Na przekór rozumowi

Okładka książki Na przekór rozumowi Katarzyna Grabowska
Okładka książki Na przekór rozumowi
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Replika Cykl: Kolory przyjaźni (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kolory przyjaźni (tom 2)
Replika
2024-04-09
2024-04-09

Czy miłość i rozum idą w parze?

Sabina Krupa postanowiła, że dłużej nie będzie tkwić w małżeństwie bez przyszłości. Zbyt długo żyła zamknięta w klatce przez swojego męża. Jej idealne życie wcale takie nie było... Po kolejnej awanturze postanowiła wyprowadzić się od Adriana. Niestety nie miałam pomysłu gdzie mogłaby się podziać wraz z Dawidem, ale na myśl przyszła jej Kinga. Oczywiście przyjaciółka nie odmówiła pomocy Sabinie, ale martwiła się o spotkania z Dawidem. Co innego było widywać go od czasu do czasu, a co innego mieszkać z nim pod jednym dachem...

Czy przyjaźń Sabiny i Kingi zostanie wystawiona na próbę?

Ta część zaczęła się dość niewinnie, oczywiście jeśli chodzi o Kingę i Dawida, ponieważ o Sabinie i Adrianie tego powiedzieć nie można...
Jednak wiadomo, że jeśli coś zaczyna się w ten sposób nie może się tak zakończyć. Ja wiedziałam, że Katarzyna Grabowska zaskoczy i to niejednokrotnie, ale nie sądziłam, że kontynuacja historii "Kolorów przyjaźni" będzie dosłownie tykającą bombą, która w pewnym momencie eksploduje. Tak było w przypadku bohaterów "Na przekór rozumowi". To co wydarzyło się pod koniec książki było takim, może nie tyle zaskoczeniem co niedowierzaniem i cisnęło się na usta jedno stwierdzenie, którego z pewnych względów napisać nie mogę 😅
Ja rozumiem namieszać w życiu bohaterów, ale aż tak?! 🤯

Z niecierpliwością czekam na kolejną część, ponieważ muszę, dosłownie MUSZĘ wiedzieć jak potoczą się losy bohaterów "Kolorów przyjaźni" i czy przyjaźń Sabiny i Kingi przetrwa, a przede wszystkim co będzie dalej z uczuciem Dawida do Kingi.

Polecam Wam serdecznie cykl "Kolory przyjaźni" 💙

Czy miłość i rozum idą w parze?

"Na przekór rozumowi" sam tytuł zawiera wszystko czego dotyczy książka we mnie przez cały czas buzują emocje... Smutek, wzburzenie, radość, ciągle rozmyślam - co tu się wydarzyło...? Jakbym postąpiła na miejscu głównych bohaterów? I choć rozum mówi, że te wyjście jest złe, bo będzie trzeba ponieść konsekwencje swojego czynu to serce podpowiada inaczej - pragnie tej jedynej i niepowtarzalnej miłości.

Sabina podejmuje ostateczną decyzje o rozwodzie. Nie chce tkwić w związku w którym nie jest szczęśliwa, gdzie panowały zakazy i nakazy, każda decyzja była podważana, a spontaniczność niszczona w zarodku. Szuka schronienia u swojej przyjaciółki Kingi - nie wie jednak, że kobieta ma tajemnice, która może zagrozić ich bliskim więzom.

Kinga - jedna noc, która zmienia wszystko, jej nastawienie do życia, ale i również emocje, które nie opuszczają ją, a wręcz przytłaczają. Dalej stara się wspierać swoją przyjaciółkę Sabinę, ale tworzy wokół siebie mur, bo nie wie co wybrać czy rozsądek czy miłość?

Dawid młody, ułożony mężczyzna syn Sabiny. Wie, że swoją ciężką pracą może osiągnąć wszystko na czym mu zależy. Ma swoje młodociane zapędy, ale nie potrafi zapomnieć o jednym wydarzeniu, niestety jest odrzucany, a przez to odgrywa się na innych.

Adrian przez całe swoje życie miał wszystko wywarzone, przemyślane, jego plan dnia był szczegółowo zaplanowany co do minuty, nikt nie mógł podważać jego zdania i zmieniać grafiku, bo to wpływało na jego zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Czytając książkę z każdą kolejną stroną bardziej rozumiałam postępowania Adriana. Chciał się dopasować do społeczeństwa i nie chciał być tym innym, kozłem ofiarnym. Niestety prawdziwe oblicze wychodzi prędzej czy później. Trzeba siebie pokochać ze wszystkimi wadami i zaletami by nie krzywdzić innych.

Książkę czytałam z zapartym tchem, tak ona jest dla mnie bardzo ważna, bo główna bohaterka ma moje dane personalne i to prawda doszukuje się tych cech wspólnych choć historia nie opowiada o moich perypetiach. Czy czułam wieź w tej części? Trochę tak... Sabina kocha życie i pragnie dać wszystko co najlepsze dla swoich najbliższych, jest empatyczna, ale i potrafi tupnąć nóżką

Jestem bardzo ciekawa co wydarzy się dalej, bo ta część była bardzo nieprzewidywalna, w pewnej chwili wszystko się nawarstwiło co doprowadziło mnie do obłędu, bo podejmowane decyzje przez bohaterów były robione pod wpływem impuls co nie do końca było rozsądne. Tylko pytanie czy warto ryzykować wszystko dla miłości?

Czekałam na ten drugi tom i to bardzo, bo rozwiązań i ciągów dalszych mogło być mnóstwo!
A jak było?
Jak w życiu.
Czyli nic nie było proste.

Przyznaję, że najbardziej porwał mnie wątek Sabiny i Adriana. Ten typ człowieka jakim był Adrian - narcyz, manipulant, dla którego najważniejszy jest wizerunek, wzbudza wiele negatywnych emocji. A zakończenie toksycznej relacji nie jest prostą sprawą nawet dla mądrej, wykształconej kobiety jaką jest Sabina, dla której jakby nie było rozwody to chleb powszedni.
Dzięki Sabinie dostajemy również wątek szkolnej miłości, która odnajduje się po latach.

Natomiast Dawid i Kinga.
Ona tuż po rozstaniu, po zdradzie. On syn jej najlepszej przyjaciółki.
I ta gorąca noc ach!
Oboje udają że nic się nie wydarzyło i oboje nie mogą zapomnieć...
I nic dziwnego, emocje między nimi, strach czy się uda, strach przed utrata przyjaźni...miotały nimi o nie pozwalały myśleć racjonalnie.
Natomiast to co autorka serwuje na końcu...
Teraz nie mogę się doczekać trzeciego tomu!
Czytajcie, bo pióro Pani Kasi jest naprawdę świetne. Dzięki temu historia płynie i ani się nie obejrzymy a to już koniec!

A jak było?
Jak w życiu.
Czyli nic nie było proste.

Pełna emocji historia, która koniecznie musicie przeczytać. To książka o przyjazni i różnych odcieniach miłości. O tym, że miłość nie da się podporządkować żadnym regułom. Czy Sabina rozwiedzie się z mężem i pozwoli sobie na bycie szczęśliwą? Czy Kindze i Dawidowi uda się zapomnieć o wspólnie spędzonej nocy? Jak potoczą się ich losy? Polecam i czekam na kolejne spotkanie z bohaterami Kolorów przyjaźni.

"Na przekór rozumowi" to drugi tom cyklu Kolory przyjaźni autorstwa Katarzyny Grabowskiej.

Wielu z Was boi się klątwy drugiego tomu, lecz tu nie ma czego się bać. Kasia tak poprowadziła historię, że nie sposób się od niej oderwać, a w dodatku tak namieszała w życiu bohaterów, że chce się czytać i czytać, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania 😁

Ja jestem oczarowana tym tomem.
Co tu się działo 😱
Historia Sabiny i jej przyjaciółki zaskakuje w wielu aspektach 😉
Dzieje się wiele dobrych rzeczy, ale są też momenty, gdzie łza w oku się zakręciła.

Wracamy do malowniczej Łodzi, bo Kasia opisuje ją fantastycznie. Aż chce się jechać i zobaczyć te wszystkie miejsca, które zostały opisane w powieści. Ale wracając do historii Sabina podejmuje najważniejszą decyzję w życiu. Kinga stara się zapomnieć o wydarzeniach jednej nocy. Adrian nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Dawid zaś próbuje żyć i udawać, że wszystko jest dobrze. Czy wszystko ułoży się po ich myśli, czy los znów namiesza? 🤔

Ile tu było emocji, ile tu było zwrotów akcji. Kasia naszpikowała tę powieść takim ładunkiem emocjonalnym, że ciężko było mi się pozbierać po zakończeniu.
Kolejna powieść Kasi, która utwierdza mnie w przekonaniu, że Kasia jest pisarką bardzo wszechstronną. Potrafi pisać tak pięknie, z uczuciem, z emocjami, które wpływają na czytelnika. Potrafi budować takie napięcie, że z niecierpliwością wyczekuje się co będzie dalej.

Każdy z bohaterów musiał zmierzyć się z trudnościami dnia codziennego, ale także zrozumieć wiele aspektów i zrobić to, co sprawi, że poczują się nareszcie szczęśliwi. Ich ścieżki nie były łatwe. Kasia troszkę namieszała im w życiu, bo przecież nie może być zbyt prosto i pięknie 🙈

Ta historia czyta się sama. Kiedy otrzymałam plik do przeczytania, usiadłam i pochłonęłam ją na raz. Nie sposób było ją odłożyć. Kibicowałam Sabinie, Kindze, Dawidowi 😁 za Adrianem nadal zbytnio nie przepadam, choć zaskoczył mnie swoim zachowaniem w tym tomie, aż jestem ciekawa co Kasia jeszcze dla niego planuje 🤭
Mamy jeszcze Nikodema, który jak narazie jest dla mnie zagadką 🤔

Co do zakończenia 🙈
Kasia tak namieszała, że czytałam je 3 razy, bo nie chciałam uwierzyć, że tak kończy się tom drugi. Zbierałam szczękę z podłogi. Obstawiałam, że coś się wydarzy, ale takiego zakończenia nie brałam pod uwagę. Kasia potrafi nieźle zaskoczyć 😁

Czekam z niecierpliwością na zakończenie tego cyklu i wielki happy end 🥰🥰🥰

Ja jestem oczarowana...

• Do zdobycia

Dodaj cytat z książki Na przekór rozumowi