Szósty cel

Tłumaczenie: Bogusław Stawski
Cykl: Kobiecy Klub Zbrodni (tom 6)
Wydawnictwo: Albatros
The 6th Target
dona

Bliska przyjaciółka porucznik Lindsay z wydziału zabójstw, lekarka sądowa Claire, zostaje ciężko ranna podczas strzelaniny. Nie wiadomo czy sprawca w chwili popełniania przestępstwa był poczytalny i czy tym samym dosięgnie go sprawiedliwość. Tymczasem Lindsay jest zaangażowana w śledztwo w sprawie serii porwań dzieci z bogatych domów, które znikają razem z opiekunkami. Porywacze nie komunikują...

śledztwo w sprawie serii porwań dzieci z bogatych domów,
które znikają razem z opiekunkami. Porywacze nie komunikują się z rodzicami, nie wysuwają żadnych żądań - fakt ten budzi coraz większy niepokój, wszyscy obawiają się najgorszego...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2010

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Bliska przyjaciółka porucznik Lindsay z wydziału zabójstw i lekarka sądowa Claire zostają ranne podczas strzelaniny.
Nie wiadomo kim jest morderca, czy jest poczytalny i czy tym samym zabija młode opiekunki, uprowadza dzieci.Śledztwo w sprawie serii morderstw bada Lindsay...w dziwnych,tajemniczych okolicznościach znikają razem z nianiami dzieci. Nie komunikuje się z nimi, nie składa żadnych żądań.
Rodzice porwanych dzieci nie mogą wezwać policji, bo może morderca skrzywdzić dzieci, zabić je.

James Patterson jest niezawodnym,rewelacyjnym pisarzem..zachwycił mnie swą świetną fabułą, doskonałą akcją..wbudowanym napięciu, które rosło z każdą chwilą przyspiesza szybkiego tempa.
Dla mnie jest znakomitym,genialnym autorem thrillerów,podoba mi się jego styl lekki,łatwy,który pisze swe książki.
"Szósty cel" zaskakuje od samego początku wszystko rozwija się brawurowo i ciekawie.
Pokazane są zbrodnie i morderstwa w książce, co czytelnika przyciąga uwagę,nie można oderwać swoich oczu, ja...

Ania | 2013-10-24
Przeczytana: 20 października 2013

Bardzo dobry kryminał.Od samego początku książka wciąga czytelnika,zastanawiając co wydzarzy sie dalej dlatego trudno sie od niej oderwać.Polecam!

Monika Frydrychowicz | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Jedna z lepszych książek z cyklu Kobiecy Klub Zbrodni. Trzy kryminalne wątki w jednej części. Porwania dzieci, dziwne napady na osiedlu na którym mieszka reporterka Cindy i rozprawa mordercy z promu. Jak zwykle Patterson zaskoczył mnie zakończeniem. Polecam!

nellanna | 2010-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Brnęłam, brnęłam i dobrnęłam. Dwie równoległe intrygi, z psychopatycznym zabójcą, który sam się zgłasza na policję po zabiciu kilku nieznanych sobie osób i wątek opiekunek, zaginionych wraz z dziećmi oddanymi pod ich skrzydła. Śledztwo mozolne, sporo sądowych scenek i mowy prokuratorskie oraz adwokackie.Do jakiego momentu można udowodnić, że chory psychicznie prawidłowo lub nie kwalifikuje swoje czyny? Kiedy mamy do czynienia z nadużyciem w kwestii obrony kogoś nie odróżniającego dobra od zła?

Evelline | 2010-04-27
Przeczytana: 08 kwietnia 2010

Czytałam "Szósty cel" w lekkim napięciu. Akcja skupia się wokół mordercy, który może zostać uniewinniony, sąsiada niszczącego rzeczy lokatorów i krzywdzącego zwierzęta i ludzi, a także wokół podejrzanej agencji niań, która ma związek ze znikającymi dziećmi. Zbrodnie są świetnie opisane, zwięźle i mało delikatnie, ale z umiarem. Polecam przeczytanie "Szósty cel" nie tylko paniom, ale i panom. Świetna książka!!!!!!!

wiejskifilozof | 2013-03-24

Najpierw był facet z bronią w ręku .Potem porwania dzieci . Boxer jak zwykle urocza i pełna zapału do walki ze zbrodnią .Dobrze nakreślony wątek miłosny , naszej dzielnej pani policjant .Ale coś mi tu brakowało , tego pazura , tego napięcia .Szkoda , bo thriller nawet dobrze napisany .

Przeczytana: 14 października 2011

Bardzo wciągająca fabuła. Autor ukazał w sposób ciekawy i intrygujący wątki trzech śledztw, które są ze sobą powiązane poprzez osoby czterech przyjaciółek wykonujących różne, aczkolwiek współgrające w świecie rzeczywistym zawody : prokurator sądowy, policjant, dziennikarz i koroner. Każdy wątek kryminalny toczy się jakby własnym torem, ale dotyka swym cierpieniem, w mniejszym lub większym stopniu, krąg tych samych osób. W sposób bardzo wyrazisty autor podkreśla, jak bardzo jesteśmy omylni w powierzchownej ocenie osób, z którymi na co dzień mamy do czynienia, i jakie z tego powodu mogą nas czekać przykre konsekwencje.
Polecam.

Magda | 2015-02-14
Przeczytana: 12 lutego 2015

Fabuła ciekawa, akcja rozwijała się i wciągała. Jednak mam wrażenie jakby zabrakło zakończenia. Zbyt dużo pytań bez odpowiedzi. Niektóre wątki, np: Gerrego Tenninga nie miały sensownego wyjaśnienia, co pozostawiło pewien niedosyt. Czytałam dużo lepsze książki Jamesa Pattersona, np "Droga przy plaży", która ustawiła wysoko poprzeczkę.

zabulak | 2015-09-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2015

Kolejny raz Patterson mnie nie zawiódł, trzy wątki kryminalne, profile psychologiczne wręcz rewelacyjnie opisane, wątek miłosny głównej bohaterki również się rozwija, zatem warto sięgnąć po tą pozycję.

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 01 września 2013

Interesująca książka. Bardzo szybko ją przeczytałam głównie za sprawą ciekawej fabuły i jednej z ulubionych bohaterek - Lindsay Boxer. Naprawdę przy tej książce nie da się nudzić. Polecam.