Niebezpieczna miłość

Tłumaczenie: Dorota Jankowska-Lamcha
Cykl: Kroniki pogranicza (tom 1)
Wydawnictwo: BIS
A Dangerous Love
dwór, sierota, zdrada
dona

Opowieść o pięknej Adair Radcliffe, nieślubnej córce króla Edwarda IV, rozpoczyna nowy cykl książek Bertrice Small ? ?Kroniki Pogranicza?. Osierocona w wojennej zawierusze, zdradzona przez swą przyrodnią siostrę, Adair zostaje odesłana na królewski dwór. Król wprawdzie wie, że to jego córka, jednak decyduje się wydać ją za aroganckiego czternastolatka, by umocnić korzystny sojusz. Wkrótce król umiera, ginie także mąż Adair, pozostawiając ją w rozpaczliwej sytuacji. Pozbawiona opieki, zostaje sprzedana jako służąca i nałożnica Szkotowi, Conallowi Bruce?

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

myfascinatingbooks | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

Niezły romans z mnóstwem historii Anglii i Szkocji (zinterpretowanej inaczej niż w innych znanych powieściach). Nie brakuje tu obrazowych scen erotycznych.

djlamcha | 2012-01-27

Czyta się z wypiekami na twarzy. No, i postaci historyczne zinterpretowane przekonująco i na przekór Szekspirowi i historii. Warto zajrzeć!

paprotka333 | 2015-11-23
Przeczytana: 07 listopada 2015