Potwór

978-83-7595-160-8
Tomasz Fortuna
Chrześcijaństwo horror thriller

więcej Więcej

Można przeczytać tą książkę, ale wybór w świecie literatury jest tak ogromny, że z pewnością łatwo znajdzie się coś lepszego. Fabularnie dramatu nie ma, alejest przewidywalnie, zwrotów akcji niewiele, a thriller z tego mniej niż średni. Nie w moim guście, ale jak już wspomniałam- przeczytać można.

Frank Peretti - autor, który towarzyszy mi od nastoletnich lat. Jego książki kojarzyły mi się zawsze z wciągającą historią, niespodziewanymi zwrotami akcji, zjawiskami nie z tego świata, emocjami, które nie opuszczają mnie przez wiele dni a nawet tygodni.
Każda z jego książek ma jakieś przesłanie, które trafia do mnie bardziej lub mniej ale pozwala się zastanowić nad sobą....

Zdecydowanie nie jest to książka jedna z wielu. Nie jestem jedynie pewna czy to jej atut, czy też wręcz odwrotnie.

Już od samego początku książka w rewelacyjny sposób trzyma w napięciu. Autor tworzy nastrój grozy, tajemniczości. Ukazuje nieprzebrane połacie lasów i umieszcza w nich ludzi, którzy muszą walczyć o przetrwanie z tytułowym potworem. Kiedy Beck zostaje porwana...

Zawiodłam się na panu Perettim... Czy Bóg potrzebuje aż takich metod aby uwolnić człowieka od jego zahamowań?

Trudno ocenić to coś bo jako thriller jest nawet sprawnie i interesująco napisane. Suspens jak się patrzy, co zawsze się chwali. Jest jednak jeden podstawowy problem, który dyskwalifikuje całość i sprawia, ze powinno się od niej trzymać jak najdalej. Otóż pan Peretti jest religijnym fundamentalistą, który biblię rozumie dosłownie. A to znaczy, że jest, przepraszam za...

Jak dla mnie bardzo fajna książka. Ciekawa z nutką grozy (niestety tylko z początku)

Rewelacyjna powieść, trzymająca w napięciu i niepewności do końca, z zaskakującym rozwiązaniem. I skłaniająca do refleksji.

Książka bardzo mi się spodobała. Była inna, mniej oczywista i tak nietypowa w dobie młodzieżowych wampirów, wilkołaków i innych "dziwolągów".
Nie przeszkadzały mi wątki religijne w tej książce. Każdy je może inaczej odebrać i stwierdzić, że np. przeszkadzały, a ja uważam że wypełniły treść.

• Chcę w prezencie
  • Horror