The Prize
9788323851943
zemsta, porwanie

Anglia, pierwsza połowa XIX wieku Devlin ONeill podporządkowuje swoje życie zemście. Wstępuje do królewskiej marynarki, by zdobyć sławę i bogactwo. Mają mu pomóc zniszczyć Harolda Hughesa, earla Eastleigh, który, pacyfikując przed laty bunt szlachty irlandzkiej, zabił mu ojca. Kapitan ONeill jest bliski celu, gdy dostaje od losu dodatkową szansę spotyka bratanicę earla, Wirginię Hughes. Porywa ją, by wymusić na znienawidzonym wrogu astronomiczny okup. Tymczasem ta piękna i dzielna Amerykanka wzbudza w nim silną namiętność...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2008

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

gwiazdka | 2016-03-14
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 marca 2016

„Nagroda” to kolejny romans Brendy Joyce, bardzo podobny do „Zdobywcy”, chociaż akcja dzieje się cale wieki później. Postaci chwilami są skopiowane z poprzedniego tomu, chwilami, bo Wirginia nie jest bohaterką dającą się polubić. Irytuje, denerwuje, zachowuje się jak pięcioletni rozwydrzony bachor, i w zamiarze ma być zabawna. Niestety, mnie ona nie bawiła, a jedynie męczyła, przez to książka stawała się ciężkostrawna. Nie dałam rady polubić Wirginii przez całą lekturę, no bo jak można za pozytywną uznać bohaterkę, która na siłę pcha się facetowi do łóżka, a potem ma do niego żal, iż z tego skorzystał?

Nie spodziewałam się powieści wysokich lotów, ale nawet na romans „Nagroda” jest niezbyt udana. Ta ideologia dopisywana na siłę do najprostszych działań, do tego tradycyjnie przesłodzone zakończenie raczej mnie rozczarowały. Tom słabszy od pierwszego.

Thalita | 2014-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Najlepszy romans typu "harlequin", jaki miałam ostatnimi czasy przyjemność czytać. Burzliwa historia miłosna na tle walk irlandzko-angielskich i angielsko-amerykańskich w pierwszej połowie XIX-ego wieku.
Kapitan Devlin O'Neil, Irlandczyk, jest jednym z najwybitniejszych dowódców angielskiej marynarki, a także jednym z najbogatszych ludzi w tym kraju. Pieniądze i sława nie cieszą go jednak, bowiem wciąż prześladuje go wspomnienie z dzieciństwa, kiedy to jako 10-letni chłopiec był świadkiem rzezi angielskich wojsk nad irlandzką ludnością cywilną podczas której zamordowany został jego ojciec, podpalono jego dom, a w płomieniach zginęła maleńka siostrzyczka. Znając nazwisko mężczyzny, który na jego oczach odciął głowę Geraldowi O'Neill, Devlin podporządkowuje całe swe życie zemście na mordercy swego ojca i całej jego rodzinie. Gdy tylko osiąga pełnoletność zaciąga się do marynarki, gdzie szybko awansuje. Mając już pieniądze oraz tytuły, a także dzięki wrodzonemu sprytowi i inteligencji...

isabelle142 | 2013-05-03
Przeczytana: 02 maja 2013

Sądząc po tempie, z jakim ją czytałam można by stwierdzić, że mi się podobała, ale w gruncie rzeczy tak nie było... Wydawała mi się mocno naciągana, niektóre wątki były bez potrzeby ciągnięte, za to te, które by mnie zainteresowały, zostały zaledwie lekko zarysowane. Główny bohater był wręcz antypatyczny w przeciwieństwie do jego cudownego brata, ale Wirginia jak idiotka kleiła się właśnie do niego... Nie wspomnę o przejaskrawionym zakończeniu. Tą samą historię można by zmieścić w znacznie mniejszej niż prawie 600 stron książce - przecież liczy się jakość a nie ilość, czyż nie?

zimazima | 2016-02-15
Przeczytana: 17 lutego 2016

To naprawdę bardzo dobra powieść! Książka na 576 stron a niewiadomo kiedy znika? Pochłonęła mnie bez reszty. Jak to KMN w skeczu "Bibliotekarz" mówi o Orzeszkowej: "powinna pisać więcej i grubiej" tak też można powiedzieć o Brendzie Joyce (ale bez żartu ;))

Jest to historia miłości młodziutkiej, ślicznej niedoświadczonej Wirginii pochodzącej z Ameryki oraz irlandzkiego kapitana Devlina O'Neilla. Ona płynie do Anglii do swojego stryja aby pożyczyć pieniądze na spłatę długu swojej plantacji a on ją porywa aby zdobyć za nią haracz od tegoż stryja, który brutalnie zamordował mu ojca.

Obydwoje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, jednak Devlin ukrywa to mocno w sobie, bo w jego sercu jest tylko zemsta na rodzinie Wirginii.

Jego zachowanie jest naprawdę paskudne, wobec Wirginii i jej rodziny, jednak mnie było autentycznie szkoda tego chłopca, który widział tak potworne morderstwo swojego ojca i poniekąd go rozgrzeszałam. (w pierwszej części książki).

Myślę, że gdyby...

Danuta | 2016-09-04
Na półkach: Ebooki, Romanse, Przeczytane

Ciekawie napisany romans, osadzony w czasach walk angielsko irlandzkich.
Akcja toczy się wartko.
Z niecierpliwością czytałam ,czekając co będzie dalej?

Karolina | 2012-07-14

Rewelacyjna. Pierwszy raz sięgnęłam po powieść historyczną, bo zwykle nie gustuje w takich klimatach, ale ta była świetna. Czyta się ją jednym tchem. Chętnie przeczytałabym jeszcze jakąś o takim wątku (bohaterowie się nie cierpią, a jednak coś z tego wynika). Ma ktoś pomysł?

Patrycja | 2011-06-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Uwielbiam książki Brendy Joyce ! Najlepsza powieść z serii Ród de Warrenów. Jestem wprost zauroczona... Dzięki tej autorce pokochałam książki historyczne, od których wcześniej mnie odrzucało. ;) Serdecznie polecam !

wiola1345 | 2016-08-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane