Nikt naprawdę

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Nie byłem przy swojej śmierci. Naprawdę. Widok mojego martwego ciała stanowił dla mnie prawdziwy szok. Byłem przerażony, zagubiony, nie potrafiłem zrozumieć, co się, do kurwy nędzy, stało.....

"Nie byłem przy swojej śmierci. Naprawdę. Widok mojego martwego ciała stanowił dla mnie prawdziwy szok. Byłem przerażony, zagubiony, nie potrafiłem zrozumieć, co się, do kurwy nędzy, stało.."

Słowo, które według mnie najbardziej pasuje do tej książki to genialna. W czasie jej czytanie nie mogłam się od niej oderwać, akcja wciągnęła mnie i ani na chwilę nie nudziła. Postacie idealne, łatwo się wczuć w emocje głównego bohatera Jima True. Co się dzieję z człowiekiem po utracie ciała? Tego właśnie możemy dowiedzieć się i przeżyć to właśnie razem z Jimem. Po przeczytaniu inaczej myślę o niektórych sprawach. Polecam ją osobą, które lubią takie klimaty z pewnością was nie znudzi a na pewno zainteresuje.

"Myślę. Więc jestem?" James True

Reckless Bastard | 2013-03-26
Na półkach: Przeczytane, Herbert, James
Przeczytana: 01 listopada 2012

7/10 – BARDZO DOBRA

"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałbym być w pobliżu, kiedy to się stanie." – Woody Allen.

James True ma wszystko, czego mężczyzna w jego wieku chcieć może. Piękna żona, wspaniała córka, pieniądze i dobrze prosperująca, prowadzona wspólnie z dwoma przyjaciółmi, agencja reklamowa. Oprócz tego wszystkiego nasz bohater posiadł jeszcze jedną niebywałą umiejętność, otóż potrafi on opuszczać własne ciało i w eterycznej postaci podróżować po świecie z dala od swojej ziemskiej powłoki. Jakże wielkim zaskoczeniem i szokiem było dla niego odkrycie swojego martwego i brutalnie zmasakrowanego ciała po powrocie z jednej z takich wypraw. Wszystko wskazuje na to, że James padł ofiarą grasującego w Londynie seryjnego mordercy. Teraz zdezorientowany, błąkający się po mieście, będąc w zawieszeniu pomiędzy światami żywych i umarłych, wyrusza na poszukiwanie swego zabójcy. Śledztwo które prowadzi doprowadza go do zaskakujących odkryć. Odkryć których...

ZARAZA | 2012-04-10
Przeczytana: grudzień 2010

Lektura naprawdę ciekawa i pochłaniająca czytelnika :)
Akcja dynamiczna i zwrotna.
Język lekki, łatwy w odbiorze.
Ciekawi bohaterowie.
Fabułę ubarwią drastyczne sceny, dla mnie na plus.
Ciekawy pomysł na całość :) Polecam!

książek: 2057
Kuuuba | 2012-05-10
Przeczytana: 2011 rok

Ciekawy pomsł na fabułę.

Mad | 2013-10-23
Przeczytana: 21 października 2013

Choć książka jest opisywana jako horror, to jednak bać się nikt raczej nie powinien. Niemniej jednak pozycja ciekawa, oferująca dość unikalną możliwość obserwacji świata z perspektywy zmarłego. Sam pomysł i fabuła bardzo intrygujące i zdecydowanie wciągają, jednak z wykonaniem jest już nieco gorzej i jest kilka mankamentów, obok których ciężko mi przejść obojętnie. Irytują choćby ciągłe wstawki w nawiasach pojawiające się co chwilę - tak jakby autorowi zabrakło umiejętności, aby wpleść je zgrabnie w zwykły tekst. Do tego Hollywoodzkie zagrywki typu "zdążyłem w ostatniej chwili" czy "pojawiam się pod drzwiami, AKURAT aby podsłuchać to, co najważniejsze". Rozumiem, że dramatyzm jest pożadany w takich książkach, ale da się go też zrobić z klasą. Mogło być bardzo dobrze, a tak jest tylko solidnie.

dajs | 2011-09-16
Przeczytana: sierpień 2011

To pierwsza książka Herberta która przeczytałem i na pewno nie ostatnia. Ciekawy pomysł, fajnie prowadzona narracja i liczne niespodziewane zwroty akcji.

lustmary | 2013-09-02
Przeczytana: 2011 rok

Rewelacyjna powieść, nie do zapomnienia.

Nycza | 2010-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2010

Jak dla mnie świetna, nie nudzi, zaskakuje. część czytałam z zapartym tchem, mimo, że strasznie chciało mi się do łazienki.

zakończenie mądre, daje do myślenia.

redNails | 2012-08-27

Książka ciekawa nie można się doczekać co będzie dalej :D

Maria | 2013-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2013

,,Nie byłem przy swojej śmierci''.
Mogłabym uwielbiać tę książkę za samo to pierwsze zdanie.
Główny bohater umiera na samym początku. I nie chodzi tu o jakże klasyczny chwyt opowiadania opowieści od końca. Wyrażenie, że śmierć jest dopiero początkiem, jest w tym wypadku dosłowne.
Dalej jest tylko ciekawiej, bo jak tu spocząć w spokoju, kiedy cielesna powłoka została brutalnie zamordowana przez nieznanego sprawcę?

To jedna z tych książek od których ciężko mi się oderwać, nawet czytając ją po raz drugi. I choć można mieć pewne uwagi co do bohatera, rzygającego cukierkami ilekroć pomyśli o córeczce, czarno- charakterowego ,,i tak zginiesz, więc opowiem ci Jak Popełniłem Tę Zbrodnię'' czy też smrodka dydaktycznego, to jednak wciągający ogół przeważa nad drobnostkami.