Podwójna gra

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Cykl: Alex Cross (tom 13)
Wydawnictwo: Albatros
Double Cross
terror gra psychopata
dona

Dwóch seryjnych zabójców zmienia Waszyngton w przedsionek piekła… Waszyngton terroryzuje szaleniec, którego chora fantazja nie zna granic. Pozbawiając swoje ofiary życia, przekształca ich śmierć w spektakle wyrafinowanego okrucieństwa dla szerokiej publiczności. Znana pisarka zrzucona z dwunastego piętra, aktor podpalony na scenie w trakcie przedstawienia, para nastolatków zabitych na kładce...

Dwóch seryjnych zabójców zmienia Waszyngton w przedsionek piekła…

Waszyngton terroryzuje szaleniec, którego chora fantazja nie zna granic. Pozbawiając swoje ofiary życia, przekształca ich śmierć w spektakle wyrafinowanego okrucieństwa dla szerokiej publiczności. Znana pisarka zrzucona z dwunastego piętra, aktor podpalony na scenie w trakcie przedstawienia, para nastolatków zabitych na kładce przechodzącej nad autostradą. Zabójca prowadzi nawet stronę internetową , na której daje upust swoim sadystycznym skłonnościom. Tymczasem z najsilniej strzeżonego więzienia w Kolorado ucieka inny psychopata – Kyle Craig, znany jako Supermózg, dawny przyjaciel i partner Crossa. Trasę jego ucieczki znaczą trupy pomordowanych. Oba potwory w ludzkiej skórze za główny cel obrały sobie detektywa Alexa Crossa i nową towarzyszkę jego życia – Bree Stone z wydziału zabójstw…

źródło opisu: [Albatros, 2009]

dorcia2633 | 2016-02-24

Waszyngton szaleniec, którego chora fantazja nie zna granic. Pozbawiając swoje ofiary życia, przekształca ich śmierć w spektakle wyrafinowanego okrucieństwa dla szerokiej publiczności. Znana pisarka zrzucona z dwunastego piętra, aktor podpalony na scenie w trakcie przedstawienia, para nastolatków zabitych na kładce przechodzącej nad autostradą. Zabójca prowadzi nawet stronę internetową, na której daje upust swoim sadystycznym skłonnościom. tymczasem z najsilniej strzeżonego więzienia w Kolorado ucieka inny psychopata - Kyle Craig, znany jako Supermózg, dawny przyjaciel i partner Crossa. Trasę jego ucieczki znaczą trupy pomordowanych. Oba potwory w ludzkiej skórze za główny cel obrały sobie detektywa Alexa Crossa i nową towarzyszkę jego życia - Bree Stone z wydziału zabójstw...

jw23 | 2016-05-30
Przeczytana: 29 maja 2016

Książkę pochłonąłem błyskawicznie. Wciąga niesamowicie. Krótkie rozdziały rozpędzają akcję do prędkości błyskawicy. Polecam, warto.

dzazzminka | 2015-10-08
Przeczytana: 07 października 2015

Ludzie czasami robią coś dla publiki, żeby pochwalić się swoimi umiejętnościami, talentem, geniuszem. ZDW - Zabójca Dla Widowni - morduje dla publiki, a raczej dla siebie przed pełną publiką. A Kyle Craig, Supermózg, dla siebie i dla zemsty ucieka z najlepiej strzeżonego więzienia. I Supermózg i ZDW, to dwa potwory, z którymi musi zmierzyć się Alex Cross i jego nowa partnerka Bree. Nie będzie to pojedynek ani łatwy, ani przyjemny, tym bardziej bezpieczny. Ale Pogromca Smoków będzie musiał sobie jakoś z tym poradzić.
Patterson kolejny raz pokazuje nam dobrą akcję, złożonych bohaterów i niezłą intrygę. Wkurza mnie tylko tym, że Alex jest pokazany jako niezły kobieciarz (albo nieudacznik?). W każdej części ma inną partnerkę, niekoniecznie w sprawach służbowych. Tylko czy to z powodu niestałości uczuć czy pecha do kobiet?

SickSense | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Jakoś nie wciągnął mnie ten tytuł. Nie znalazłam w tej książce tego czegoś szczególnego, co cechowało sporą część powieści z cyklu o Crossie. Przeżycia Alexa, zarówno te osobiste, jak i zawodowe, wydały mi się trochę sztuczne i wykreowane tylko w celu zapchania dziur w powieści. Także oczekiwałam bardziej porażającego rozwoju historii Supermózga. Pomysł na powieść autor miał zdecydowanie dobry, ale jednak całościowo patrząc, książka niczym szczególnym się nie wyróżnia, nie ma dużej mocy przyciągania i momentami czyta się ją strasznie topornie.

zabulak | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 września 2014

Patterson mnie coraz bardziej zadziwia, jeszcze nie spotkalam tak dobrego autora powiesci kryminalno-sensacyjnych, gdzie kazda przeczytana ksiazka by mi sie podobala. goraco polecam

Dziub | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Pattersona uwielbiam, więc kolejny tom o Aleksie przeczytałam niemal jednym tchem. Nie pamiętam już, czy czytałam czy nie tom Mary, Mary, także to przestroga dla tych, którzy tak jak ja trafiają losowo na poszczególne części serii. Chciałabym mieć czas i możliwość zacząć przygodę z Crossem chronologicznie, chociaż tak lubię tę postać, że jestem w stanie znieść niedogodność dowiadywania się ze sprawnych wskazówek co było wcześniej w fabule.

martileczek | 2010-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2010

Pierwszy raz czytałam tego typu książkę. Więc nie mam porównania z innymi. Mnie się podobała dynamiczna akcja. Książka wciągająca, jednak trochę przewidywalna. Zakończenie natomiast ... zupełnie dziwne jak dla mnie. No chyba że to cecha charakterystyczna książek pisanych jako seria wydarzeń z udziałem jednego wspólnego bohatera -tutaj detektywa Crossa . Myślę że mimo wszystko sięgnę po inne książki tego autora.

Maríe | 2012-05-09
Przeczytana: luty 2011

Osobiście do serii z detektywem Crossem podchodzę dość sceptycznie, bardziej podobają mi się jego "niezależne" powieści, mimo to mam do tego cyklu sentyment.
Ta książka utkwiła mi w pamięci do dziś - a czytałam ją już jakiś czas temu.
Fabuła świetna, wykonanie świetne, tępo błyskawiczne. Czyli to co James Patterson daje z siebie najlepszego.
Jak najbardziej POLECAM. Sądzę że fani autora się nie zawiodą. :)

Anna | 2015-09-30
Przeczytana: 30 września 2015

Jak dla mnie super. Uwielbiam czytać książki Jamesa Pattersona, w szczególności te z Alexem Crossem :) Uwielbiam te krótkie rozdziały, dzięki którym błyskawicznie mi się czyta książkę i stopniuje napięcie. Akcja super. Polecam ten tom z Alexem crossem !

Dorian_LC | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014