Kontrakt z Bogiem

Contrato con dios
978-83-7508-218-0
Mosad, Watykan, religia
Pistacia

Tajemniczy multimilioner finansuje ekspedycję na jordańską pustynię, której celem jest odkrycie Arki zawierającej Prawo Dwunastu Tablic. Ekipie towarzyszy Andrea, hiszpańska dziennikarka, która liczy na obiecany na wyłączność sensacyjny reportaż. W skład załogi „Ekspedycji Mojżesza” wchodzą również przedstawiciele Mosadu, tajnych służb Watykanu i pewien terrorysta, którego nienawiść może...

W skład załogi „Ekspedycji Mojżesza” wchodzą również przedstawiciele Mosadu, tajnych służb Watykanu i pewien terrorysta, którego nienawiść może mieć niszczycielską moc.
Kolejny trzymający w napięciu thriller autora Szpiega Boga (Wydawnictwo Sonia Draga, 2006), opublikowanego w ponad 40 krajach i wydanego nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy.

[opis wydawcy]

i TO JEST TO! Uparłam się przeczytać wszystkie dostępne książki autora, poszukując równie fenomenalnej lektury jak "Legenda o Złodzieju z Sewilli". I w końcu, po dwóch całkiem dobrych, ale nie rewelacyjnych sensacjach, trafiłam w samo sedno. Książka jest zupełnie inna od Złodzieja, jest to zdecydowanie książka kryminalno-sensacyjna z otarciem, dość mocnym, o kwestie religii i wiary - co w dzisiejszym świecie czyni ją pozycją o tematyce mocno aktualnej, niestety. Dość wyraźnie pokazuje, jak destrukcyjna jest obsesyjna wiara i jakie konsekwencje może przynieść. Dobrze, że jest to fikcja literacka i byłoby bardzo dobrze, gdyby tą fikcją pozostała.
Wróćmy zatem do samej książki:
- Pióro wyśmienite, jak zawsze. (doceńmy też tłumacza - panią Danutę Kałużę - niejednokrotnie bowiem dobry tłumacz potrafi podnieść walory tekstu, a zły zniweczyć starania najlepszego autora)
- świetnie poprowadzona akcja, pomimo (a może dzięki temu) że akcja powieści toczy się w kilku krajach w kilku okresach...

mala31a | 2017-11-14

Szybko poszło, ale czemu urwała się w takim momencie?

Dariusz | 2017-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2017

Kolej ciekawa historia związana tym razem Arką Przymierza, Wyprawa do Jordanii w okolice Al-Mudawwary. Odnaleźć skarb, który został dobrze ukryty przez Jeremiasza. Anthony Fowler i Andrea Otero znane dwie postacie, którymi spotkałem się już wcześnie w innej książce.
Nie każdemu podoba się pomysł odnalezienia arki, bo może zaburzyć ład świata i spowodować wojnę. Terroryści muzułmańscy chcą też mieć arkę, żeby móc szantażować i zemścić się na Izraelu. Ekspedycja ma mało czasu, bo ma tylko miesiąc a czas szybko ucieka. Juan Gomez- Jurado dobrze pisze ma pomysł żeby pomieszać fikcję z historią i wychodzi dobra książka

czytamcałyczas | 2016-06-28

Jestem dzikim fanem ( jest ktoś taki ?) takich książek.
Spiski,międzynarodowy organizację ;-D
Poszukiwacze,tu Arki Przymierza.Która,jest ( w tej książce),na terenie Jordanii.
Mamy istny kocioł,bohaterów.
Żydowska lekarka,hiszpańska dziennikarka.
Muzułmańscy terroryści,dużo strzelaniny.
Jadowite mrówki.
Jednym słowem,dla mnie superaśno.

gwiazdka | 2016-06-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Początkowo czułam opór materii, potem przywykłam do stylu i było już lżej. Książka nie jest jakoś wybitna, nawet miedzy sensacyjno- przygodowymi powieściami niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ot przeciętne czytadło z mało sympatycznymi bohaterami, z niewielką dawką zaskoczenia, autor zbyt szybko wyjaśniał poszczególne zagadki. Można przeczytać, ale nie należy mieć zbyt wygórowanych wymagań.

luelle | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Dobra, bo: połączenie języka literackiego z potocznym jest tu, według mnie, odpowiednie; narrator stopniuje napięcie; bohaterowie są wiarygodni psychologicznie; zwroty akcji pojawiają się z właściwą częstotliwością. Jako powieść sensacyjno-przygodowa - może być, choć niektóre wątki mnie irytowały. Co za ulga, że autor nie próbuje naśladować Dana Browna, choć to przecież takie łatwe...

Agnieszka | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Czyta się bardzo szybko. Akcja rozwija się dynamicznie, z jednej wchodzi się w drugą. Jednak spodziewałam się po niej trochę więcej. Była zbyt powierzchowna.

Jola | 2014-08-31
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Całkiem niezła historia dotycząca poszukiwania Arki Przymierza. Nie ma zbędnych wątków a to co się wydaje na początku powieści kilkoma epizodami w pewnym momencie łączy się w całość. Przyjemnie i szybko się czyta. Rozczarowuje jednak zakończenie. Mimo to polecam przeczytać, autor potrafi jednak zaciekawić i do końca trzyma w napięciu.

Łukasz | 2014-08-12
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Książkę czyta się bardzo szybko, dlaczego? Bo trudno się oderwać. Początkowo ciężko połapać się co jest głównym problemem, z czasem wiele (naprawdę wiele), pozornie osobnych historii łączy się w logiczną całość. Autor zupełnie nie męczy czytelnika ani jednym zbędnym rozdziałem, wszystko dzieje się dynamicznie. Ciekawe połączenie historii, legendy, religii, czasów współczesnych, problemu terroryzmu, służb specjalnych, a także dobrze pomyślanej intrygi.

Agro | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Pozycja przygodowo-sensacyjna z modnymi wątkami religijnymi , historycznymi i tajemniczym skarbem w tle . Dobra książka na jeden wieczór kiedy trzeba przeczytać coś lekkiego. I więcej się nie spodziewajmy . Owszem trochę się dzieje , bywa dynamicznie ,fragmentami byłem nawet dobrze zainteresowany akcją ale nie ma się co oszukiwać autor nie jest wybitnym pisarzem , widać to w dużej schematyczności , płaskich postaciach ,w budowie dialogów , opisów itp. Fajne pomysły , parę dobrych rozdziałów to trochę dla mnie za mało. Czytałem o wiele lepsze książki z podobnej kategorii .