Lubimyczytać.pl to:

religia, tajemnica, historia
typ
papier
Ag2S
6.31 (52 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Porywający thriller historyczny! Afdera Brookes, młoda, błyskotliwa historyczka i archeolog, otrzymała w spadku po babci klucz otwierający American Bank, w której przechowywany jest antyczny manuskrypt. Z pomocą Maximiliana Kronauera, księdza jezuity, kobieta rozpoczyna podróż od Zurychu przez Kair, Aleksandrię, Genewę, Hong Kong aż po Wenecję w poszukiwaniu znaczenia tajemniczego dokumentu... Ty...

Porywający thriller historyczny!

Afdera Brookes, młoda, błyskotliwa historyczka i archeolog, otrzymała w spadku po babci klucz otwierający American Bank, w której przechowywany jest antyczny manuskrypt. Z pomocą Maximiliana Kronauera, księdza jezuity, kobieta rozpoczyna podróż od Zurychu przez Kair, Aleksandrię, Genewę, Hong Kong aż po Wenecję w poszukiwaniu znaczenia tajemniczego dokumentu... Tymczasem kardynał Lienart z Watykanu robi wszystko, by prawda zawarta w rękopisie nigdy nie wyszła na jaw. Co by się stało, gdyby początki chrześcijaństwa wyglądały inaczej, niż nam mówiono?

[opis wydawcy]

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Mavericus | 2011-09-14
Przeczytana: 14 września 2011

Książki Erica Frattiniego zarówno Szpiedzy papieża, a także Wodny labirynt posiadają jeden wspólny mianownik. Są doskonale przygotowane pod względem tła historycznego, fabuły, wątków kryminalnych. Autor jest jednym z nielicznych, który opisuje epizody tak, że przechodzą ciarki po plecach. Nie mogłem sobie odmówić przyjemności przeczytania powieści Wodny Labirynt, gdyż ten pisarz to marka i gwarancja dobrej literatury. Nawiązując do treści książki koniecznie zaznaczyć zarys wszystkich wydarzeń, których ilość i tempo przyprawiają o zawrót głowy.
Afdera i Assal Brooks straciły rodziców, gdy były jeszcze dziećmi. Przygarnęła ich babcia Crescentia Brooks, znawczyni papirusów i antyków. W latach siedemdziesiątych w jej ręce trafia bardzo stara kopia rzekomo Ewangelii według Judasza. Podejmując się jej renowacji i tłumaczenia doprowadza do tajemniczych śmierci osób, które miały styczność z ową enigmatycznym papirusem. Ginie pośrednik Bountos, rodzice Afder i Assal. Po tym, gdy Afdera jest p...

Joanna_kalio | 2010-09-04
Przeczytana: 04 września 2010

W Wenecji mieszka pewna starsza pani, miłośniczka sztuki, wychowująca dwie wnuczki. Krótko przed śmiercią wzywa jedną z nich do siebie i prosi o wydobycie ze skrytki w małym banku w małym amerykańskim miasteczku pewnego depozytu. Wkrótce umiera. Wnuczka jedzie do USA, przywozi depozyt, a wokół niej zaczynają ginąć ludzie.

Tak mnie więcej zaczyna się dość ciekawa historia.
Książkę tę należałoby ocenić w dwóch płaszczyznach i nie będzie to ocena jednakowa. Bardzo dobrą ocenę, a wręcz rewelacyjną wystawiłabym za przygotowanie merytoryczne autora. Podaje fakty z historii, które są do sprawdzenia - jak wyglądały krucjaty, osoba króla Ludwika IX jest również tu wspomniana ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi jego wyprawy krzyżowej. Jestem pełna podziwu, jeśli chodzi o zebranie materiału dotyczącego poszukiwań różnych antyków i tajemniczych ksiąg, listów. Doskonałe opisanie Wenecji - nie sądzę, żeby autorowi chciało się zmyślać w tym względzie, bo przecież wszystko jest do sprawdzenia i każ...

Sandra | 2013-12-23
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Książka, z którą wiązałam duże nadzieje, po jej zakończeniu mam mieszane uczucia.
Pomysł autora był trafiony, fabuła naprawdę ciekawa i wciągająca, jest to jedna z tych książek od których nie możesz się oderwać, póki nie skończysz rozdziału.
Jednak ma też kilka "ale"
1. Długi wstęp. Zanim fabuła się rozwinęła minęło jakieś 100 stron, i przez ten czas wielokrotnie walczyłam sama ze sobą, żeby nie zamknąć książki i nie oddać jej następnego dnia do biblioteki. Jednak watro przebrnąć przez ten przydługi początek, gdyż później akcja rozwija się w szybkim tempie.
2. Język i styl. Po przeczytaniu dzieł Browna i Cobena trochę rozczarował mnie styl w jakim pisze Frattini, pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to: "Frattini mistrzem pióra nie jest" momentami miałam wrażenie, że autor nie może sprostać wymyślonej przez samego siebie koncepcji, co w niektórych momentach wybitnie rzuca się w oczy. Czytając niektóre rozdziały myślałam: "Szkoda, szkoda, że to on napisał tę książkę, bo gdyby taką...

Niezły thriller , dotyczący głównie Ewangelii wg.Judasza oraz starań za wszelką ceną Watykanu, by nie dotarł do opinii publicznej. Ciekawa powieść ,dobrze i szybko się czyta.

auraya89 | 2011-05-02

O ile autor wspaniale opisał świat przedstawiony, to jeśli chodzi o fabułę - nie postarał się zbytnio. Przed zbyt dużą przewidywalność zdarzeń książka wiele traci. Schematyczne postacie. Czytelnik nie zostanie zauroczony, a szkoda, bo zaczynało się bardzo ciekawie.

monika | 2011-12-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 15 listopada 2011

Czyta się nieźle, ale.... właśnie czegoś zabrakło, może odrobinę tajemniczości, może za bardzo przewidywałam co będzie. Dla niewymagających w sam raz na jesienne wieczory.

doobranocka | 2012-12-20

"Wodny labirynt" to książka, z wiodącym tematem początków chrześcijaństwa. Jest ciekawa zarówno pod względem akcji, której nie brakuje jak i samego przewodniego tematu. Jednym z minusów jest to, że fabułę łatwo jest przewidzieć, chociaż nie odbiera to radosci z czytania. Autor ewidentnie postawił wszystkie karty na tło historyczne, co moim zdaniem wyszło doskonale. Dowiedziałam się o wielu ciekawych wydarzeniach z historii nie męcząc się nad tym. bo miało to duże znaczenie dla rozwikłania zagadki.
Jeden element był dla mnie wyjątkowo zaskakujący i dużo czasu poświeciłam aby ten wątek pogłębić, co napewno jest plusem tej książki. :) dla tych co czytali oczywiscie epilog jest takim ciekawym tematem do reflekcji.

ZAPRASZAM NA BLOGA: http://istnieje-by-czytac.blogspot.com !

lillyin | 2013-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam

Klasyczna historia wielkiej tajemnicy zagrażającej losom świata i watykańskiego bractwa, chcącego tę tajemnicę na wieki pogrzebać. Niestety pomysł wtórny. Styl autora też nie jest powalający, chociaż czytelny. Książka jest znośna, jednak do prawdziwie wciągających opowieści jej daleko. Czyta się łatwo, ot taka niewymagająca rozrywka, która jednak nie zapada w pamięć na tyle, żeby do niej wracać.

Duży plus należy się za dobre przygotowanie merytoryczne (tło historyczne), jednak na tym większe zalety tej pozycji kończą się.

Pomysł fajny, wiedza historyczna ogromna, ale fabuła płytka i miałka, postacie schematyczne.
W sumie byłabym rozczarowana, gdyby nie Maxymilian Kronauer. Chociaż jeden element w całej historii mnie zaskoczył. Dobre i to...

dudqa | 2012-03-31
Przeczytana: 31 marca 2012

Znakomita opowieść, trzymająca w napięciu opowiadające historię Ewangelii wg Judasza oraz połączonego z nią listu tajemniczego Eliezera, całość bardzo trzymająca w napięciu i niezwykle ciekawa.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto