Dariusz 
31 lat, mężczyzna, Wrocław, status: Czytelnik, dodał: 3 książki, ostatnio widziany 13 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-15 21:50:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka opisuje losy ludzi, którzy zostali wywiezieni wgłąb Związku Radzieckiego. Syberia obnażała godność ludzką. Pukanie do drzwi w nocy, zabrać to co najważniejsze i długa podróż bydlęcych wagonach. Piekło tak można określić traktowanie Polaków na Syberii. Część pozostała tam na zawsze, tym co udało się wrócić też nie było lepiej. Ustrój w Polsce potrafił zniszczyć człowieka.
Smutne losy,...
Książka opisuje losy ludzi, którzy zostali wywiezieni wgłąb Związku Radzieckiego. Syberia obnażała godność ludzką. Pukanie do drzwi w nocy, zabrać to co najważniejsze i długa podróż bydlęcych wagonach. Piekło tak można określić traktowanie Polaków na Syberii. Część pozostała tam na zawsze, tym co udało się wrócić też nie było lepiej. Ustrój w Polsce potrafił zniszczyć człowieka.
Smutne losy, lecz prawdziwe, każdy myślał o przetrwaniu. Książka daje dużo do myślenia o ludziach, którzy przeżyli piekło.

pokaż więcej

 
2018-12-17 09:25:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Nie było mocnych na Polskę w tamtym okresie. Z jednej strony trzeba być dumny z swojej historii. Imperium Polskie rozrastało się w każdą stronę. Rzeczpospolita była potęgą i każdy musiał się liczyć w europie z nami. Lecz przyszły czasy, że zlekceważyliśmy kołatanie barbarzyńców do swoich bram. Każde imperium ma początek i koniec tak stało się z Polską. Ciężko prysło, łatwo poszło takie są... Nie było mocnych na Polskę w tamtym okresie. Z jednej strony trzeba być dumny z swojej historii. Imperium Polskie rozrastało się w każdą stronę. Rzeczpospolita była potęgą i każdy musiał się liczyć w europie z nami. Lecz przyszły czasy, że zlekceważyliśmy kołatanie barbarzyńców do swoich bram. Każde imperium ma początek i koniec tak stało się z Polską. Ciężko prysło, łatwo poszło takie są dzieje naszego kraju. Fajnie czyta się o podbojach i jak daleko sięgała Polska. Zabrakło konsekwencji do utrzymania ziem. Zła polityka pchnęła kraj do zaborów. Lecz historii nie da się wymazać i musi być na mapie europy miejsce dla Polski, szkoda że taka okrojona.

pokaż więcej

 
2018-11-29 00:58:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

10 kwietnia 2010 sobota samolot prezydencki wraz całą załogą rozbija się w Smoleńsku. Dzień ten przejdzie do historii jako tragedia narodowa, bo ginie elita narodowa. I co dalej dzieje się ?. Różne spekulacje, spisek każdy ma inną tezę. Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się co naprawdę spowodowało katastrofę samolotu. Wiele komisji było, fałszowanie dowodów, prawda nie może ujrzeć światła... 10 kwietnia 2010 sobota samolot prezydencki wraz całą załogą rozbija się w Smoleńsku. Dzień ten przejdzie do historii jako tragedia narodowa, bo ginie elita narodowa. I co dalej dzieje się ?. Różne spekulacje, spisek każdy ma inną tezę. Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się co naprawdę spowodowało katastrofę samolotu. Wiele komisji było, fałszowanie dowodów, prawda nie może ujrzeć światła dziennego. Prawda może zburzyć ład świata i jest niewygodna. Autor pisze o wszystkim o mafii rosyjskiej, o ludziach którzy tworzą firmy i lepiej nie wchodzić im w paradę. Ciekawe są spostrzeżenia o Gazpromie, który robi co chce w europie. Lata mijają, Rosjanie dalej trzymają wrak, Polski rząd oddał śledztwo Rosjanom, bo bał się ich lub wiedział że takim graczem nic się nie da ugra. Każdy ma swoją tezę ile ludzi tyle będzie teorii spiskowych.

pokaż więcej

 
2018-11-15 18:59:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Bestiariusz (tom 2) | Seria: Legendarz

Jak przeczytałem pierwszą część, to obowiązkowo musiałem sięgnąć po drugą i nie żałuje tego. Książka jest rozbudowana więcej jest duchów, demonów, którzy czynili dobro i zło. Ludzie zawsze umieli wszystko wytłumaczyć. Ich wiara w duchy była bardzo mocna klęski, urodzaje i sukcesy sprawiały różne duchy. Temat oczywiście jest nie wyczerpany. Książka posiada opis i rysunek każdego demona. Od gór... Jak przeczytałem pierwszą część, to obowiązkowo musiałem sięgnąć po drugą i nie żałuje tego. Książka jest rozbudowana więcej jest duchów, demonów, którzy czynili dobro i zło. Ludzie zawsze umieli wszystko wytłumaczyć. Ich wiara w duchy była bardzo mocna klęski, urodzaje i sukcesy sprawiały różne duchy. Temat oczywiście jest nie wyczerpany. Książka posiada opis i rysunek każdego demona. Od gór aż po morza, na ziemi jak i powietrzu były demony. Lubię czytać o starych wierzeniach ludzi, którzy zamieszkiwali te ziemie.

pokaż więcej

 
2018-11-01 14:37:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Legendarz

Wierzenia naszych przodków, wzbudza dziś duże zainteresowanie, chętnie sięgamy by dowiedzieć się jak żyli i co wierzyli. Bestiariusz opowiada o wierzeniach i magii, zawsze mieli na wszystko wytłumaczenie na klęski, na urodzaj na szum wiatru, na rechot żab. Zanikają i zostają wyparte z naszej kultury. Mało jest książek i mało się wspomina w szkole. Książka dobrze opisana, nie potrzeba długich... Wierzenia naszych przodków, wzbudza dziś duże zainteresowanie, chętnie sięgamy by dowiedzieć się jak żyli i co wierzyli. Bestiariusz opowiada o wierzeniach i magii, zawsze mieli na wszystko wytłumaczenie na klęski, na urodzaj na szum wiatru, na rechot żab. Zanikają i zostają wyparte z naszej kultury. Mało jest książek i mało się wspomina w szkole. Książka dobrze opisana, nie potrzeba długich i męczących opisów, są obrazki duchów, diabłów zjaw jak wyglądali. Muszę zgodzić się z autorem że nasi przodkowie kochali niesamowite opowieści. Nie ma co porównywać do dzisiejszej fantastyki, bo się chowa. Polecam dla każdego, kto lubi legendy i opowieści. Trzeba czytać i się potem w nocy nie bać.

pokaż więcej

 
2018-10-29 17:20:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wspomnienia córki Anny Anders- Nowakowskiej o ojcu Władysławie Andersie. Generale, który wyprowadził wojsko z ZSRR i walczył pod Monte Casino.
Książka głównie skupia się głównie na życiu autorki i jej życiu.

 
Moja biblioteczka
277 262 1119
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd