Róża z kolcami

Bertrice Small Wydawnictwo: Amber Seria: Love&Story literatura obyczajowa, romans
Love, Remember Me
9788325205010
Rafał Lisiński
Love&Story
romans historyczny

Dużo historycznych faktów dotyczących Henryka VIII Tudora i jego dwóch żon: czwartej (Anna von Kleve) i piątej (Katarzyna Howard). W sumie to opowieść raczej o tej trójce. A w tle szybki ślub i szczęśliwy związek damy dworu i "hultaja".

Nyssa jest prostą siedemnastoletnią dziewczyną, która dostaje szansę by zobaczyć dworskie życie oraz poszukać sobie męża. Niestety sprawy przybierają nieoczekiwany obrót - czy Nyssa poradzi sobie z przeciwnościami losu?
Uknuta intryga przez pracowników króla, by na tron wstąpiła Catherine Howard, a aby skompromitować Nyssę Wyndham w oczach króla!
Przyznam że książka jest...

Jak to czasami jest:) – że człowiek zabiera się za powieść historyczną, w przekonaniu, że będzie czytał o życiu dworskim Henryka VIII Tudora, w momencie jego małżeństwa z Anną Kleve, a później Katarzyną Howard – a dostaje romansidło i to dość niskich lotów.

Żeby była jasność – ja lubię czytać romanse! Czytałam powieści Amandy Quick i Mary Balogh i uważam je za bardzo miłą...

Książka nadaje się tylko dla totalnych romantyczek, które potrafią się wczuć w nastrój szesnastowiecznej Anglii.
Powieść bardzo dobrze oddaje realia epoki i można się w nią wciągnąć. Całe szczęście autorka nie skupiła się tylko na wątku miłosnym, a fakty historyczne są przedstawione w ciekawy sposób (a mówię to ja, dziewczyna nie będąca fanka tych wszystkich dat, brr...

Romanse miały już tak wiele odsłon,że trudno to zliczyć. Czy może się zdarzyć,że czymś jeszcze zaskoczą?
Przechodzą od nadętych,nijakich,po pełne pasji i ognia.

Historyczne,to zazwyczaj dobrze zlepiona intryga dworska z płomiennym akcentem...w czas gdzie o cielesności się nie mówiło-nie wypada!:)

Młoda,wchodząca na salony dziewczyna,rzucona piraniom na pożarcie,uwikłana w...

Typowy romans historyczny, do bólu przewidywalny, ale wciągający. Co prawda nie czytało mi się najlepiej, ale to dlatego, że ostatnio czytałam książkę opowiadającą dokładnie o tym samym, więc mało co mogło mnie zaskoczyć.
Książka opowiada o życiu Nyssy-prostej dziewczyny, która zostaje damą dworu królowej Anny z Kleve- czwartej żony Henryka VIII, a następnie Katarzyny...

swietna ksiazka,fantastycznie sie czyta

• Romans historyczny
  • 2014
  • Domowa biblioteczka
  • Książki od Oliwki
  • Brakujące w cyklach - romanse
  • W/S Wymienię/Sprzedam W/S
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Róża z kolcami