Kontrakt z Bogiem

Contrato con dios
978-83-7508-218-0
Mosad, Watykan, religia
Pistacia

Tajemniczy multimilioner finansuje ekspedycję na jordańską pustynię, której celem jest odkrycie Arki zawierającej Prawo Dwunastu Tablic. Ekipie towarzyszy Andrea, hiszpańska dziennikarka, która liczy na obiecany na wyłączność sensacyjny reportaż. W skład załogi „Ekspedycji Mojżesza” wchodzą również przedstawiciele Mosadu, tajnych służb Watykanu i pewien terrorysta, którego nienawiść może...

W skład załogi „Ekspedycji Mojżesza” wchodzą również przedstawiciele Mosadu, tajnych służb Watykanu i pewien terrorysta, którego nienawiść może mieć niszczycielską moc.
Kolejny trzymający w napięciu thriller autora Szpiega Boga (Wydawnictwo Sonia Draga, 2006), opublikowanego w ponad 40 krajach i wydanego nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy.

[opis wydawcy]

gwiazdka | 2016-06-06
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Początkowo czułam opór materii, potem przywykłam do stylu i było już lżej. Książka nie jest jakoś wybitna, nawet miedzy sensacyjno- przygodowymi powieściami niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ot przeciętne czytadło z mało sympatycznymi bohaterami, z niewielką dawką zaskoczenia, autor zbyt szybko wyjaśniał poszczególne zagadki. Można przeczytać, ale nie należy mieć zbyt wygórowanych wymagań.

wiejskifilozof | 2016-06-28

Jestem dzikim fanem ( jest ktoś taki ?) takich książek.
Spiski,międzynarodowy organizację ;-D
Poszukiwacze,tu Arki Przymierza.Która,jest ( w tej książce),na terenie Jordanii.
Mamy istny kocioł,bohaterów.
Żydowska lekarka,hiszpańska dziennikarka.
Muzułmańscy terroryści,dużo strzelaniny.
Jadowite mrówki.
Jednym słowem,dla mnie superaśno.

Agro | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Pozycja przygodowo-sensacyjna z modnymi wątkami religijnymi , historycznymi i tajemniczym skarbem w tle . Dobra książka na jeden wieczór kiedy trzeba przeczytać coś lekkiego. I więcej się nie spodziewajmy . Owszem trochę się dzieje , bywa dynamicznie ,fragmentami byłem nawet dobrze zainteresowany akcją ale nie ma się co oszukiwać autor nie jest wybitnym pisarzem , widać to w dużej schematyczności , płaskich postaciach ,w budowie dialogów , opisów itp. Fajne pomysły , parę dobrych rozdziałów to trochę dla mnie za mało. Czytałem o wiele lepsze książki z podobnej kategorii .

luelle | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Dobra, bo: połączenie języka literackiego z potocznym jest tu, według mnie, odpowiednie; narrator stopniuje napięcie; bohaterowie są wiarygodni psychologicznie; zwroty akcji pojawiają się z właściwą częstotliwością. Jako powieść sensacyjno-przygodowa - może być, choć niektóre wątki mnie irytowały. Co za ulga, że autor nie próbuje naśladować Dana Browna, choć to przecież takie łatwe...

Isadora | 2010-10-14
Przeczytana: 14 października 2010

Ciekawa,pełna akcji książka,aczkolwiek jest to akcja przewidywalna.Niespecjalnie wyróżnia się spomiędzy powieści o podobnej tematyce - chociaż czyta się jednym tchem.
Tajemniczy żydowski multimilioner organizuje ekspedycję na jordańską pustynię.Bierze w niej udział grupa specjalnie wyselekcjonowanych uczestników - od profesora archeologii biblijnej poprzez mały oddział najemników po dziennikarkę,która ma udokumentować całą wyprawę.Nie brakuje tu nawet bardzo tajemniczego wysłannika tajnych służb watykańskich...I chociaż ekspedycja została przygotowana z wielką starannoscią i dbałością o szczegóły,wkrótce sprawy zaczynają się komplikować...
Książka z pewnością jest doskonałym materiałem na hollywoodzki hit; nie brak tu arabskich terrorystów,strzelaniny,retrospekcji z wojennej przeszłości zleceniodawcy całego przedsięwzięcia ; oczywiście jest także wątek miłosny,choć dość nietypowy.A wszystko to okraszone biblijnym sosem.Brakowało mi jednak jakiejś głębi ; przemyślenia bohaterów...

Łukasz | 2014-08-12
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Książkę czyta się bardzo szybko, dlaczego? Bo trudno się oderwać. Początkowo ciężko połapać się co jest głównym problemem, z czasem wiele (naprawdę wiele), pozornie osobnych historii łączy się w logiczną całość. Autor zupełnie nie męczy czytelnika ani jednym zbędnym rozdziałem, wszystko dzieje się dynamicznie. Ciekawe połączenie historii, legendy, religii, czasów współczesnych, problemu terroryzmu, służb specjalnych, a także dobrze pomyślanej intrygi.

Jola | 2014-08-31
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Całkiem niezła historia dotycząca poszukiwania Arki Przymierza. Nie ma zbędnych wątków a to co się wydaje na początku powieści kilkoma epizodami w pewnym momencie łączy się w całość. Przyjemnie i szybko się czyta. Rozczarowuje jednak zakończenie. Mimo to polecam przeczytać, autor potrafi jednak zaciekawić i do końca trzyma w napięciu.

Rose | 2013-06-22
Przeczytana: 24 lipca 2012

Naprawdę zaskakująca, pozostajaca tajemnicą aż do ostatniego rozdziału. Zachacza o tematy zwiazane z różnicami religijnymi, o granicę między dobrem a złem. Gwałtowne zwroty akcji składają się w spójna, logiczną całość. Warto po nią siegnąć nie tylko po to, aby przeczytać świetną historię napisaną w świetnym stylu, ale i uświadomić sobie jak bardzo prawdziwe są niesione przez nią wartości.

Agnieszka | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Czyta się bardzo szybko. Akcja rozwija się dynamicznie, z jednej wchodzi się w drugą. Jednak spodziewałam się po niej trochę więcej. Była zbyt powierzchowna.

książek: 2006
janka_agh | 2011-05-16
Na półkach: Przeczytane, Przygodowe
Przeczytana: 14 maja 2011

Wartka akcja, dobry pomysł: grupa specjalistów z różnych dziedzin odnajduje Arkę Przymierza. Brzmi banalnie, ale takie nie jest.