Słodki obłęd

BeYa
2023-02-14
2023-02-14
New Adult

Boze jak mnie ta ksiazka wymeczyla. Glowni bohaterowie sa tak bardzo nijacy, ze mimo ze w tym tygodniu skonczylam ja czytac to malo co z niej juz pamietam. Jak dla mnie strata czasu.

strasznie się rozczarowałam. czułam sie jakby czytała opowiadanie czternastolatki wyjęte z szuflady

Parę lat temu czytałam pewną książkę tejże autorki, nie była to wtedy za dobra książka, gdyby nie zapiski na lubimyczać to w ogóle bym o tym nie pamiętała, a to już o czymś świadczy. Widać że po tych kilku latach warsztat autorki się poprawił.
Oceniam książkę na OK (przeczytane ale nie zostanie długo w mojej pamięci)

Czasami złapanie gumy w samochodzie może doprowadzić do wielkiej miłości.

Weronika przeżyła straszną tragedię, praca w cukierni pomogła jej stanąć na nogi, a poznanie Filipa to jej druga szansa na szczęśliwe życie. Filip dzięki Weronice uwierzył w siebie i postanowił zawalczyć o swoją przyszłość.

Oceniam książkę na OK (przeczytane ale nie zostanie długo w mojej pamięci)

Czasami złapanie gumy w samochodzie może doprowadzić do...

Książka, którą pochłonęłam na raz. Słodki obłęd ma niecałe 300 stron, ale napisane jest duża czcionką oraz w taki sposób, że przez książkę bardzo szybko się płynie. Usiadłam, otworzyłam i przepadłam. Po przeczytaniu ostatniego zdania miałam ochotę na więcej. Książka opowiada historię jakich wiele, niby banalny pomysł ba fabułę-ot kolejny romans. Jednak mimo wszystko bohaterowie są wykreowani w taki sposób, że nie sposób ich nie polubić. Cały wątek romantyczny dzieje się dość szybko, jednak absolutnie mi to nie przeszkadzało. Nie spodziewałam się wiele po tej pozycji. Do zakupu skłoniła mnie przecudowna okładka oraz opis. Czyli Książka idealna na wakacyjne odprężenie. Weronikę polubiłam od początku (wątek z odkręcaniem kół w aucie cudowny). Banalne połączenie bogatego chlopaka (Filipa) oraz nie aż tak zamożnej dziewczyny (Weroniki) nie zniechęciło mnie do tego by dokończyć powieść i uznać, że naprawdę dobrze się bawiłam. Tytułowa bohaterka pomimo zakochania musi się zmierzyć ze wspomnieniami z przeszłości. Natomiast Filip musi stawić czoła własnemu ojcu, z którym łączą go niezbyt bliskie relacje, ale któremu w sumie zawdzięcza wiele. Gdyby tych dwoje nie połączyła "pasja" do wulkanizacji zapewne nigdy by się nie spotkali. Dość nietypowe spotkanie oraz słabość do słodyczy (Weronika pracuje w cukierni) sprawiły, że dwójka głównych bohaterów pomogła sobie wzajemnie uporać się z demonami przeszłości i teraźniejszości, by w ostatecznym rozrachunku stworzyli swoją wspólną przyszłość. Ja uważam te książkę za moją comfort read. Zapewne kiedyś do niej wrócę, gdy będę miała gorszy dzień.
Nie jest to może pozycja najwyższych lotów (czytałam lepsze kom-rom),ale ta otuliła mnie cudownym zapachem cukru, lata, Mazur i romansu. Jeśli szukacie książki przy której absolutnie nie trzeba się skupiać i po prostu oddać się przyjemności czytania o miłości to jest to pozycja idealna. Polecam ! Ja bawiłam się wybornie.
Moja ocena: 8/10

Zacznijmy od tego, że tą książkę słuchałam w audiobooku… Muszę zaznaczyć, że miałam możliwość przesłuchania tego tytułu, ze względu na współpracę z wydawnictwem. Na co dzień nie słucham audiobooków ale po tym jest duże prawdo podobieństwo, że się do nich przekonam! Głosy lektorów były cudowne, bardzo przyjemne i co najważniejsze naturalne.
Teraz przejdźmy do najważniejszej rzeczy, czyli do treści. Fabuła przez większość czasu była przewidywalna, prosta i schematyczna, miała jednak swoje mocne momenty z urozmaiceniem akcji.
W skrócie nic odkrywczego ale ŚWIETNIE SIĘ PRZY NIEJ BAWIŁAM, kibicowałam bohaterom mimo polskich imion (tutaj mi to nie przeszkadzało) i oderwałam się od rzeczywistości.
Jeśli szukacie przerywnika między czymś cięższym albo jako coś do odstresowania bardzo polecam

Teraz przejdźmy do najważniejszej...

Po raz kolejny Anna Bellon sprawiła, że kolejna jej książka porwała mnie na maxa. Czytałam z zapartym tchem i była to historia, której potrzebowałam.
Słodki obłęd jest...naprawdę słodki, ale nie do przesady. Gorzko momentami też było. Zacznijmy od początku...
Weronika jest w trakcie pisania magisterki, uwielbia piec, dlatego pracuje w cukierni. Ale! Wszystko zaczyna się od zmieniania koła, kiedy to Filip w koszulce z królikiem bugsem przychodzi jej z odsieczą. W ramach podziękowania dziewczyna daje swoją wizytówkę i proponuje łakocie. I powiem wam, że od momentu, gdy Filip pojawił się cukierni coś między przeskoczyło. Iskry? Przyciąganie? Od razu złapali wspólny język i chemia między nimi zaczęła wzrastać.
Ich relacja rozwijała się bajecznie i tutaj nie mam się do czego przyczepić. Ich randki, niepewność, pierwsze pocałunki to było mega słodkie.
Słodki obłęd jest lekkim romansem, ale ma jeden wątek, który główna bohaterka musi przepracować. Natomiast Filip będzie skrywał jedną ważną tajemnicę, czy idąc tym tropem ta dwójka ma szansę na szczęśliwe zakończenie?
Weronika zdaje sobie sprawę, z resztą tak samo jak i Filip, że nie jest to chwilowa znajomość . Z czasem obydwoje zaczynają sobie uświadamiać, że to co zaczyna ich łączyć to zdecydowanie coś poważnego i długotrwałego. Coś dojrzałego.
Nie wiem, czy było coś co mi przeszkadzało, no może, poza tym, że było za krótko i chciałabym więcej.
Czy lubicie lekkie, słodkie romanse? Skomplikowaną fabułę?

Z wierzchu słodka, lekka i urocza historia, za którą kryje się wiele bólu, cierpienia i poczucia ogromnej straty. 🍬💔

Relacja tej dwójki jest przepiękna, choć wkrada się do niej tęsknota i żałoba za byłą miłością Weroniki, oraz skomplikowane relacje rodzinne Filipa. Jednak ich uczucie mimo wszystko nabiera w siłę, zwykłe spotkania zamieniają się w randki, a nieśmiała miłość zaczyna rozkwitać. Pojawiają się również wzloty i upadki… 🧁

Dla mnie ta książka była czymś spokojnym i pozytywnie nastrajającym. Nie było w niej nic do czego mogłabym się przyczepić, autorka stworzyła piękną, spójną całością.
Zachęcam was w wolnej chwili do sięgnięcia po „Słodki obłęd”. 💙

🚗Weronika od dwóch lat po śmierci narzeczonego z nikim się nie spotykała. W pewnym momencie, kiedy ma problem ze zmianą koła w jej życiu pojawia się Filip. Dziewczyna w podziękowaniu za pomoc daje mu wizytówkę cukierni, w której pracuje.

🧁Można powiedzieć, że tak zaczyna się ich słodko gorzka znajomość. Filip i Weronika przeżywają pierwszy etap zauroczenia. Randki, spędzanie wspólnego czasu i poznawanie się. W tle są sprawy z przeszłości i rodzinne problemy. Jednak przez większość książki uśmiechałam się czytając o historii miłosnej tej dwójki. Zdecydowanie dawno nie czytałam historii miłosnej prowadzonej w tak dobry sposób. Filip jest mężczyzna, który szanuje Weronikę, daje jej swobodę, nie wywiera żadnej presji. W ostatnim czasie rzadko, kiedy widzę taka zdrową relację w książce. Dlatego tym bardziej się cieszę, że przeczytałam Słodki obłęd.
A jeżeli wy chcecie sięgnąć po książkę, która przedstawia zdrową relację między dwójką osób warto przeczytać właśnie tę książkę💗

Dwa lata temu straciła ukochanego. Przez długi czas nie była gotowa na randki i kilka miesięcy temu dała sobie z nimi spokój na dobre. Ale może jednak da szansę ciemnowłosemu przystojniakowi, który przybył jej z pomocą? W podziękowaniu za zmianę koła w aucie dziewczyna wręczyła mu wizytówkę cukierni, w której pracuje, by przyszedł po coś słodkiego na jej koszt. Kolejne spotkanie owocuje randką i wszystko wydaje się świetnie układać.

Książka jest napisana prostym językiem, więc z początku nie oczekiwałam od niej zbyt wiele jednak miło się zaskoczyłam. „Słodki obłęd” to przyjemna lektura z niewinnym, urokliwym romansem. Porusza ona problematykę ponownego zakochania po czasie żałoby po śmierci partnera. Ciekawie opowiada o samotności. Między innymi zapadło mi w pamięć zdanie, które pięknie to ukazuje : „Z wielu powodów samotność była czasem zwyczajnie łatwiejsza, ale tylko tak długo, jak pozostawała wyborem.”

Urzekł mnie również fragment: „Więc pielęgnuj tę pamięć. Nie musisz zapominać o nim, by zakochać się w x. Musisz tylko zrobić dla niego miejsce w sercu.”

Fabuła jest charakterystyczna dla romansu. Aczkolwiek bohaterowie już od pierwszych stron zaczynają randkować i nie ma między nimi konfliktów. Wyglądają na parę idealną. To jednak pojawia się typowy motyw niefortunnych przeciwności losu. Zawarta historia jest nieskomplikowana i niezaskakująca, ale dzięki temu książka jest czuła, sympatyczna oraz uskrzydlająca.

🖤Do tej pory przeczytałam jedną książkę Ani i nie było to zbyt udane spotkanie. Zawsze obiecywałam sobie, że dam szanse autorce, ale nie było okazji. Jedynie, co przeczytałam jeszcze pod pióra autorki, to opowiadania w różnych antylogiach, które dobrze wspominam. Ze względu, że książkę „Słodki obłęd” poleciła inna czytelniczka, to zdecydowałam się ją przeczytać. Totalnie nie rozumiem czym się kierowało wydawnictwo promując ją jako young adult, bo nic nie ma wspólnego z tym gatunkiem. Zdecydowanie książka należy do new adult (ktoś musi wydawnictwie odrobić zdanie i dowiedzieć się czymś się różnią te oba gatunki). Książka okazała się przyjemną lekturą z fajnym romansem, którą pochłonęłam szybko w jeden dzień. Postacie nie byli nudni i podobało mi się, jak rozwinął się związek przez cała książkę Filipa i Weroniki. Ich początki było uroczę, ale potem troszkę zbyt cukierkowe, pomimo tego to czasami mi to nie przeszkadzało. A relacja Weroniki z siostrą Madzią, prawie przypominała moją z moją własną młodszą siostrą. Fajnie tutaj autorka przestawiła trudne relacje rodzinne i jak pieniądze mogą wpłynąć na człowieka. Brakowało natomiast w powieści jakiegoś mocnego dramatyzmu i jakiś emocjonujących momentów. Też mnie nie kupiła żałoba, bo byłym chłopaku Weroniki, bo była za słabo rozwinięta ta historia w książce.
🖤Jeśli jednak szukacie lekkiej i bez fajerwerków historii na kilka beztroskich godzin, to jest to właściwa książka. Słodkości wam tam na pewno nie zabraknie.

• W planach audio
  • Biblioteka domowa
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Słodki obłęd