Niewinna

Wydawnictwo: Amber
The innocent
romans historyczny
Amanda

Osierocona przez matkę Eleanore zostaje oddana pod opiekę sióstr zakonnych. Po latach nie wyobraża sobie życia poza murami klasztoru. Niestety, tajemnicza choroba brata zmusza ją do powrotu w rodzinne strony. Po jego śmierci Eleanore dziedziczy rodową posiadłość, która ma dla Anglii znaczenie strategiczne, dlatego król nakazuje jej poślubić jednego ze swoich rycerzy. Czy młoda kobieta odnajdzie szczęście u boku obcego mężczyzny?

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Historia osadzona w realiach średniowiecza, bosko- pomyślałam kiedy zaczęłam czytać.
Główna bohaterka- prawie mniszka swoim jestetstwem chwilami wręcz odpychająco nudna, historia w tle czyli romans pięknej Isleen de Warren i Saera de Bude ciekawy zwłaszcza, że jego koleje schodzą wprost do kazirodczego związku (byli kuzynami).
Ok- pomyślałam na chwilę obecną zapowiada się nawet ciekawie bo Elaenore- owa prawie mniszka choć usposobienie ma nie ciekawe, przybywa do majątku umierającego brata. Tam czeka na nią bratowa- Isleen i jej kuzyn. Potajemnie trują oni pana Ashlinu- Dickona. Prawdy zdaje się domyślać tylko stara piastunka Ida. Kiedy Dickon umiera kuzyn Isleen- Saer de Bude próbuje zgwałcić Elaenore. Dziewczyna dzięki pomocy służącego ucieka. Sprawa trafia przed oblicze króla Anglii Stephena.
On właśnie postanawia wydać dziewczynę za mąż za Ranulfa de Graneville ponieważ położenie jej majątku (odziedziczonego po śmierci brata) graniczy z niepewną Walią.
I tu więcej nie...

książek: 2002
milla | 2014-05-24
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Beatrice Small, cóżeś ty za książkę popełniła ?!

Opis „Niewinnej” był interesujący, akcja powieści została osadzona w epoce średniowiecza. Oczekiwałam, że książka okaże się klimatyczną, romantyczną opowieścią, dlaczego jednak nigdzie nie pojawiło się ostrzeżenie, że głównymi bohaterami są: czternastoletnia filigranowa dziewczyna i trzydziestoletni krzepki rycerz? Wiem, że w średniowieczu takie związki nie były niczym specjalnym, ale rozsądne autorki romansów historycznych bohaterkami swych powieści czynią kobiety pełnoletnie, bądź pełnoletniości bardzo bliskie. Dla mnie czytanie o intymnych zbliżeniach czternastolatki i dorosłego faceta było niezmiernie przykrym doświadczeniem i nic nie dało wmawianie sobie, że autorka w przypadku związku głównych bohaterów jest wierna realiom kulturowym średniowiecza. W tym miejscu można by wejść w polemikę, powiedzieć, że skoro chciałam powieść z akcją osadzoną w średniowieczu, to powinnam zaakceptować fakt, że Beatrice Small przedstawiła taki,...

Klaudia Sowa | 2016-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Ostatnia książka tej autorki na mojej półce.

Pięcioletnia Eleonore zostaje oddana do klasztoru St. Fride przez swojego brata, który tymczasem ma się ożenić z piękną i kapryśną Isleen de Warenne.
Eleonore zwana również "Elf" przyzwyczaja się do nowej sytuacji i nowego stylu życia. Jest pewna swojego powołania i chce złożyć śluby czystości.
Jednakże pewne okoliczności sprawiają, że Richard posyła po swoją siostrę, prosząc by przyjechała do domu. Nie wiele myśląc Eleonore spełnia prośbę brata.
Mniszka wraca do domu z zamiarem wyleczenia swojego brata. Ale nie ma pojęcia, że jej powrót będzie obfitował w niespodzianki: uknutą tajemniczą intrygę arystokratki i jej kuzyna, a także decyzję króla, która zmieni życie Eleonore na zawsze...

Zachęcam do czytania osoby, które lubią czasy średniowiecza i romanse z serii "love&story" a także tym których nie przerazi wiek głównych bohaterów, który jak na realia tamte czasy nie był wcale dziwny. Jakby się zastanowić to zawsze mogła trafić...

wayland | 2014-10-25

więcej opinii na moim blogu: http://somedayiwillbewayland.blog.pl

Osierocona przez matkę Eleanore trafia do zakonu w wieku 5 lat, gdyż jej brat Richard, a raczej bratowa Isleen nie pragną przyjąć jej do siebie. Nie dzieje tam się jej krzywda,a nawet jest tam szczerze szczęśliwa. Zostaje wychowana na zakonnicę, to znaczy, że od początku uczy się robić napary, lekarstwa, pielęgnować chorych. Jest bardzo cnotliwa, przez myśl nie przechodzą jej pomysły takie jak koleżanek z zakonu jak na przykład podglądanie księdza uprawiającego seks na stogu siana w stodole. Jest bardzo cnotliwa, co dobrze świadczy o niej jako o przyszłej zakonnicy. Pewnego dnia jednak zostaje wezwana do Ashlinu, posiadłości jej brata. Jej brat umiera i pragnie zobaczyć ją przed śmiercią, a także dokonać wszelkich formalności, ponieważ jego ukochana żona Isleen nie obdarowała go synem, gdyż jest bezpłodna. Po jego śmierci Ashlin ma przejść w posiadanie Eleanore, co bardzo nie podoba się Isleen i jej kuzynowi...

Jessica | 2016-04-24
Na półkach: Przeczytane, Od mamy

Bardzo dużo erotyki, dokładnie opisanej. Ale czy nie ciekawiło kogoś z nas, jak wyglądały igraszki z poprzednich epok? Być może autorka lekko przesadziła, bo jak już pisano w innej opinii, czternastolatka i trzydziestokilkuletni mężczyzna? Jednak ich zbliżenia nie były ujęte w sposób wulgarny. Miłość głównej bohaterki rozwijała się powoli, wraz z akcją książki, a mąż do niczego jej nie zmuszał.
Moim zdaniem, erotyka w tej książce jest wiele lepiej przedstawiona, niż harce Christiana Grey'a.

silently | 2017-02-09
Przeczytana: styczeń 2017

Książka naprawdę dobra, jednakże wiek głównej bohaterki był na tyle młody, że nie mogłam sobie jej wyobrazić szalejącą w alkowie. Wiem, że wtedy było to najzupełniej normalne, ale dzisiejsze czasy się zmieniły. Każdy ma inne wzory moralności i jednym to się podoba, a jednych wzburza.
Reasumując, nie mogłam w spokoju czytać tej książki, gdyż jej wiek był dla mnie zbyt przeszkadzający.

kleopatratoja | 2018-09-02

Romans przeciętny. Fabuła powiedziałabym - tradycyjna. Bohaterowie zbyt idealni i bardzo mdli. Nic nie zapada w pamięć po przeczytaniu książki. Do szybkiego zapomnienia.

Yetti | 2012-08-15

Przjemna książka

tifa | 2016-09-13
Przeczytana: 12 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka powinna nazywać się Naiwna a nie "Niewinna". Nie spodziewałam się głębokiej fabuły, ale też zostałam mile zaskoczona. Jednak główna bohaterka Elf dosłownie mnie osłabiała swoją postawą i przemyśleniami. Rozumiem, że w średniowieczu dziewczyna wychowywana w zakonie nie wie o prawdziwym życiu. Ale to, że została porwana dla okupu i szyła suknie dla swojego porywacza czy też leczyła jego świtę... Naprawdę, tutaj autorka już całkowicie się zapomniała.

Katarzyna | 2014-10-19
Przeczytana: październik 2014

Ciekawa,wartka akcja.Dobrze się czyta,aż do ostatniej strony coś się dzieje.