zabije ciebie. Nie masz żadnych wątpliwości, nawet powieka ci nie drgnie. Po prostu musisz tego kogoś zlikwidować. I zrobisz to jakkolwiek, czymkolwiek, co nawinie ci się pod rękę.

Przerażający świat stworzył David Moody w „Amoku”. Świat, w którym miłość nie ma żadnego znaczenia. Świat, w którym są tylko Wściekli i ci drudzy, ale wcale nie jest jednoznacznie powiedziane, kto jest tym dobrym, a kto złym.

Dziwna epidemia obejmuje ludzi i nie wiadomo, jak i dlaczego tak się dzieje. Spokojny, szary człowiek zamienia się w maszynę do zabijania. Ale nie wszyscy ulegają tej przemianie, która zdaje się być kwestią przypadku. Gdyby patrzeć na wszystko z punktu widzenia ofiar, każdy by powiedział, że Wściekli to psychopaci, których trzeba zlikwidować. Ale jest jeszcze punkt...

wiejskifilozof | 2015-09-01

No,czego, no czego ja się spodziewałem ? Jakiegoś horroru ? Pełnokrwistego ? Czy coś w tym rodzaju ? I dostałem dobrą,ha tylko dobrą książkę.
Akcja Londyn,a wśród nich istne szaleństwo.Ludzi,kobiety i mężczyźni wpadają w jakiś szał.Intyny amok i się mordują.Tak bez żadnego powodu.Chwytają parasole,kamienie,butelki.
I się pytam po co ? Sam nie wiem.Po co czytałem,tę książkę.
Czasem nie było w niej sensu.I czasem była,aż domyślna.Wiedziałem,przeczuwałem.Że oto,zaraz za moment ktoś zginie.
Ba nawet się domyślałem jak.
Napisana jest ta książka z punktu widzenia pewnego człowieka.Ojca rodziny.
Dla mnie bohater wyrazisty.Inni tak sobie.
Ale ma on coś to odegrania w twej lekko pokręconej historii.Zobaczymy co czeka mnie w drugim tomie.

Reckless Bastard | 2013-05-28
Na półkach: Przeczytane, Moody, David
Przeczytana: 03 stycznia 2013

6/10 – DOBRA

Nikt nie jest wstanie zrozumieć dlaczego ludzie sprawiający dotychczas wrażenie zupełnie normalnych, dopuszczają się serii brutalnych i irracjonalnych morderstw. Liczba zbrodni dokonanych przez „wściekłych” – jak media nazwały napastników – wzrasta w tempie geometrycznym. Agresorzy wydają się pojawiać z nikąd, atakują bez żadnego ostrzeżenia, a ich jedynym celem jest niesienie śmierci. Wszechobecna panika ogarnia społeczeństwo, dominuje chaos, a paranoja udziela się wszystkim. W takim świecie nikomu nie można ufać. Każdy może okazać się „wściekłym”.

„Amok” to kolejna książka przedstawiająca apokaliptyczną wizję. Tym razem jednak zagrożenia dla ludzkiego gatunku nie stanowią hordy zombie, kosmici, czy śmiertelny wirus. David Moody przyjął najprostszą i najbardziej oczywistą koncepcję mówiącą o tym, że zagrażamy sobie sami. Podzielił społeczeństwo na dwa zantagonizowane obozy: „wściekłych” i „zwykłych”. Za katalizator konfliktu przyjął strach i poczucie zagrożenia,...

lacerta | 2014-04-04
Na półkach: Rozczarowały, Przeczytane
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Wyczekałam się na "Amok" i byłam bardzo ciekawa tej pozycji, ale gdy już się za nią zabrałam jakoś mnie nie porwała.
Początek taki sobie - ani dobry, ani zły. Chociaż strasznie depresyjne było podejście do życia Daniela - głównego bohatera.
Końcówka już trochę lepsza. Akcja zaczęła się rozkręcać, coś w końcu zaczęło się wyjaśniać. Ale to i tak nie było to czego spodziewałabym się po tej pozycji.
Książką jestem trochę rozczarowana.

Niben | 2012-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2012

Dobra, szybko się czyta i cała historia wciąga, godne uwagi są wątki związane z monotonią życia, które dodają książce większy sens. Jednak czytając tą książkę miałam wrażenie, "że gdzieś już to było", aczkolwiek z chęcią sięgnę po kolejną część.

Jolantino | 2011-08-07
Przeczytana: 05 lipca 2011

Wow! To było coś. Miejscami mi czegoś brakowało. Ale co ta pomysł! Nie mogłam uwierzyć, ze ktoś zdołał wymyślić coś takiego! Już chcę sięgać po następną część, ale najpierw muszę ją przemyśleć.
To na pewno nudne, ze co chwilę pisze, że muszę przemyśleć książkę, ale jak tak piszę, to znaczy, ze książka jest dobra.
Pewna scena przypomniała mi naszą historię. Gazowanie Żydów.(Wiecie o którą scenę chodzi?) Wtedy Niemcy ich likwidowali. W książce policja tez wyniszcza odmieńców. Oczywiście są dla ludzi niebezpieczeństwem. Ale po pewnym czasie to oni są tymi ''normalnymi''. I teraz to oni muszą likwidować tych ''niebezpiecznych''.
I tak oto strony się odwracają.
Książka genialna. Miejscami nużąca, ale jak już się rozkręca, to na maksa.
Pan Moody musi mieć głowę pełną niewyżytej nienawiści. Kocham go za to.

SandyViant | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Mawia się by nie oceniać książki po okładce, jednak to właśnie okładka zachęciła mnie do przeczytania tej książki. David Moody w swojej powieści (a raczej 200 stronicowej powiastce) ukazał wizję wręcz apokaliptycznej rzeczywistości, w której do zagłady ludzkości doprowadzają... ludzie. Codzienność, w której pojedyncze incydenty składają się na plagę morderstw i brutalnych zabójstw. Ludzie, którzy przestają panować nad sobą. Dom, który dla rodziny powinien być azylem, teraz jest kolejnym miejscem gdzie trafią ONI. I świat ulegający destrukcji, ulegający na oczach czytelnika dezorganizacji i zniszczeniu. To wszystko w jednej książce, może nie szokująco świetnej ale też nie jakoś wyjątkowo nudnej. Zapewne w przyszłości sięgnę po kontynuację ;)

Moja ocena: 5/10

depraved | 2011-05-25
Przeczytana: 25 maja 2011

Chcesz wiedzieć do czego jest zdolna nienawiść? Polecam tą książkę.

klaudiabla2 | 2014-07-14
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Przyznam, że przy wyborze tej książki kierowałam się tylko i wyłącznie okładką. Coś tam kiedyś o niej czytałam, ale już nie wiedziałam czego się spodziewać.
Ludzi zaczyna ogarniać amok. Opanowuje ich mroczna żądza, rzucają się na najbliższych lub na kompletnie nieznajomych ludzi i po prostu brutalnie ich zabijają. Fala zła zatacza coraz szersze kręgi… Co opanowuje tych wszystkich ludzi?
Nie spodziewałam się tak brutalnej książki. Myślałam, że to po prostu jakaś powieść dla nastolatków. Nic bardziej mylnego. David Moody stworzył niezwykle brutalną i makabryczną wizję świata z którym zaczyna dziać się coś dziwnego. Nie wiadomo kto przemieni się w Wściekłego, kto w Ofiarę. Dzieci zabijają swoich rodziców lub odwrotnie.
Przyznam, że podczas czytania wielokrotnie jeżyły mi się włosy na karku. Jest strasznie, makabrycznie co nie zmienia faktu, że chce nam się to czytać i mamy ochotę na więcej. Zniknęłam z nią na parę godzin.
Zakończenie okazało się tak niespodziewane i dziwne, że...

Deimon | 2010-07-26

Książka bardzo brutalna, ale też ciekawa. Tylko w tej książce staruszkę zabija się parasolką. No cóż autor ma na prawdę ciekawe pomysły.