Sanktuarium

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Sanctuary
Neapol
Miss_Jacobs

Neapol, 1750 rok. W środku nocy do pałacu markiza wpada trzech uzbrojonych w szpady mężczyzn. Ich przywódca, książę San Severo, oskarża gospodarza o to, że jest oszustem, i żąda od markiza wydania strzeżonego przez niego sekretu. W wyniku walki, jaka się wywiązuje, fałszywy markiz ucieka po dachach miasta, zostawiając za sobą płonący pałac i szalejącego z gniewu księcia, opętanego odtąd obsesją odnalezienia za wszelką cenę zbiega. Bagdad, 2003 rok. Oddział wojskowy w czasie wypełniania rutynowej misji dokonuje przerażającego odkrycia: natrafia na supernowoczesne tajne laboratorium, w którym śmierć poniosło wiele ofiar ? mężczyzn, kobiet i dzieci, obiektów makabrycznych eksperymentów medycznych. Poszukiwany przez wojsko tajemniczy naukowiec, prawdopodobnie pracujący nad bronią biologiczną i znany wyłącznie jako ?hakim?, czyli lekarz, ucieka, zabierając ze sobą przerażającą prawdę na temat swojej pracy. Zostaje po nim tylko zagadkowa wskazówka: okrągły symbol węża zjadającego własny ogon. Cóż mają ze sobą wspólnego dwa pozornie różne incydenty, które dzielą setki lat historii? Odpowiedź na to pytanie postara się znaleźć pewna niczego niepodejrzewająca kobieta, która znajdzie się nagle w samym środku spisku, który może odmienić na zawsze losy świata.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

gwiazdka | 2013-10-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 25 października 2013

Biorą książkę do rąk miałam przedsmak tajemnicy, bo współczesność i przeplatająca ją historia zapowiadały niezłą ucztę czytelniczą. Miało być więc pięknie, ciekawie i zaskakująco. Tymczasem niestety bardzo się rozczarowałam. Powieść za bardzo się ciągnie, ostatecznie gdyby ją lekko skrócić, zyskałaby ta treści. Akcja jest przewidywalna, powtarzają się prawie identyczne sytuacje, poza tym podobnych w typie książek na obecnym rynku jest bez liku, większość dużo lepsza. Rozwiązanie zagadki też nie zaskakuje, nawet nie pozwala czytelnikowi w napięciu na siebie czekać. Sama tajemnica jest mało wiarygodna. Zaczęłam więc skończyłam, ale pod koniec czytałam prawie z obowiązku.

Anna | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Uroboros - to starożytny symbol, w postaci węża zjadającego swój własny ogon, symbol nieśmiertelności. Nie tylko dziś marzymy o długim życiu; poszukiwaniem "eliksiru młodości" zajmowano się niemal od średniowiecza, chroniąc zdobyte doświadczenie i wiedzę na ten temat. Akcja książki toczy się współcześnie w roku 2006, choć w jej treści pojawiają się wzmianki o zdarzeniach z XVIII w. Wbrew opiniom książkę czyta się przyjemnie i ze sporym zainteresowaniem.

fik | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Wbrew negatywnym opinią w/g mnie książka rewelacyjna będąca w klimacie Ostatniego Templariusza i spełniająca praktycznie w całości moje oczekiwania. Jest tutaj pełno strzelaniny,pościgów,porwań no i tajemnica która naprawdę wciąga, jest też dużo zwrotów akcji i trochę zaskoczenia, czyli wszystko co powinna zawierać. Czyta się dobrze, szybko, dobra lektura na zabicie wolnego czasu. Polecam.

wiejskifilozof | 2011-12-26

Infantylna historia , szyb ko się zapomina .

Andrew Vysotsky | 2010-11-23
Przeczytana: 31 sierpnia 2010

INFANTYLNE SANKTUARIUM

Sanktuarium (oryg. The Sanctuary) to pierwsza powieść Raymonda Khoury, po którą sięgnąłem. Szczerze mówiąc, do jej przeczytania popchnęła mnie reklama w postaci intrygującego plakatu, który dojrzałem na ścianie korytarza naszej biblioteki.

Książkę, choć gruba, czyta się dobrze i to jedyne, co o niej można powiedzieć dobrego. Liczne retrospekcje wtrącone w akcję dnia dzisiejszego, tak jakoś bez ładu i składu, wybijają z rytmu i tej odrobiny napięcia, które miejscami udało się autorowi zbudować. Po pewnym czasie zaczynają zdrowo denerwować, tym bardziej, że nie wnoszą niczego nowego do rozwiązania zagadki, które do początku jest znane. Sensacyjny aspekt powieści, wbrew temu, czego można spodziewać się po bestsellerze, też nie zachwyca. Choć akcja szybka, to praktycznie brak tajemniczości, suspensu i stresu, które są nieodłącznym atrybutem dobrej sensacji. Osią akcji jest walka dobra i zła o formułę długowieczności. No, może tutaj jest drugi pozytywny aspekt...

majek | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Ta książka świetnie wpisuje się w nurt "trudne początki, lepsze zakończenie". Szczerze powiem, że szło mi jak po grudzie. Nie wciągnęła mnie ta historia. Wręcz przeciwnie - na dłuższą metę nudziła i co jakiś czas musiałam się odrywać dla zachowania higieny umysłu.
Autor wybitnie popuścił wodze fantazji, a do tego zakamuflował nutkę podłego szowinizmu, przez co wkurzył mnie jeszcze bardziej.
"Sanktuarium" da się przeczytać w pociągu czy na poczekalni, kiedy znudzą się nam już ulotki i darmowe prozdrowotne gazetki. Jednakże pupy nie urywa.

Sławomir | 2015-07-28
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2015

Ogólnie rzecz biorąc spore rozczarowanie. Spodziewałem się czegoś o bardziej wartkiej akcji, głębszej intrydze, większym i szerszym tłem naukowym. Cieszyłem się gdy doszedłem do końca książki.

słoneczko | 2015-11-27
Przeczytana: kwiecień 2015

W porównaniu z "Ostatnim Templariuszem" słabsza, ale do poczytania.

Kaśka | 2016-09-13
Przeczytana: 10 września 2016

Cóż o niej napisać... książka jest ogólnie ciekawa, wątek miłosny, kryminalny, historyczny... taka sobie powieść przygodowa. Czytając ją miałam wrażenie, że niektóre jej fragmenty to po prostu takie "zapchaj dziury", momentami naprawdę niepotrzebne. Porównując ją do serii o templariuszach - jest taki sam styl pisania, czyli wątek teraźniejszy jest przeplatany z przeszłością, jednak tamtą serię czyta się lżej, przy tej książce miałam wrażenie nieskończoności czytania.

Cafee | 2013-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Książka jest przeciętna. Akcja niby toczy się szybko i ciągle do przodu, ale brakuje mi tego napięcia(jak to w thrilerze) i chwil grozy. Gdy autor zbudował dobrą atmosferę to niszczył ją 10 stronami jakiś wydarzeń z 1700 roku. Nic to nie wnosiło do spray i później nawet te rozdziały omijałam. Mimo to przeczytałam ją, ponieważ była miłą odskocznią od rzeczywistości. Momentami przypominała mi serial CSI Miami :) Można ją przeczytać, ale nie zachęcam do kupowania!

Nowa książka Raymonda Khoury’ego

14 września ukazała się najnowsza książka Raymonda Khoury’ego, autora międzynarodowych bestsellerów, a także scenarzysty, producenta filmowego i telewizyjnego. Zapraszamy na spotkania z pisarzem, które odbędą się w Warszawie i Krakowie, gdzie będzie gościem Międzynarodowych Targów Książki w dniach 29-30 października.