Szósty cel

Okładka książki Szósty cel Maxine Paetro, James Patterson
Okładka książki Szósty cel
Maxine PaetroJames Patterson Wydawnictwo: Albatros Cykl: Kobiecy Klub Zbrodni (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Kobiecy Klub Zbrodni (tom 6)
The 6th Target
Albatros
2010-03-02
2010-03-02
Bogusław Stawski

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Okładka książki Thriller. Antologia opowiadań sensacyjnych mistrzów gatunku Ted Bell, Steve Berry, Grant Blackwood, Lee Child, Lincoln Child, Michael Collins, David Dun, Heather Graham, James Grippando, Denise Hamilton, Raelynn Hillhouse, Gregg Hurwitz, Alex Kava, Joseph Andrew Konrath, John Lescroart, Robert Liparulo, David Liss, Eric van Lustbader, Gayle Lynds, Chris Mooney, David Morrell, Katherine Neville, Daniel Palmer, Michael Palmer, James Patterson, Douglas Preston, Christopher Reich, Christopher Rice, James Rollins, M. J. Rose, James Siegel, Brad Thor, M. Diane Vogt, F. Paul Wilson
Thriller. Anto... Ted Bell, Steve Ber...
Okładka książki Trzy oblicza zemsty Andrew Gross, James Patterson
Trzy oblicza z... Andrew Gross, James...
Okładka książki Ostrzeżenie James Patterson, Howard Roughan
Ostrzeżenie James Patterson, Ho...

Szósta część cyklu z policjantką z San Francisco, czyli Lindsay Boxer, w roli głównej.

Szczerze mówiąc oceniam ją średnio, bo autor rozdrobnił się na kilka historii (co może pokrywa się z rzeczywistością policyjnej pracy, ale raczej kiepsko przekłada się na wzrost napięcia),które koniec końców jakoś słabo intrygują czytelnika.

Nie po raz pierwszy zaskoczona jestem opisem w literaturze amerykańskiej systemu sądowniczego USA i szczerze mówiąc w trakcie czytania książki zastanawiałam się, czy pisarza przypadkiem nie poniosła fantazja. Bo jakie znaczenie dla orzeczenia czyjejś poczytalności, bądź jej braku może być zeznanie świadka (przypadkowej osoby, w żaden sposób nie związanej z psychiatrią czy psychologią) polegające na wyrażeniu bardzo subiektywnej opinii, że oskarżony zachowywał się jak wariat? Zawsze wydawało mi się, że świadkowie są zobowiązani do relacjonowania faktów, a wszelkie spekulacje, czy przypuszczenia powinni zachować dla siebie. Zaś o ewentualnych chorobach umysłowych orzekają specjaliści, a nie ludzie z ulicy. W efekcie sprawa sądowa skupia się na wyciągnięciu od jak największych ilości osób (przypadkowych świadków zdarzenia) komentarza, że oskarżony zachowywał się całkiem normalnie lub zupełnie jak wariat. Nie jestem w stanie ocenić, czy taka „batalia” na sali sądowej rzeczywiście jest możliwa, ale prawdę powiedziawszy wydaje mi się zwyczajnie żałosna.

Nawet wstawki z prywatnego życia Lindsay i jej przyjaciółek nie za bardzo podkręcają akcję, niestety.

Do przeczytania, ale bez szału.

Nie po raz pierwszy zaskoczona jestem opisem...

Kurcze.... Z tą serią dzje się coś niedobrego. Dwie sprawy na książkę to za dużo. A trzy to już zdecydowanie przesada. Bo sprawy są naprawdę trzy. Sprawa masakry na statku, zabójstwa w bloku, w którym mieszka Cindy oraz porwania dzieci. I każda opisana bardzo pobieżnie. To już chyba lepiej by było gdyby to były odrębne opowiadania. Każde poświęcone konkretnej sprawie. A tak... Jakoś nie porwało mnie. A do tego sama Lindsay stała się bardzo denerwującą osobą, która nie wie czego chce.
Tak więc jak dla mnie książka do przeczytania i zapomnienia.

Nie porywa, nie odpycha. Przeciętna.

Nie porywa, nie odpycha. Przeciętna.

Podzielam poprzednią opinię

Podzielam poprzednią opinię

Jeszcze do połowy jakoś czytałam, później opisy, a przede wszystkim dialogi to jakiś bełkot. Niestety przeczytane z braku laku.

TRZY SPRAWY. PSYCHOPACI, KTÓRZY SĄ W STANIE ZNOWU ZABIĆ.
Sierżant Lindsay Boxer ma do rozwiązania nowe śledztwa.
1. Mężczyzna strzela na promie w zatoce San Fransisco.
2. Ktoś morduje w bestialski sposób psa.
3. Zostają uprowadzone dzieci wraz z opiekunkami.

Po 5 latach od przeczytania po raz pierwszy SZÓSTY CEL znowu sięgnęłam po tą samą książkę. Muszę przyznać że z biegiem czasu SZÓSTY CEL dalej szokuje i wywołuje palpitację serca. Świetna akcja i napięcie jakie zbudował autor.

1. Sprawa z początku wydaje się do przewidzenia, ale James Patterson po raz kolejny udowodnił, że nie wszystko może się skończyć po twojej myśli.
Lindsay Boxer zależy na uznaniu oskarżonego przez wymiar sprawiedliwości za winnego, tym bardziej, że jedną z ofiar na pokładzie promu była przyjaciółka policjantki- Claire Washburn.
Ofiarami nie tylko byli dorośli. Ale czy morderca na pewno wiedział co robi?
Opisany proces, mowy prokuratury i obrony. Niespodziewane zakończenie rozprawy.

2. Morderca zwierząt? Nie daj się zmylić. Sprawca ma swoje własne powody dlaczego to robi. Na zwierzętach się nie skończy.
Patterson wplótł myśli seryjnego zabójcy, przez co możesz poznać przyczyny jego bestialskiej przemiany.

3. Śledztwo pozostawia po sobie wielkie niewiadome. Porywacze nie żądają okupu, tylko anonimy, żeby nie zawiadamiać policji, bo w przeciwnym razie dziecku może stać się krzywda. Czego w takim razie chcą?
Lindsay Boxer natrafia na interesujący trop z przeszłości. Czy jest to gałąź łącząca panią sierżant z porywaczami?
Patterson opisuje pod jaką presją znajdą się śledczy, oraz że każda minuta jest na wagę złota w tej sprawie.

James Patterson po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem thrillerów. Nie można się oderwać od książki, każdą stronę się pochłania i chce się więcej i więcej. SZÓSTY CEL jest jak film akcji rozegrany w twojej głowie. Nie możesz przestać myśleć o tych sprawach, dopóki autor nie podsunie ci zakończenia.

TRZY SPRAWY. PSYCHOPACI, KTÓRZY SĄ W STANIE ZNOWU ZABIĆ.
Sierżant Lindsay Boxer ma do rozwiązania nowe śledztwa.
1. Mężczyzna strzela na promie w zatoce San Fransisco.
2. Ktoś morduje w bestialski sposób psa.
3. Zostają uprowadzone dzieci wraz z opiekunkami.

Nic ciekawego... sama akcja, rach ciach i koniec książki....

Nic ciekawego... sama akcja, rach ciach i koniec książki....

Bliska przyjaciółka porucznik Lindsay z wydziału zabójstw i lekarka sądowa Claire zostają ranne podczas strzelaniny.
Nie wiadomo kim jest morderca, czy jest poczytalny i czy tym samym zabija młode opiekunki, uprowadza dzieci.Śledztwo w sprawie serii morderstw bada Lindsay...w dziwnych,tajemniczych okolicznościach znikają razem z nianiami dzieci. Nie komunikuje się z nimi, nie składa żadnych żądań.
Rodzice porwanych dzieci nie mogą wezwać policji, bo może morderca skrzywdzić dzieci, zabić je.

James Patterson jest niezawodnym,rewelacyjnym pisarzem..zachwycił mnie swą świetną fabułą, doskonałą akcją..wbudowanym napięciu, które rosło z każdą chwilą przyspiesza szybkiego tempa.
Dla mnie jest znakomitym,genialnym autorem thrillerów,podoba mi się jego styl lekki,łatwy,który pisze swe książki.
"Szósty cel" zaskakuje od samego początku wszystko rozwija się brawurowo i ciekawie.
Pokazane są zbrodnie i morderstwa w książce, co czytelnika przyciąga uwagę,nie można oderwać swoich oczu, ja wbita byłam mocno w fotel dodał mi thriller mnóstwo grozy,emocji,oraz przeraził.
Zaintrygował, wciągnął mnie całkiem do czytania, z zaciekawieniem czytałam tą książkę.
Zdecydowanie genialna, mocna i doskonała książka,jest teraz moim ulubionym autorem,z przyjemnością sięgnę po kolejne jego książki.
Bardzo serdecznie polecam!!!

Jak dla mnie - najsłabsza do tej pory z całego cyklu. Pomimo pomysłowości autora, wiele wątków było zbędnych i mało wciągających. Rozczarowanie ale zobaczymy co dalej...

Interesująca książka. Bardzo szybko ją przeczytałam głównie za sprawą ciekawej fabuły i jednej z ulubionych bohaterek - Lindsay Boxer. Naprawdę przy tej książce nie da się nudzić. Polecam.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kobiecy Klub Zbrodni