angeli_and_books 
instagram @angeli_and_books
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-07 15:24:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Bestiariusz Forbesa (tom 1)

Wyspy Brytyjskie moim zdaniem są same w sobie pod względem aury i natury niesamowicie klimatyczne. Niemal wszystkie powieści, które czytałam - a których akcja rozgrywała się gdzieś w tamtych okolicach - miały ten magiczny element przyciągania. M. Merriday umiejętnie wykorzystała uroki tychże terenów, do zbudowania delikatnie mrocznego, tajemniczego świata. Mgliste, gęste, wilgotne i ciemne... Wyspy Brytyjskie moim zdaniem są same w sobie pod względem aury i natury niesamowicie klimatyczne. Niemal wszystkie powieści, które czytałam - a których akcja rozgrywała się gdzieś w tamtych okolicach - miały ten magiczny element przyciągania. M. Merriday umiejętnie wykorzystała uroki tychże terenów, do zbudowania delikatnie mrocznego, tajemniczego świata. Mgliste, gęste, wilgotne i ciemne lasy Sussex, skrywają przyprawiające o dreszcze sekrety, które nasz bohater stara się rozwikłać.
Wracając do Adlera - autorka potrafiła sprawić, że polubiłam tę tytułową postać i naprawdę byłam ciekawa jej losów. Ta książka potrafiła na tyle pobudzić moją wyobraźnię, że byłam w stanie poczuć się, jakbym sama przeżywała przygodę razem z bohaterami. Czegóż można chcieć więcej od takiej 'kryminalnej przygodówki', jak nie przygody właśnie i motywów rodem z Scherlocka Holmesa? 💞
Jestem na tak, takiej rozrywki potrzebowałam! 💞 "Nie wszyscy ludzie lubią, gdy bajki mieszają się z rzeczywistością. Zwłaszcza, gdy te bajki - to krwawe fantazje." 👀

pokaż więcej

 
2018-12-17 20:13:49
Ma nowego znajomego: Agnes_czyta
 
2018-12-13 12:58:09
Ma nowego znajomego: pingwinksiążkowy
 
2018-12-07 19:42:43
Ma nowego znajomego: BellaB
 
2018-12-01 01:00:38
Ma nowego znajomego: _kingu_reads
 
2018-11-24 12:50:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

"Pewnego poranka zwykły mieszkaniec Castle Rock, Scot Carey, odkrywa, że sporo stracił na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z nadwagą! Tylko że on wygląda, jakby nic się nie zmieniło. Z ubraniami czy bez, z hantlami czy bez nich, waga wciąż pokazuje tyle samo, jak gdyby otaczał go kokon nieważkości."

Mimo tej niesamowicie dziwnej anomalii, Scott zachowuje...
"Pewnego poranka zwykły mieszkaniec Castle Rock, Scot Carey, odkrywa, że sporo stracił na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z nadwagą! Tylko że on wygląda, jakby nic się nie zmieniło. Z ubraniami czy bez, z hantlami czy bez nich, waga wciąż pokazuje tyle samo, jak gdyby otaczał go kokon nieważkości."

Mimo tej niesamowicie dziwnej anomalii, Scott zachowuje zdrowy rozsądek i żyje zupełnie normalnie, jak gdyby nigdy nic. Z czasem zauważa, że waga spada coraz szybciej, a on sam, mimo pokaźnego brzucha wystającego spod koszulki i ociężałego wyglądu, za niedługo będzie lekki jak piórko - dosłownie.

Scott doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli to się nie zmieni, jego waga za jakiś czas osiągnie zero, ale... co wtedy się stanie i czy to w ogóle możliwe?

Ta historia jest jak najpiękniejsza bańka mydlana, jaką w życiu moglibyście zobaczyć. Opowiada o czymś tak niezwykłym, ulotnym, w przenośni i nie tylko - że nie sposób ubrać to w słowa.
King złapał w tej garstce stron nieuchwytne. Historia o przemijaniu, pogodzeniu się z własnym odchodzeniem z tego świata. Przynajmniej dla mnie. Zupełnie tak to odebrałam. Jeżeli masz mało czasu, zrób to, co człowiek jest w stanie zrobić najlepszego dla innych. Nie zamartwiaj się przez rzeczy na które nie masz wpływu, a po prostu daj się prowadzić losowi. W końcu co ma być, to będzie, prawda?

Jeżeli już czytaliście ten tytuł, musicie się ze mną zgodzić, że fajerwerki na nocnym niebie są przepięknym, melancholijnym widokiem. 🌌

Fantastycznie wykreowany pierwszoplanowy bohater, cała reszta będąca tłem podbijała moje emocje względem Scotta. To, co musiało się dziać w jego głowie przerasta pojęcie. Jestem zauroczona tą wspaniałą historią. King rzadko zawodzi i tak też było tym razem.

pokaż więcej

 
2018-11-24 12:50:20
Ma nowego znajomego: menatllyongchild
 
2018-10-23 07:40:45
Ma nowego znajomego: Gilbertwedel
 
2018-10-20 09:25:53
Ma nowego znajomego: ksiazkowymaniak
 
Moja biblioteczka
30 29 558
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (46)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd