Wodny labirynt

religia, tajemnica, historia
typ
papier
Ag2S
6,21 (71 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Porywający thriller historyczny! Afdera Brookes, młoda, błyskotliwa historyczka i archeolog, otrzymała w spadku po babci klucz otwierający American Bank, w której przechowywany jest antyczny manuskrypt. Z pomocą Maximiliana Kronauera, księdza jezuity, kobieta rozpoczyna podróż od Zurychu przez Kair, Aleksandrię, Genewę, Hong Kong aż po Wenecję w poszukiwaniu znaczenia tajemniczego...

Porywający thriller historyczny!

Afdera Brookes, młoda, błyskotliwa historyczka i archeolog, otrzymała w spadku po babci klucz otwierający American Bank, w której przechowywany jest antyczny manuskrypt. Z pomocą Maximiliana Kronauera, księdza jezuity, kobieta rozpoczyna podróż od Zurychu przez Kair, Aleksandrię, Genewę, Hong Kong aż po Wenecję w poszukiwaniu znaczenia tajemniczego dokumentu... Tymczasem kardynał Lienart z Watykanu robi wszystko, by prawda zawarta w rękopisie nigdy nie wyszła na jaw. Co by się stało, gdyby początki chrześcijaństwa wyglądały inaczej, niż nam mówiono?

[opis wydawcy]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Niezły thriller , dotyczący głównie Ewangelii wg.Judasza oraz starań za wszelką ceną Watykanu, by nie dotarł do opinii publicznej. Ciekawa powieść ,dobrze i szybko się czyta.

Mavericus | 2011-09-14
Przeczytana: 14 września 2011

Książki Erica Frattiniego zarówno Szpiedzy papieża, a także Wodny labirynt posiadają jeden wspólny mianownik. Są doskonale przygotowane pod względem tła historycznego, fabuły, wątków kryminalnych. Autor jest jednym z nielicznych, który opisuje epizody tak, że przechodzą ciarki po plecach. Nie mogłem sobie odmówić przyjemności przeczytania powieści Wodny Labirynt, gdyż ten pisarz to marka i gwarancja dobrej literatury. Nawiązując do treści książki koniecznie zaznaczyć zarys wszystkich wydarzeń, których ilość i tempo przyprawiają o zawrót głowy.
Afdera i Assal Brooks straciły rodziców, gdy były jeszcze dziećmi. Przygarnęła ich babcia Crescentia Brooks, znawczyni papirusów i antyków. W latach siedemdziesiątych w jej ręce trafia bardzo stara kopia rzekomo Ewangelii według Judasza. Podejmując się jej renowacji i tłumaczenia doprowadza do tajemniczych śmierci osób, które miały styczność z ową enigmatycznym papirusem. Ginie pośrednik Bountos, rodzice Afder i Assal. Po tym, gdy Afdera...

Joanna_kalio | 2010-09-04
Przeczytana: 04 września 2010

W Wenecji mieszka pewna starsza pani, miłośniczka sztuki, wychowująca dwie wnuczki. Krótko przed śmiercią wzywa jedną z nich do siebie i prosi o wydobycie ze skrytki w małym banku w małym amerykańskim miasteczku pewnego depozytu. Wkrótce umiera. Wnuczka jedzie do USA, przywozi depozyt, a wokół niej zaczynają ginąć ludzie.

Tak mnie więcej zaczyna się dość ciekawa historia.
Książkę tę należałoby ocenić w dwóch płaszczyznach i nie będzie to ocena jednakowa. Bardzo dobrą ocenę, a wręcz rewelacyjną wystawiłabym za przygotowanie merytoryczne autora. Podaje fakty z historii, które są do sprawdzenia - jak wyglądały krucjaty, osoba króla Ludwika IX jest również tu wspomniana ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi jego wyprawy krzyżowej. Jestem pełna podziwu, jeśli chodzi o zebranie materiału dotyczącego poszukiwań różnych antyków i tajemniczych ksiąg, listów. Doskonałe opisanie Wenecji - nie sądzę, żeby autorowi chciało się zmyślać w tym względzie, bo przecież wszystko jest do sprawdzenia i...

ksiazkoholiczka94 | 2013-12-23
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Książka, z którą wiązałam duże nadzieje, po jej zakończeniu mam mieszane uczucia.
Pomysł autora był trafiony, fabuła naprawdę ciekawa i wciągająca, jest to jedna z tych książek od których nie możesz się oderwać, póki nie skończysz rozdziału.
Jednak ma też kilka "ale"
1. Długi wstęp. Zanim fabuła się rozwinęła minęło jakieś 100 stron, i przez ten czas wielokrotnie walczyłam sama ze sobą, żeby nie zamknąć książki i nie oddać jej następnego dnia do biblioteki. Jednak watro przebrnąć przez ten przydługi początek, gdyż później akcja rozwija się w szybkim tempie.
2. Język i styl. Po przeczytaniu dzieł Browna i Cobena trochę rozczarował mnie styl w jakim pisze Frattini, pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to: "Frattini mistrzem pióra nie jest" momentami miałam wrażenie, że autor nie może sprostać wymyślonej przez samego siebie koncepcji, co w niektórych momentach wybitnie rzuca się w oczy. Czytając niektóre rozdziały myślałam: "Szkoda, szkoda, że to on napisał tę książkę, bo gdyby...

auraya89 | 2011-05-02

O ile autor wspaniale opisał świat przedstawiony, to jeśli chodzi o fabułę - nie postarał się zbytnio. Przed zbyt dużą przewidywalność zdarzeń książka wiele traci. Schematyczne postacie. Czytelnik nie zostanie zauroczony, a szkoda, bo zaczynało się bardzo ciekawie.

monika | 2011-12-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Czyta się nieźle, ale.... właśnie czegoś zabrakło, może odrobinę tajemniczości, może za bardzo przewidywałam co będzie. Dla niewymagających w sam raz na jesienne wieczory.

demee | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Nieźle się czyta jako tak, natomiast pierwsze skojarzenie po skończeniu - średnia kopia Dana Browna. Jeśli rozgryzam kim jest tajemniczy Archanioł jeszcze przed połową książki, to słabiutko... Brown potrafi zaskoczyć, tutaj wszystko idzie gładko i tym dobrym i tym złym bohaterom.

doobranocka | 2012-12-20

"Wodny labirynt" to książka, z wiodącym tematem początków chrześcijaństwa. Jest ciekawa zarówno pod względem akcji, której nie brakuje jak i samego przewodniego tematu. Jednym z minusów jest to, że fabułę łatwo jest przewidzieć, chociaż nie odbiera to radosci z czytania. Autor ewidentnie postawił wszystkie karty na tło historyczne, co moim zdaniem wyszło doskonale. Dowiedziałam się o wielu ciekawych wydarzeniach z historii nie męcząc się nad tym. bo miało to duże znaczenie dla rozwikłania zagadki.
Jeden element był dla mnie wyjątkowo zaskakujący i dużo czasu poświeciłam aby ten wątek pogłębić, co napewno jest plusem tej książki. :) dla tych co czytali oczywiscie epilog jest takim ciekawym tematem do reflekcji.

ZAPRASZAM NA BLOGA: http://istnieje-by-czytac.blogspot.com !

lillyin | 2013-01-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011

Klasyczna historia wielkiej tajemnicy zagrażającej losom świata i watykańskiego bractwa, chcącego tę tajemnicę na wieki pogrzebać. Niestety pomysł wtórny. Styl autora też nie jest powalający, chociaż czytelny. Książka jest znośna, jednak do prawdziwie wciągających opowieści jej daleko. Czyta się łatwo, ot taka niewymagająca rozrywka, która jednak nie zapada w pamięć na tyle, żeby do niej wracać.

Duży plus należy się za dobre przygotowanie merytoryczne (tło historyczne), jednak na tym większe zalety tej pozycji kończą się.

Ana | 2014-11-27

Ciekawa lektura dla tych, którzy lubią kryminały.
Filarem tej książki jest przeszłość historyczna, zresztą bardzo dobrze naszkicowana, ale nie mogłabym nazwać tego ‘dziełem historycznym’.
Łacińskie wyrażenia uzupełniają całość i są interesującym dodatkiem.
Osobiście najbardziej podobał mi się punkt widzenia autora na Watykan, daje dużo do myślenia.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica