Reguły pożądania

Purple Book
2024-04-24
2024-04-24
Romans biurowy Humor

Historia trąci schematem, ale miała swój urok. Lubię polskie romanse.

Historia trąci schematem, ale miała swój urok. Lubię polskie romanse.

DNF 31%
Może nie jest to absolutnie najgorsza książka z jaką miałam do czynienia, ale kompletnie nie rozumiem co się tutaj zadziało.
Moim głównym problemem jest brak chronologii w relacji bohaterów. Książka zaczyna się gdzieś w środku znajomości i zamiast delikatnie wprowadzać czytelnika w główną akcję oraz przeszłość (np. w dialogach albo przemyśleniach) to autorka jakby zakładała że my już ją znamy. Po czym jednocześnie próbowała stworzyć tajemnicę i odkrywać powoli swoje karty we wspomnieniach z przeszłości. Uważam że ten zabieg odebrał duszę bohaterom i sytuacji w której się znaleźli. Ich motywacje oraz uczucia były wyssane z palca. Nie miały dla mnie żadnego sensu ani głębi.
Może dalej wyjaśnia się dlaczego autorka zdecydowała się tak poprowadzić historię, jednak ja nie zamierzam sprawdzać.

DNF 31%

ksiązki Ani i jej styl pisania poznałam po raz pierwszy ponad rok temu i już wtedy wiedziałam, że twórczość autorki stanie się jedną z moich ulubionych i będę sięgać po coraz to kolejne pozycje spod jej pióra! tym razem miałam okazję czytać "Reguły pożądania", ksiązkę, która po samym opisie już mnie kupiła i tylko czekałam na jej premiere, żeby jak najszybciej poznać historię Kamili i Łukasza!

uwielbiam książki, których akcja rozgrywa się w Polsce, mają one dla mnie w sobie coś wyjątkowego i każda tak samo szybko wciąga mnie do swojego świata! z tą pozycją nie było inaczej, od pierwszych stron zagłębiłam się w historię Kamili i Łukasza, której byłam bardzo ciekawa. często sięgam po romanse biurowe, a motyw romansu szefa i asystentki jest jednym z moich ulubionych, dlatego też wiedziałam, że nie zawiodę się na tej pozycji! fabuła poprowadzona została w fajny sposób, już od pierwszych stron dało się wyczuć ogromne napięcie między bohaterami, przez co cały czas chciałam czytać i czytać byle dowiedzieć się jak rozwijała się dalej ich relacja!

zarówno Kamila jak i Łukasz zostali wykreowani w ciekawy sposób. od pierwszego rozdziału polubiłam główną bohaterkę, jej oddanie pracy, poświecenie i po prostu bycie dobrym człowiekiem. polubiłam też jej przyjaciółkę, która okazała się bardzo fajną postacią, która nie raz rozbawiła mnie swoimi tekstami! Łukasz był typowym gburkiem, ale w książkach kocham takich bohaterów i każdego bardzo doceniam!

🔥 Recenzja premierowa 🔥

Autorka @anna_bellon

Wydawnictwo @purple_book_wydawnictwo

Premiera 24.04.2024 r.

Przyjemny lekki, dowcipny romans biurowy, z mega duża dawką humoru. Przez książkę po prostu się płynie, lekki styl pisania autorki pozwala od razu pokochać bohaterów. L Kamila nasza bohaterka jest sumienną, skrupulatną osobą, która całkowicie poświęciła się pracy w korporacji. Inteligentna, seksowna rudowłosa asystentka, dla której kariera zawsze była na pierwszym miejscu, a nadgodziny z upierdliwym szefem nigdy nie były straszne. 😅 Łukasz jest przystojnym aroganckim dyrektorem, ale charakter ma rodem z piekła, może dlatego współpracownicy nazywają go Hades po kątach.
Tych dwoje bohaterów od samego początku czuje do siebie miętę, ale z racji konfliktu interesów bronią się przed uczuciem rękami i nogami. Autorka również rewelacyjnie nie tylko wykreowała, ale również fenomenalnie wplątała w historię Łukasza i Kamy bohaterów drugoplanowych, którzy nie raz w całej historii odegrali znaczącą rolę. W książce będziemy również mogli wraz z bohaterami odkryć skrzętnie ukryta tajemnicę dziwnych transakcji finansowych.
Książka nie jest tylko prostym, lekkim romansem w korporacji. Autorka pokazuje przez historię tych dwojga realia pracy w dużej korporacji, wyścig szczurów, pogoń za pieniędzmi, przekręty, plotkowanie o każdym za plecami. Ukazuje nam również też sferę mentalną każdego z nas. Śmierć, trauma, depresja, autodestrukcyjne zachowania, które mamy w sobie, staramy się skrupulatnie chować za maską pozorów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że w pracy działamy jak roboty na autopilocie, były by zagłuszyć sumienie, wyrzuty sumienia. Czasem wydaje się, że chory układ z drugą osobą zrekompensuje nam stratę bliskiej nam osoby. Musimy pamiętać, że zawsze warto rozmawiać, szukać pomocy, a przede wszystkim nie zamykać się w bańce wspomnień tylko spróbować ruszyć do przodu, pozwolić sobie na szczęście, które często mamy na wyciągnięcie ręki. Autorka z wielkim smakiem opisuje relacje Kamy i Łukasza, ich zbliżenia, możemy też czytając bardzo dobrze odczuć emocje, jakie targają nimi w danej sytuacji, poznać wewnętrzne rozterki.

#recenzenci#premiera2024

🔥 Recenzja premierowa 🔥

Autorka @anna_bellon

Wydawnictwo @purple_book_wydawnictwo

Premiera 24.04.2024 r.

Określenie "jakby wyrzeźbił Michał Anioł" nowym "warknął gardłowo" czy też "objęcia morfeusza".

Wprowadzanie informacji jakby czytelnik był świadomy tego co postać robiła wczoraj, tak jakby to była oczywistość.

Dziękuje za wykład z topografii miasta :)
Opisy skręcania w lewo na skrzyżowaniu...bruhhhhh.

łopatologia

Dziękuje za wykład z topografii miasta :)
Opisy skręcania w lewo na skrzyżowaniu...bruhhhhh.

łopatologia

• Romans/Erotyka
  • *2024
  • Bagno
  • Zakazana miłość

Dodaj cytat z książki Reguły pożądania