Pociąg upiorów

Wydawnictwo: Amber
The Burning
Horror, Groza, Strach, Pociąg

Największy obok Stephena Kinga amerykański mistrz horroru. Z cmentarzy powstają martwi, by szukać zemsty... Młoda dziewczyna rozpoczyna studia, ale nie dostaje miejsca w akademiku. Strażnik w parku narodowym mieszka w samotnej chacie, wokół której rozciąga się pustynia usiana dziwnymi ruinami. Rozwiedziona kobieta zamierza rozpocząć nowe życie. Ale jej synka prześladują niedobre przeczucia....

Największy obok Stephena Kinga amerykański mistrz horroru.

Z cmentarzy powstają martwi, by szukać zemsty... Młoda dziewczyna rozpoczyna studia, ale nie dostaje miejsca w akademiku. Strażnik w parku narodowym mieszka w samotnej chacie, wokół której rozciąga się pustynia usiana dziwnymi ruinami. Rozwiedziona kobieta zamierza rozpocząć nowe życie. Ale jej synka prześladują niedobre przeczucia. Młody mężczyzna wyrusza w podróż przez kraj. Po drodze zatrzymuje się w pewnym motelu... Losy czworga obcych ludzi połączy upiorny pociąg jadący poza szlakami kolejowymi. Mknie przez Amerykę, wioząc zrodzone w trzewiach historii zło, którego nie da się powstrzymać...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...»

To było tylko 270 stron, ale nieźle mnie wymęczyło i co najgorsze, na pewno nie przestraszyło. Może to wina tego, że raczej nie przepadam za żywymi trupami i zupełnie nie mogłam się wdrożyć w klimat tej książki, ale jeżeli zombiaki i tym podobne atrakcje są okraszone dobrą dawką grozy i paskudztwa to i to przejdzie. Niestety, ten pociąg widmo pojechał zupełnie w złym kierunku, szkoda, że nie ominął mojej stacji :)

Moim zdaniem w tej książce było zbyt dużo różnych elementów grozy: duchy, zombie, nawiedzony dom, dziwna pleśń, która "zmieniała [...] w zaciekłych, nietolerancyjnych kołtunów" - nie, że w groźne czy krwiożercze monstra - nietolerancyjny kołtun brzmi przecież bardziej przerażająco! Niedobry kołtunek, niedobry! :P

Wszystko razem stworzyło trudną do przebrnięcia mieszankę. Może jeszcze frytki do tego? :P Te puzzle nie do końca ze sobą harmonizowały i zamiast powodować uczucie strachu dawały wrażenie chaosu. Do tego zakończenie mnie bardzo, bardzo rozczarowało, było...

Reckless Bastard | 2013-06-08
Przeczytana: 26 listopada 2012

4/10 – MOŻE BYĆ

Zemsta jest możliwa nawet wiele lat po śmierci. Szczególnie jeśli w grę wchodzi zakrojone na ogromną skalę ludobójstwo – masowy mord mający znamiona zbrodni dokonanej na tle rasowym. Duchy zabitych powstają i pragną odwetu. Przemierzający Amerykę pociąg widmo jest esencją ich wściekłości i bólu, pędzi przez cały kraj, by dotrzeć do stacji końcowej pod nazwą vendetta. Czy można go powstrzymać?

Powieść amerykańskiego pisarza jest niczym głos sumienia Ameryki XIX wieku. Młodego kraju rządzonego przez białych ludzi, którzy nie dość, że gwałtem i przemocą zagarnęli ziemię rdzennej ludności, to uzurpując sobie do niej prawo, niechętnym okiem patrzą na jakichkolwiek imigrantów, zupełnie zapominając że przecież sami kiedyś nimi byli. Gdzieś w tle autor zdaje się zadawać pytanie czy współczesne amerykańskie społeczeństwo stało się na tyle dojrzałe, by w przeciwieństwie do swoich przodków potrafić żyć bez uprzedzeń rasowych? „Pociąg upiorów” to ciekawie skonstruowana...

monika | 2015-02-24
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2015

Pociągi widmo,dziwne cienie,ohydna pleśń,zmiany osobowości,zombi oraz zemsta i ogromne zło to to co spotkamy w tej książce.Bohaterowie książki to cztery różne osoby które staną się świadkami okropnej masakry.Książkę ciężko się czytało,dosyć nudna,raczej nie polecam.

isil | 2016-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Hmm.. chyba trochę przesadzone te pochwały wołające do nas z okładki. Porównywanie do mistrza (czyt. Kinga) co najmniej nie na miejscu. Cóż mogę napisać..
1.Nagromadzenie elementów grozy(zombiaki, zaraza, nawiedzony dom, pociąg widmo itd), które wprowadzają chaos i wcale owej grozy nie potęgują,
2.Akcja nawet się rozwija, jednak finał jest rozczarowująco nudny
3.Brak bohaterów, z którymi moglibyśmy się utożsamiać. W zasadzie brak bohatera głównego.
4.Nie wciąga, nie porywa.. chcemy by już się skończyło;)bo choć nie jest to gruba książka, to dłuży się niemiłosiernie.
5. Nie wiem czy umiem znaleźć zalety;)

amazur83 | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Początek dość obiecujący, jednak im bliżej końca, tym nudniej. Odniosłem wrażenie, iż autor sam się trochę pogubił w skomplikowanej fabule.
Książkę skończyłem tylko dlatego, gdyż uważam iż każda na skończenie zasługuje. Ale polecić ją komuś jako interesującą byłoby złośliwością.

Jarek Kaszuba | 2016-06-11
Przeczytana: 2015 rok

Moim skromnym zdaniem zdanie u góry okładki brzmi niczym potwarz dla słynnego amerykańskiego mistrza horroru. ,,Pociąg upiorów" jest horrorem przeciętnym (tak do połowy), potem zaś wręcz słabą. O ile początkowo klimat jest nawet niezły (tajemnicza pleśń, nagła zmiana w zachowaniu znajomych głównej bohaterki, dwa nawiedzone nagrobki matki i córki), to później miałem wrażenie, że wszystko zmierza w stronę groteski, w dodatku nieśmiesznej. Czy naprawdę co chwilę musiałem czytać o tym, jak to jedna z postaci non stop dostaje wzwodu na widok dwóch widmowych bliźniaczek, które potem... a zresztą, ,,kończę waść, wstydu oszczędzam". Książka jest po prostu kiepska i niewarta uwagi.

Agniecha | 2010-12-06
Przeczytana: grudzień 2009

Różne historie połączone za pomocą jednego wydarzenia. Krwawy i makabryczny horror przerażający do ostatniej strony. Zakończenie, moim zdaniem, trochę niszczy ogólne wrażenie, ale całość wypada wspaniale.

Rewolwerowiec | 2010-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2010

Książka bardzo dobra aczkolwiek pozostawiła pewien niedosyt. Zakończenie wg. mnie mogłoby być lepsze, troszkę psuję całość. Jednak miłośnikom grozy polecam, niektóre fragmenty są naprawdę świetne.

Przemysław Kamiński | 2012-02-19

Książka niezła, aczkolwiek czegoś w niej brakuje. Zakończenie jak dla mnie marne, przez co całość trochę traci na wartości. Nie mniej jednak polecam przeczytać.

HorrorPrincess | 2012-10-25
Przeczytana: 16 października 2012