tłumaczenie
El Laberinto del Agua
978-83-7648-409-9
religia, tajemnica, historia
Ag2S

Porywający thriller historyczny! Afdera Brookes, młoda, błyskotliwa historyczka i archeolog, otrzymała w spadku po babci klucz otwierający American Bank, w której przechowywany jest antyczny manuskrypt. Z pomocą Maximiliana Kronauera, księdza jezuity, kobieta rozpoczyna podróż od Zurychu przez Kair, Aleksandrię, Genewę, Hong Kong aż po Wenecję w poszukiwaniu znaczenia tajemniczego...

Porywający thriller historyczny!

Afdera Brookes, młoda, błyskotliwa historyczka i archeolog, otrzymała w spadku po babci klucz otwierający American Bank, w której przechowywany jest antyczny manuskrypt. Z pomocą Maximiliana Kronauera, księdza jezuity, kobieta rozpoczyna podróż od Zurychu przez Kair, Aleksandrię, Genewę, Hong Kong aż po Wenecję w poszukiwaniu znaczenia tajemniczego dokumentu... Tymczasem kardynał Lienart z Watykanu robi wszystko, by prawda zawarta w rękopisie nigdy nie wyszła na jaw. Co by się stało, gdyby początki chrześcijaństwa wyglądały inaczej, niż nam mówiono?

[opis wydawcy]

7,4 (94 ocen i opinii)
Zgnilizna
Siri Pettersen

7,47 (15 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Księga ryb Williama Goulda
Richard Flanagan

6,07 (44 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Niezły thriller , dotyczący głównie Ewangelii wg.Judasza oraz starań za wszelką ceną Watykanu, by nie dotarł do opinii publicznej. Ciekawa powieść ,dobrze i szybko się czyta.

Mavericus | 2011-09-14
Przeczytana: 14 września 2011

Książki Erica Frattiniego zarówno Szpiedzy papieża, a także Wodny labirynt posiadają jeden wspólny mianownik. Są doskonale przygotowane pod względem tła historycznego, fabuły, wątków kryminalnych. Autor jest jednym z nielicznych, który opisuje epizody tak, że przechodzą ciarki po plecach. Nie mogłem sobie odmówić przyjemności przeczytania powieści Wodny Labirynt, gdyż ten pisarz to marka i gwarancja dobrej literatury. Nawiązując do treści książki koniecznie zaznaczyć zarys wszystkich wydarzeń, których ilość i tempo przyprawiają o zawrót głowy.
Afdera i Assal Brooks straciły rodziców, gdy były jeszcze dziećmi. Przygarnęła ich babcia Crescentia Brooks, znawczyni papirusów i antyków. W latach siedemdziesiątych w jej ręce trafia bardzo stara kopia rzekomo Ewangelii według Judasza. Podejmując się jej renowacji i tłumaczenia doprowadza do tajemniczych śmierci osób, które miały styczność z ową enigmatycznym papirusem. Ginie pośrednik Bountos, rodzice Afder i Assal. Po tym, gdy Afdera...

Przeczytana: 04 września 2010

W Wenecji mieszka pewna starsza pani, miłośniczka sztuki, wychowująca dwie wnuczki. Krótko przed śmiercią wzywa jedną z nich do siebie i prosi o wydobycie ze skrytki w małym banku w małym amerykańskim miasteczku pewnego depozytu. Wkrótce umiera. Wnuczka jedzie do USA, przywozi depozyt, a wokół niej zaczynają ginąć ludzie.

Tak mnie więcej zaczyna się dość ciekawa historia.
Książkę tę należałoby ocenić w dwóch płaszczyznach i nie będzie to ocena jednakowa. Bardzo dobrą ocenę, a wręcz rewelacyjną wystawiłabym za przygotowanie merytoryczne autora. Podaje fakty z historii, które są do sprawdzenia - jak wyglądały krucjaty, osoba króla Ludwika IX jest również tu wspomniana ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi jego wyprawy krzyżowej. Jestem pełna podziwu, jeśli chodzi o zebranie materiału dotyczącego poszukiwań różnych antyków i tajemniczych ksiąg, listów. Doskonałe opisanie Wenecji - nie sądzę, żeby autorowi chciało się zmyślać w tym względzie, bo przecież wszystko jest do sprawdzenia i...

auraya89 | 2011-05-02

O ile autor wspaniale opisał świat przedstawiony, to jeśli chodzi o fabułę - nie postarał się zbytnio. Przed zbyt dużą przewidywalność zdarzeń książka wiele traci. Schematyczne postacie. Czytelnik nie zostanie zauroczony, a szkoda, bo zaczynało się bardzo ciekawie.

ksiazkoholiczka94 | 2013-12-23
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Książka, z którą wiązałam duże nadzieje, po jej zakończeniu mam mieszane uczucia.
Pomysł autora był trafiony, fabuła naprawdę ciekawa i wciągająca, jest to jedna z tych książek od których nie możesz się oderwać, póki nie skończysz rozdziału.
Jednak ma też kilka "ale"
1. Długi wstęp. Zanim fabuła się rozwinęła minęło jakieś 100 stron, i przez ten czas wielokrotnie walczyłam sama ze sobą, żeby nie zamknąć książki i nie oddać jej następnego dnia do biblioteki. Jednak watro przebrnąć przez ten przydługi początek, gdyż później akcja rozwija się w szybkim tempie.
2. Język i styl. Po przeczytaniu dzieł Browna i Cobena trochę rozczarował mnie styl w jakim pisze Frattini, pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to: "Frattini mistrzem pióra nie jest" momentami miałam wrażenie, że autor nie może sprostać wymyślonej przez samego siebie koncepcji, co w niektórych momentach wybitnie rzuca się w oczy. Czytając niektóre rozdziały myślałam: "Szkoda, szkoda, że to on napisał tę książkę, bo gdyby...

demee | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Nieźle się czyta jako tak, natomiast pierwsze skojarzenie po skończeniu - średnia kopia Dana Browna. Jeśli rozgryzam kim jest tajemniczy Archanioł jeszcze przed połową książki, to słabiutko... Brown potrafi zaskoczyć, tutaj wszystko idzie gładko i tym dobrym i tym złym bohaterom.

monika | 2011-12-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Czyta się nieźle, ale.... właśnie czegoś zabrakło, może odrobinę tajemniczości, może za bardzo przewidywałam co będzie. Dla niewymagających w sam raz na jesienne wieczory.

rafalwis | 2016-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Całkiem fajna. W miarę dobrze się czyta; mało zdań wielokrotnie złożonych, mało zbędnych opisów nie mających wpływu na akcję.

Ana Janik | 2014-11-27
Na półkach: 2014, Przeczytane

Ciekawa lektura dla tych, którzy lubią kryminały.
Filarem tej książki jest przeszłość historyczna, zresztą bardzo dobrze naszkicowana, ale nie mogłabym nazwać tego ‘dziełem historycznym’.
Łacińskie wyrażenia uzupełniają całość i są interesującym dodatkiem.
Osobiście najbardziej podobał mi się punkt widzenia autora na Watykan, daje dużo do myślenia.

doobranocka | 2012-12-20

"Wodny labirynt" to książka, z wiodącym tematem początków chrześcijaństwa. Jest ciekawa zarówno pod względem akcji, której nie brakuje jak i samego przewodniego tematu. Jednym z minusów jest to, że fabułę łatwo jest przewidzieć, chociaż nie odbiera to radosci z czytania. Autor ewidentnie postawił wszystkie karty na tło historyczne, co moim zdaniem wyszło doskonale. Dowiedziałam się o wielu ciekawych wydarzeniach z historii nie męcząc się nad tym. bo miało to duże znaczenie dla rozwikłania zagadki.
Jeden element był dla mnie wyjątkowo zaskakujący i dużo czasu poświeciłam aby ten wątek pogłębić, co napewno jest plusem tej książki. :) dla tych co czytali oczywiscie epilog jest takim ciekawym tematem do reflekcji.

ZAPRASZAM NA BLOGA: http://istnieje-by-czytac.blogspot.com !