Władcy ciemności

This Present Darkness
978-83-7829-029-2
horror
Marcin

Małe, niepozorne miasteczko uniwersyteckie staje się celem wysłanników szatana. W okolicy zaczynają się gromadzić dwie niewidzialne armie, reprezentowane przez najznakomitszych wojowników wszechczasów. Przeciw armii ciemności zostaje wysłany doborowy korpus armii światłości. Tymczasem okultystyczna mafia stopniowo przejmuje władzę nad Ashton. Początkowo nikt nawet nie podejrzewa, jakie niebezpieczeństwo zawisło nad miastem. Życie płynie w miarę zwyczajnie, jednak z czasem coraz częściej dochodzi do dziwnych zdarzeń, a sprawiedliwość staje się tylko nic nieznaczącym słowem. Ludzie, którzy próbują przeszkodzić w osiągnięciu celów sił ciemności, w tajemniczy sposób znikają z miasta. Mieszkańcy bardziej podatni na manipulacje stają się narzędziami w rękach szatana, który sprytnie wnika do ich podświadomości za pomocą niewinnie prezentujących się przewodników duchowych. Tylko garstka wierzących ludzi zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa grożącego miastu i ludzkości. Szatan jednak jest już pewien swojego zwycięstwa. Czy modlitwa niewielkiej grupy może coś jeszcze zmienić?

źródło opisu: http://www.vocatio.com.pl

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl

Izabela Pycio | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

"Kiedy trzeba pomagać prostować czyjeś życie, oparte na kłamstwie, nabiera się autentycznego szacunku dla prawdy."

Intrygująca i wciągająca mieszanka horroru, kryminału, fantasy, motywów obyczajowych i religijnych. Świetne przedstawienie walki dobra ze złem, świata ludzi oraz żyjących pośród nich aniołów i demonów. Odwołanie do słabości charakterów człowieka wykorzystywanych przez złe byty do sięgnięcia po bezwzględną władzę. Dla kontrastu, głęboka wiara i otwarcie na drugiego człowieka wspomagające uczucie głębokiego szczęścia i prawdziwej wolności. Powieść mocno trzyma w napięciu, bardzo dynamiczna akcja, intryga z każdym rozdziałem zagęszcza się. Z zainteresowaniem śledzimy działania podejmowane przez czarne charaktery i przeciwstawiającą się im siłę autentycznej wspólnoty ludzkiej. Bohaterowie wyraziści i przekonywujący, chętnie zagłębiamy się w ich przeżycia, dylematy i wątpliwości. Lekkość przykuwania uwagi czytelnika, atrakcyjne opisy, inspirujące dialogi, to z pewnością...

Bastard | 2016-09-13
Przeczytana: 13 maja 2016

5/10 - PRZECIĘTNY

Ashton to małe, na pierwszy rzut oka niczym nie wyróżniające się uniwersyteckie miasteczko. Kiedy jednak dociekliwy reporter miejscowej gazety oraz pastor pobliskiego kościoła zaczynają dostrzegać dziwne wydarzenia, wychodzi na jaw, że władzę nad miastem próbuje przejąć tajemnicza sekta. Ludzie, którzy podjęli walkę z okultystyczną mafią, albo znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, albo poprzez szykany zmuszeni są do opuszczenia Ashton. Nikt nie zdaje sobie sprawy jak bardzo poważna jest sytuacja. Nikt nie przypuszcza też, że za wszystkimi tymi wydarzeniami stoją siły piekielne. Przeciwko gromadzącej się nad Ashton potężnej armii ciemności wysłany zostaje doborowy oddział anielskich zastępów. Aby zwyciężyć w tej walce siły dobra muszą jednak liczyć na wsparcie ludzi i ich żarliwą modlitwę.

Czy można napisać ciekawy horror z demonami w roli głównej, ale bez hektolitrów krwi, brutalnych morderstw, scen wyuzdanego seksu i chociażby jednego, małego przekleństwa?...

asiek | 2010-10-06

Zrobiła na mnie duże wrażenie. Akcja jest niesamowicie wciągająca. Motywy religijne nie narzucają się, ale skłaniają do refleksji, dzięki czemu można wysnuć z niej wiele osobistych wniosków.
Bardzo podobały mi się obrazy Aniołów jako potężnych wojowników, a także wzajemne przenikanie się i odziaływanie na siebie świata duchowego i typowo ziemskiego.

Carnival | 2018-05-14
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 maja 2018

Władców Ciemności odświeżam sobie po prawie 20 latach od pierwszego z nimi spotkania. Byłam ciekawa jak teraz odbiorę tę historię i okazuje się, że nic nie straciła w moich oczach nawet po tylu latach. Ciekawy pomysł ubrany w interesującą fabułę. Czyta się szybko i przyjemnie. Serdecznie polecam.

jw23 | 2013-02-12
Przeczytana: 07 lutego 2013

Władcy Ciemności są drugą książką tego autora jaką przeczytałem. Mimo wszystko liczyłem na więcej. Ta jest w mojej ocenia dobra, ale bez rewelacji. Ogólnie bardzo podobał mi się pomysł przedstawienia świata ludzi i "żyjących" obok nich aniołów i demonów. Jako książka sensacyjna książka jest tylko poprawna, ale jeśli traktować ją jako książkę z przesłaniem wtedy ocena jest wyższa. Sumując wystawiam ocenę 6/10.

Patrycja | 2012-06-11

„ Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału,
lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom,
przeciw władcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym
zła na wyżynach niebieskich.”

Akcja powieści „Władcy ciemności” rozgrywa się w pozornie spokojnym miasteczku Ashton. To właśnie tu anioły ciemności-demony i anioły światła toczą zacięty bój między dobrem a złem.
Nikt z mieszkańców spokojnego dotąd miasta nie przypuszcza jakie siły gromadzą się nad miasteczkiem. Niektórzy zaczynają zauważać dziwne zjawiska i przypadkowe zbiegi okoliczności jakie zachodzą w miasteczku. Ludność jest podzielona na dwie grupy: osoby modlące się w miejscowym kościele o uratowanie miasta oraz osoby działające w mafii,podatni na wpływy Szatana. Osoby,które stoją na drodze mafii w niewyjaśnionych okolicznościach znikają z miasta. Część mieszkańców Ashton,która jest podatna na manipulację staje się narzędziem w ręku Szatana.
Szatan zaczyna działać w mieście.

Czy zastępy Tala- kapitana...

Karolina | 2014-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2014

Książkę czytałam 10 lat temu ale niedawno znowy nabrałam na nią ochoty i zapomniałam fabuły - przeczytałam więc ponownie. Pomimo upływu wielu lat i tylu zmian, które przez ten czas miały miejsce moja ocena nie zmieniła się. Książka to arcydzieło gatunku, trzyma w napięciu, skłania do myślenia. Zdecydowanie jest najlepszą ze wszystkich, które napisał autor. Wiele lat temu jej fantastyczność praktycznie wstrząsnęła mną do głębi i teraz było tak samo. Pozycja warta przeczytania, sfilmowania i promowania. Duże brawa dla autora. Niestety pomimo tylu zalet książka ma jedną dużą wadę-wciąga tak bardzo, że opuściłam kilka treningów na siłowni czego efekty były widoczne po jej skończeniu gołym okiem:-)

Barcki | 2016-05-28

Poległem na długo przed końcem. I żeby na starcie sprostować – Peretti jest świetnym pisarzem. Ma naprawdę przyjemny styl, szybko się czyta, fabuła ciekawa, bohaterowie wręcz trójwymiarowi ale to co zaprezentował we „Władcach ciemności” to zupełnie nie moje klimaty. Lubię tematykę religijną, walkę dobra ze złem, aniołów z demonami, itepe itede ale stronniczość autora wespół z infantylnym podejściem do aparycji istot nadprzyrodzonych zupełnie mnie odrzuciła.
We „Władcach” rozchodzi się o konflikt pomiędzy aniołami i demonami, które wyjątkowo upodobały sobie sielskie miasteczko Ashton i jego ludność. Sama ludność – na wzór istot niebiańsko-piekielnej proweniencji – również zdaje się reprezentować dwa fronty. Jedni są bardziej konserwatywni i popierają pastora Busche'a, drudzy podążają za bardziej elastycznym w poglądach pastorem Young'iem. Kroi się coś poważnego, zarówno na ziemi jak i w niebieściach ale nie mam pojęcia co, bo jak już wiecie dałem sobie spokój z czytaniem :)
Na...

bajdzio | 2018-03-05

Walka dobra ze złem to często pojawiający się w literaturze temat. Tu potraktowany na religijny sposób, co w zasadzie mnie, jako czytelnikowi nie przeszkadza. Nie trzeba być mocno wierzącym, można nawet nie wierzyć wcale, a książka i tak przypadnie do gustu. Początkowo przeraziła mnie liczba stron, ale książkę czyta się niemal jednym tchem, wciąga od pierwszej kartki.

vilandra | 2012-07-09

Do sięgnięcia po "Władców ciemności" zachęciły mnie pochlebne recenzje oraz fakt, iż książka ta jest światowym bestsellerem i miała w USA aż 29 wydań w ciągu pięciu lat oraz sprzedano jej wielomilionowe nakłady! Tematyka poruszana w powieści Franka E. Perettiego również wydała mi się intrygująca, dlatego z prawdziwym zainteresowaniem zabrałam się za jej lekturę :) Motywem przewodnim jest tu walka pomiędzy dobrem a złem - ciekawym wydał mi się pomysł umiejscowienia akcji w małym, niczym nie wyróżniającym się miasteczku - Ashton, które staje się polem bitwy wszechczasów.

"Władcy ciemności" to książka wybitna, pod wieloma względami. Łączy w sobie cechy różnych gatunków - powieści obyczajowej, fantasy, czy horroru, a zwieńczeniem tego są motywy religijne, które nadają dziełu charakterystycznego wydźwięku. Książka wciąga niesamowicie, akcja rozwija się w zastraszającym tempie i pełno w niej zwrotów i zawiłości, co niewątpliwie zawdzięczamy genialnie skonstruowanej fabule! :)

"Władcy...